Corolla 1.6VVTi 16V 110hp

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 21 Юни 2006 01:30

plastmasovi sa, da.
zabravih da spomena tova:)
tochno kakto kazvash, plastmasovite trybi na vsmukatelniq kolektor.
strannoto e che pri svoboden hod se chuva nai-mnogo, vse edno kato diesel-che traka wacko.gif wacko.gif onq den edin aver vika, ave miro kolata ti neshto kato diesel traka:) wacko.gif unsure.gif dve v edno
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 22 Ное 2006 08:35

докато бях из БГ тези дни и изкарвах максималното на моята корола:) (1.6VVTi, 110hp, 2001г.), забелязах нещо много странно. по завоите на проходът Шипка, когато колата лееко занесеше, светваше датчика на ръчната спирачка! някой знае ли защо се получава така и значи ли нещо това?

и още нещо, трябва да си сменям предните дискове, че нещо са се накривили, а не искам да слагам пак stock на тойота. бихте ли ми препоръчали нещо по като за екшън, да не ми загряват на половината на прохода на планината. предполагам някой вентилиран диск трябва да е(за справка задните ми спирачки са барабанни)? някакви особености за които трябва да знам? ще се наруши ли някакъв баланс във спирането? Благодаря предварително! ;)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 22 Ное 2006 14:25

Провери си нивото на спирачната течност.
При износване на накладки/дискове, нивото спада.
При завой сензора за нивото може да покаже по-ниско ниво и да светне заради стичането на течността в едната страна на резервоарчето заради центробежните сили...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 22 Ное 2006 20:20

newmiro написа: strannoto e che pri svoboden hod se chuva nai-mnogo, vse edno kato diesel-che traka wacko.gif wacko.gif onq den edin aver vika, ave miro kolata ti neshto kato diesel traka:) wacko.gif unsure.gif dve v edno
Да,бе и мойта 1.4 VVT-i от чисто нова потраква на празен ход.Аз си го обяснявам с веригата,защото не е с ангренаж.И мен много ме учуди това ,че работи по-шумно на празен ход от старата ми корола с двигател 2е.Пак казвам ,обяснявам си го,че причината е веригата.Като казвам потракване ,не значи ,че трака,ами просто очаквах да работи по-тихо на място от един японски двигател... dry.gif Казвайте ако има някакъв проблем,да се оплаквам в ТМ-ауто,че ми е в гаранция.Кви са тия тракащи клапи,ние Тойоти ли караме или дизелови Аудита... laugh.gif
П.С. Забелязвам също,че има изчукване на аванс точно между 2100-2400 об./мин. понякога,но не винаги и най-често при леко подаване на газ,при бързо ускорение притраква съвсем леко и за малко понякога,рядко се случва,но съм го забелязал,тествана е в ТМ-ауто на компютъра там,казват нищо няма,компютърът бил настроен на VVT-i да работи на ръба на детонацията,това е обяснението...
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 22 Ное 2006 20:36

Ами мойта също е с верига, но няма потракване....
А за детонацията - ако всичко по двигателя ти е ОК, не би трябвало да я чуваш.
Всеки инжекторен двигател си има датчик за детонации, който да ги 'усеща' и своевременно да намалява аванса...
Само на руските автомобили има допълнителен датчик за 'качеството на настилката на пътя', който да изключва датчика за детонации при много лош път....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 24 Ное 2006 18:02

разбрах че е от спирачната течност и трябва да долея. след това има ли нужда да се обезвъздушават спирачките? а, и още нещо, на моята корола има две места където пише че иска само дот3 течност, днеска се чесах по главата дълго време ама още не съм измислил в кое от двете места да налея. утре ще видим, пък ако и някой знае и ми каже цена няма д има:) /дот3 е съвместим с дот4 нали?/

а по въпроса с дисковете на предните спирачки, ще се наруши ли някакъв баланс ако не сложа обикновени на тойота, ами надупчени и нарязани, вентилирани??? /отзад съм с барабанни/

а по въпроса с тракането, то е от всмукателния колектор, некви клапи имало дет са пластмасови и тракали, казаха ми че нямало проблем да си карам така, обаче ако искам да спре да трака, трябва да се смени колекторът/на цена от над 500лв. wacko.gif / викам я да си трака по-добре пък аз ще пия повече бири:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 24 Ное 2006 19:10

Нямаш нужда от обезвъздушаване щом все още спираш и проблема е само в индикацията.

Двете места които си гледал да не са резервоарчето за спирачките (след вакуумния усилвател) и другото резервоарче на съединителя?
Провери и коригирай двете нива, да не би някъде да останеш и без съединител :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 25 Ное 2006 20:27

че те и двете ли са с дот3 течност? unsure.gif
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 26 Ное 2006 00:00

Da

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Semrush [Bot] и 50 госта