Относно разхода на гориво

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Относно разхода на гориво

Мнение от Bozhko74 » 29 Окт 2006 20:55

Взех си миналата седмица Тойотка и вече съм отвсякъде член на клуба.Много и се кефя и имам чувството че съм на кораба на Хан Соло от междузвездни воини(като я сравнявам с ладичката ми няма и как да е иначе laugh.gif ).Направих и пълно обслужване(ремъци,филтри,ролки и масло).
Струва ми се че гори малко множко.Опитвам се да я засеча от светнала лампа до светнала лампа,та не съм много сигурен.Ама по моите изчисления само градско ми излиза към 9-9.5 на 100.
Ходих до вилата нарочно сложих малко нафта(за 10 лв.-6 литра),минах 80 км. и ми светна лампата.Пътя до там е комбиниран 15км.равен участък където я карах с 100-120км. и 30 планински с много завои и доста стръмен където се кара на 2-3 скорост с 30-40-50км таван.На обаратно като се спускаш и малко по-бързо.
Та въпроса ми е нормално ли е това горене с този мотор или и има нещо.Инъче двигателя работи перфектно.
Toyota Avensis 1998 kombi 2.0 TD

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 29 Окт 2006 21:13

ами може да си работи перфектно и пак да гори много - трябва да я провери нафтаджия. подобен е разхода на 3л дизел на мерцедес, ама твоята мисля че трябва да е 1-2 литра надолу, към 8 някъде
status: за БАН

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 29 Окт 2006 22:36

Засечи я от 'пълно до пълно', а не от 'лампа до лампа'....
Лампата може да светне по-рано в зависимост от наклона и т.н.

Ако наистина е 9.5 според мен е множко, щото при мен бензиновата ми гори толкова.
На братовчед ми дизеловия Land Cruiser извънградско му гори под 8, а той е с доста по-голям двигател и купе от твоето....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

bobsn
Мнения: 119
Регистриран на: 16 Сеп 2005 11:49
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsn » 30 Окт 2006 20:53

Послушай SNOWTRAVELER, зареди я догоре, ама до капачката и като се връщаш пак я напълни дотам. Само така може да се премери с приблизителна точност харча ти. Верно, ще ти стъпи малко множко, но само първоначалното зареждане е скъпо, доливането си е ясно. Днес на връщане от Пазарджик се размихах с 3-ма селяндури дето си тикаха колиците сами към една синя схлупена бензинджийница в началото на града. Аз съм с 2.0 д4д двигател и на извънградско ми харчи около 5,5 - 6,0л. с 140-160 км/ч., ама в София под 8,3 не ми пада на компютъра, а иначе в други градове, дето съм карал интензивно около 7,0 - 7,5л/100км. Вземи си и за начало някаква добавка към горивото - аз днес си купих на Лики-Моли - по-евтини са (10,40лв.), а и са единствените специално за Комон Рейл дизелови агрегати. Още едно време, когато имах Ситроен Ксантия с газова уредба резервоара ми винаги беше зареден и с добавка, та тогава я засичах, че наистина ми излизаше по-евтино дори с цената на добавката заради повечето мощност при по-малък разход, а и за мотора е добре. Така се доближава до стандартите за гориво, на които е проектиран, никой не прави двигатели за тия наще шльокавици!..А никъде не видях каква е твоята Тотка...

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Мнение от Bozhko74 » 30 Окт 2006 22:18

bobsn написа:Послушай SNOWTRAVELER, зареди я догоре, ама до капачката и като се връщаш пак я напълни дотам. Само така може да се премери с приблизителна точност харча ти. Верно, ще ти стъпи малко множко, но само първоначалното зареждане е скъпо, доливането си е ясно. Днес на връщане от Пазарджик се размихах с 3-ма селяндури дето си тикаха колиците сами към една синя схлупена бензинджийница в началото на града. Аз съм с 2.0 д4д двигател и на извънградско ми харчи около 5,5 - 6,0л. с 140-160 км/ч., ама в София под 8,3 не ми пада на компютъра, а иначе в други градове, дето съм карал интензивно около 7,0 - 7,5л/100км. Вземи си и за начало някаква добавка към горивото - аз днес си купих на Лики-Моли - по-евтини са (10,40лв.), а и са единствените специално за Комон Рейл дизелови агрегати. Още едно време, когато имах Ситроен Ксантия с газова уредба резервоара ми винаги беше зареден и с добавка, та тогава я засичах, че наистина ми излизаше по-евтино дори с цената на добавката заради повечето мощност при по-малък разход, а и за мотора е добре. Така се доближава до стандартите за гориво, на които е проектиран, никой не прави двигатели за тия наще шльокавици!..
А никъде не видях каква е твоята Тотка...
Пише ми в подписа,мислех че ще се види там,каква добавка да си взема за нея?Щом на твоята не пада под 8.3,значи 9 трябва да е нормално с моята
Toyota Avensis 1998 kombi 2.0 TD

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 31 Окт 2006 00:13

bobsn написа:....... Вземи си и за начало някаква добавка към горивото - аз днес си купих на Лики-Моли - по-евтини са (10,40лв.), а и са единствените специално за Комон Рейл дизелови агрегати. .
Има добавка на Liqui Moly за нормални дизели като на колегата и като моя. Преди 2 седмици си взех 1 литър за 18лв.. това количество е достатъчно за 400 литра гориво. Или по груби сметки излиза като разход 0,45лв добавка към 10л гориво :thumbsup:
И определено има полза от тази добавка.
TOYOTA AVENSIS 2012 г., 2.0 D4D 124 КС
TOYOTA YARIS, 2004 г. 1000 куб., vvti
PEUGEOT 407, 2006г., 2000 куб., HDI

Ex:
TOYOTA AVENSIS , 1999 г. 2000 куб. TD

bobsn
Мнения: 119
Регистриран на: 16 Сеп 2005 11:49
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsn » 31 Окт 2006 09:02

Да, на ЛикиМоли има две добавки за дизели: едната е за обикновени и турбинирани агрегати, а другата за КомонРейл мотори. Аз досега не съм намирал разфасовки по 1л., щях да си купя такава, но важното е, че сметките ти са верни. По бензиностанциите, дето продават и хубаво гориво (ОМВ, ШЕЛ...) горивата също са с подобни добавки, но в по-слаба концентрация, като разликата в цената им е над 1 лев на 10л., а и бъдете сигурни, че самите добавки дето ги слагат не са с това качество, което се продава в бутилките (информацията я имам от мой познат управител на Шел)! А за разхода не се притеснявай, виж по какви улици с какво натоварване караме, станахме като в Хонг Конг, как искаш да ти гори 7,5л. на сто, аз за една седмица бях в Пловдив и там я засякох само на градско 7,4-7,5л./100км.

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Мнение от Bozhko74 » 31 Окт 2006 20:34

Не че имам нещо против добавките ама мои познати ми казаха-цитирам буквално:ти луд ли си с тези добавки,ще си преебеш двигателя.Та мисълта ми е сигурно ли е че този вид или някои друг са абсолютно безопасни и безвредни за двигателя и няма странични ефекти.И още нещо, тъи като не съм ползвал досега, какъв положителен ефект може да има такава добавка,били понижила разхода на гориво примерно?
Toyota Avensis 1998 kombi 2.0 TD

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 31 Окт 2006 20:42

добавката подобрява качеството на горивото. като се има предвид в каква страна живеем и какви горива наливаме, добре е да се ползват. не са вредни, само при проблемен двигател може да се появят негативни ефекти - слагат ги на разни кошници дето са им клеясали филтрите от употреба и после като се запушат инжектори добавката била виновна - а тя просто е рязкарала всички гадости, натрупани в резервоара и филтрите и понеже инжекторите(дюзите) са най-тясното място - те се запушват.

добавка наистина може да ти подобри рахода - просто подобрява горивото. аз лично добавки не ползвам, но при всяко каране гледам да надуя поне един път двигателя до максимум - така горивната система се самопочиства - нямам проблеми с горивата и без добавки. но това важи за бензиновия двигател, на дизела му трябват малко "лекарства"
status: за БАН

plpenov
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Окт 2006 14:05
Местоположение: KAZANLAK

Мнение от plpenov » 31 Окт 2006 21:01

maggkrabar написа:добавката подобрява качеството на горивото. като се има предвид в каква страна живеем и какви горива наливаме, добре е да се ползват. не са вредни, само при проблемен двигател може да се появят негативни ефекти - слагат ги на разни кошници дето са им клеясали филтрите от употреба и после като се запушат инжектори добавката била виновна - а тя просто е рязкарала всички гадости, натрупани в резервоара и филтрите и понеже инжекторите(дюзите) са най-тясното място - те се запушват.

добавка наистина може да ти подобри рахода - просто подобрява горивото. аз лично добавки не ползвам, но при всяко каране гледам да надуя поне един път двигателя до максимум - така горивната система се самопочиства - нямам проблеми с горивата и без добавки. но това важи за бензиновия двигател, на дизела му трябват малко "лекарства"
Абсолютно вярно! :hello1: :hello1: :hello1:
Продавам най-различни добавки, и мога да кажа че за горивата тук задължително трябва да се използва добавка,ако не искаш да имаш проблеми с автомобила!
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2006 22:31

За 20г експлоатация добавки за гориво (бензин) не съм слагал и не съм имал проблеми с нашенския бензин. Зареждам само от големите вериги бензиностанции (минах през Шел, ОМВ, Лукойл)...
Навремето имах стар фолксваген голф 1 дизел и имах проблеми с нафтата, но по него време в бензиностанциите се продаваха много странни смески (1992-1994г). Пък и голфчето по него време вече си беше 12годишно tongue.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта