Проблем с табло/борд. компютър - Yaris XP90 2007 - СЕКРЕТЕН

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Проблем с табло/борд. компютър - Yaris XP90 2007 - СЕКРЕТЕН

Мнение от vodafon » 23 Май 2015 00:03

Здравейте,
Проблема ми е следния :
Угасна ми секцията с часовника, градусите и борд компа на километража.
Проверявах връзки, бушони, парчедисвах километража и пак го сглобих - без промяна.

Странното е че след около 800 изминати километра светна сам по време на движение. И ми показа разход 4,2 без да варира -траен, не е като да се е нулирал

След това пак угасна.
Някой идеи, за ремонт на платка или друго - подмяна или...
Последно промяна от slowtraveler на 29 Май 2015 07:53, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: Проблем с табло/борд. компютър - Yaris XP90 2007 - СЕКРЕ

Мнение от vodafon » 29 Май 2015 23:24

.......
Проблема го оправих по следния начин.
Таблото се разглабя, километража се вади и се парчедисва внимателно и се откопчава лентовия кабел откъм платката. При мен проблема се е появил следствие на недобро контактуване на малкия стъклен лсд дисплей чиито контактни шишове се бяха поогънали и щипките които го придържат са изпуснали. Зачистих контактните шишчета и подпрях с около 4 см парче шлаух от аквариумна помпичка основата на дисплея която шаваше. Следва внимателно сглобяване като закачваме лентовия кабел и леко напасваме контакторните пластинки към платката. И така, светна .

.....
Модедит: цензурирах останалата част от мнението, защото не смятам, че 'ползващите форума са 'хляба' на модераторите'....
В края на краищата форума се поддържа на доброволни начала с единствената цел да се обменя информация и да има взаимопомощ...
И модерирането обикновено носи доста негативи на правещия го (дори да оставим настрана отделеното време за преглед на безсмислени постове или контролиране на ботове) - както при всеки 'орган' с делегирани малко повече права, винаги ще има недоволни от дадени действия на 'правораздаващия орган'.
А работата на модераторите е нужна за поддържане на известен ред и комфортно общуване във форума.
Така, че продължавам да се надявам на коректен обмен на информация, който ще е полезен за повече колеги във форума...

/slowtraveler

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта