[Чип Тунинг] RAV4 XA30 2.2 D4D 136HP 2006 - Въпрос

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от todor87 » 25 Авг 2012 00:10

Me4oKyX написа:Xaxaxaxaxaxaxa ...... това е най-лошото, че си вярваш колко си велик ... а автомобила ти не е като да няма забележки, ама аз това го казах още тогава, не за да те дразня, а защото си е факт.... Той с този проблем може да си кара още 5 години .... ама за теб все така нищо няма му има... А аз никъде не съм се хвалил кво имам.... Ама теб всичко ти е ясно, без изобщо дори да си запознат с нещата .... мъката е и още по-голяма, че дори не можеш да видиш, в каква огромна грешка си мило момче.... Аз спирам да се занимавам с безпочвените ти тъпи отговори, но ще е добре да се спреш и ти с коментирането ти, за неща, които НЕ ЗНАЕШ!! Нито имаш представа какво мога, какво правя и колко съм направил, нито ще разбереш! Така че вземи са запри....
Това определено го написа за себе си.Направо ми взе думите от устата.Евала :thumbsup: Направо ми спести писането.А за колата когато кажеш и където кажеш(без твоя там гараж)я докарвам и компетентен човек с апаратура, инструменти и оригинална техника да ти докаже,че единствения проблем е в главата ти!
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от zi_zi_top » 25 Авг 2012 14:51

С интерес следя темата, защото преди време имахме подобен спор с Мечокух.
Аз не съм му бил клиент, защото жизнения ми опит ме пази от подобни постъпки. Ето сега се обадиха и клиентите, които Мечокух призоваваше дълго време да се похвалят от дейността му. worthy.gif
Мечо-о-о-о, не плюй по клиентите, защото те ще те заплюят по-силно! boxed.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от Me4oKyX » 25 Авг 2012 18:33

Пхахаахахах, клиентитЕ !? Един човек е недоволен, защото още от самота начало знаеше всичко и му беше ясно всичко...... И от началото ми обесняваше разни работи.... Аз клиентите не си ги заплювам. Но човек, който хем иска, хем не иска, не можа му се угоди.... Пък и теб всичко ти е ясно, док - какво повече може да се каже от там нататък... А на клиентите изрично съм казал изобщо да не се занимават да обесняват тук - затова и няма ни един. Един каза нещо, после един тон глупости се написаха от разни "експерти" подобни ... айде със здраве, никой не ви кара да пробвате, така че спрете да серете. Не ви харесва - не слагайте - ТОЛКОЗ!

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от todor87 » 25 Авг 2012 19:19

По-голям "експерт" от теб в този форум,компетентен по всичко едва ли има. ohmy.gif Затова ти спри да "сереш" и лъжеш хората относно тези боксове.Нали имаш "хиляди" доволни клиенти-те би трябвало да ти осигурят доволна клиентела. :thumbsup:
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от steich » 03 Ное 2014 19:39

До момента единствения вариант на нещо подобно на chip tuning при Toyota D4D, D-Cat, ( бензин и дизел ) и т.н., беше Power Box от който се постига някакъв резултат, но не се изтисква максимумът. От скоро в световен мащаб има една фирма която твърди че е създала уред който може да чете и пише софтуера на тези прословути Denso компютри при Totota/Lexus/Scion. В процес на закупуване на такъв съм и в най-скоро време ще стане ясно могат ли да се предлагат реални софтуерни услуги и за тези коли като chip tuning, DPF OFF, EGR OFF и т.н. Естествено ... моят Авенсис е първи в списъка.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

memorex

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от memorex » 03 Ное 2014 21:01

Гореспоменатия модел на който и аз съм притежател според мен не би издържал тунинг от този род/софтуерен.Сега какво има или няма за мен не е важно колата върви достатъчно за класа си а разхода е повече от впечатляващ.Не мога да отрека че има какво още да се постараят японците при дизелите но за сега товае което е.Азлично никога не бих чипосвал този мотор макар че лично съм съм със тунинг но на друга марка автомобил
И тъй като тръгна темата от разхода да попитам автора и другите претенденти , можете ли накратко да обясните как при сваляне на консумацията на гориво се постига по-голяма мощност/за сметка на какво и какви са последствията в/у двигателя и отделните компоненти в частност.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от Akima » 03 Ное 2014 22:09

steich написа:До момента единствения вариант на нещо подобно на chip tuning при Toyota D4D, D-Cat, ( бензин и дизел ) и т.н., беше Power Box от който се постига някакъв резултат, но не се изтисква максимумът. От скоро в световен мащаб има една фирма която твърди че е създала уред който може да чете и пише софтуера на тези прословути Denso компютри при Totota/Lexus/Scion. В процес на закупуване на такъв съм и в най-скоро време ще стане ясно могат ли да се предлагат реални софтуерни услуги и за тези коли като chip tuning, DPF OFF, EGR OFF и т.н. Естествено ... моят Авенсис е първи в списъка.
Моля дай линк към оргиналното твърдение,че ми стана интересно.

Аз се сещам за Пиасини например.

Хубаво е да не загатваш само - все пак сме форум - разбирам,че имаш и друг интерес,но не виждам проблем да споделиш и останалите да видим това творение.Пък може даже и Лорда да се появи при такова чудо.

cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от steich » 04 Ное 2014 12:22

Флашера е в процес на разработка и все още няма готов сайт. Продадени са само няколко десетки бройки. Пиасини чете Denso компютри, но не и при Toyota/Lexus. Дори най скъпите уреди/флашери за десетки хиляди левове и евра, не четат тези компютри. Проблема по скоро е че от Тойота не са си продали алгоритъма за изчисление на чексумат-а т.е. след промяна на софтуера, тя да се сметне и колата да може да запали. Но това са подробности които не всеки го интересуват, а по скоро крайния резултат. Решил съм да пробвам, макар че излиза доста дебело, но пък с това се занимавам. Ако наистина е така ще е плюс и за вас и за мен ... :thumbsup:
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от todor87 » 06 Ное 2014 18:52

genercom.jpg
genercom.jpg (270.26 KiB) Преглеждано 12476 пъти
Ето сега истината...Темата беше за разхода,но мисълта ми е че колкото вдига мощността,толкова сваля и разхода tooth.gif
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

radenko-acm
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Ное 2014 09:42

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от radenko-acm » 05 Дек 2014 10:28

Аз също съм с Рав 4 2007 само че д-кат мотора 177 кс и мисля(ех) да си слагам чип (не power box)само че ми каза една фирма за тунинги(auto-adler Годеч-имам така неколко доволни приятели от там с др марки коли) ,че баш за повечето модели на тойота и още 1-2 марки коли не може да стане щото се заключвал комп. на колата,а пък в digital tuning са го дали като вариант моя модел и се чуда дали да не звънна и там,иначе другата ми кола е с чип и разлика има и то чувствителна и в разход и във вървеж, ама така си я купих и не знам къде е правен ,та за това се запалих и на тойотката да слагам.Мисълта ми е ако е излезло нещо ново или е възможно ,да каже некой нещо

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от Bass_Man » 05 Дек 2014 12:57

По-добре си сложете АГУ пропан/метан да знаете че наистина ще спестявате, че с тези чипове/боксове дето я свалят литър я не голяма файда няма.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от Me4oKyX » 05 Дек 2014 15:29

Хора, НЕМА чип за ДЕНСО комп на Тойота ..... ако имаше, щеше да е ясно от МНОГО места.
Басман ви е казал - слагате едно газово и колата върти гуми на трета. Просто ясно, а икономията си е още по-точна сметка - 30-40% заместено гориво - смяткайте си го :thumbsup: А скоро ще стане и повече заместеното tooth.gif

memorex

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от memorex » 05 Дек 2014 19:50

Японеца кaто направи дизел бегачка обадете ми се. punk.gif .На RAV 4 D-4D и 177 hp са му много на моторчето.

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от steich » 05 Дек 2014 20:09

Me4oKyX написа:Хора, НЕМА чип за ДЕНСО комп на Тойота ..... ако имаше, щеше да е ясно от МНОГО места...
То вече е ясно но за хората които сме в този бранш. Няма как да стане известно веднага след като са продадени има няма 20-30 уреда в света, а и повечето колеги подхождат с недоверие а другите чакат някой да купи и тества. Аз чакам втората партида и съм поръчал такъв флашер ... надявам се до нова година да е тук. Той вади криптиран файл който се изпраща на тази фирма за обработка т.е. тя си е вързала после допълнителните доходи за различните услуги chip tuning, DPF OFF, EGR OFF или комбинацияот тях. Не остана ... има няма месец и за първите 10 желаещи/коли ще има "примоция".
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

memorex

Re: Чиптунинг на Rav4 2,2 D4D, 136 hp

Мнение от memorex » 05 Дек 2014 20:48

steich написа:
Me4oKyX написа:Хора, НЕМА чип за ДЕНСО комп на Тойота ..... ако имаше, щеше да е ясно от МНОГО места...
То вече е ясно но за хората които сме в този бранш. Няма как да стане известно веднага след като са продадени има няма 20-30 уреда в света, а и повечето колеги подхождат с недоверие а другите чакат някой да купи и тества. Аз чакам втората партида и съм поръчал такъв флашер ... надявам се до нова година да е тук. Той вади криптиран файл който се изпраща на тази фирма за обработка т.е. тя си е вързала после допълнителните доходи за различните услуги chip tuning, DPF OFF, EGR OFF или комбинацияот тях. Не остана ... има няма месец и за първите 10 желаещи/коли ще има "примоция".
Да разбираме ли че нямаш търпение да пожертваш няколко чужди двигателя? Я обясни на не компютърен език кво ше стане.Приемам критики .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта