Шум след смяна на водна помпа

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Шум след смяна на водна помпа

Мнение от Caesar » 22 Окт 2006 00:30

Водната помпа ма Карината беше сменена с нова (не от ТМ Ауто), в резултат се появи шум. Майсторът казва, че е от ролката на външните ремъци. Дали е прав? Може ли нова помпа да шуми? Ангренажният ремък също е свалян. Може ли нещо при поставянето му да е объркано? Мерси за съветите предварително!
Забравих да кажа- колата върви ОК!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 22 Окт 2006 04:51

Възможно е шумът да е от пренатегнати ремъци. Може да е от ролката на ангренажа, или от някоя шайба на другите ремъци. Ако натиснеш с пръст ремъка в средата между две шайби/ролки, трябва да се отклони с около 1-1.5 см., ако е по-малко, значи са ти ги пренатегнали.
П.С. Щом няма промяна в поведението на колата при паленето, празните обороти, ускоряването и т.н., значи ангренажният ти ремък е сложен както трябва и двигателят е зацепен коректно по белезите.

lukabrazy
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Окт 2006 19:21

Мнение от lukabrazy » 22 Окт 2006 11:02

Помпата върви ли в комплект с ролка за ремъка?Има ли вероятност оригиналната ти помпа да е била с ролка ,а майстора да е намерил такава без ролка и да се е опитал да пренабие ролката от старата помпа на новата?

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 22 Окт 2006 14:24

според мен ремъка е пренатегнат или помпата ментак
status: за БАН

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Окт 2006 23:19

kakav shum izdava? ako e viesht, moje da e ot prezategnat adrenajen remak.
->

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Мнение от Caesar » 23 Окт 2006 21:16

Май казах само половината истина. Водната помпата беше сменена защото имах слаб теч (сълзене) на гарнитурата на помпата. Съшо така бяха смемени гумички на клапаните без да се сваля главата. Естествено беха сваляни двата разпределителни вала на главата.

Днес бях в ТМ Ауто и имам час за събота, когато ще диагностицират причината за шума. Шумът е слаб, който се чува отчетливо само при загрял (когато е тих) двигател. Идва от ляво, ако съм застанал пред Карината. Шумът не е виещ, по скоро е като жужене. Има вариант да не е добре зацепено някое зъбно колело от разпределителните валове. В събота ще стане ясно ...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Окт 2006 22:14

Caesar написа:Има вариант да не е добре зацепено някое зъбно колело от разпределителните валове.
edva li
->

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 24 Окт 2006 15:05

Caesar написа:...Шумът е слаб, който се чува отчетливо само при загрял (когато е тих) двигател. Идва от ляво, ако съм застанал пред Карината. Шумът не е виещ, по скоро е като жужене...
Имах преди години Хонда Акорд с подобен шум - жужене откъм водната помпа само при загрял двигател. Хонда имат сервизен бюлетин за този проблем - това е шума от триенето на семеринга в оста на водната помпа, отстранява се чрез смазваща добавка в антифриза.
Само споделям, не е задължително да е това, но в моя случай няколко дълърски сервиза казваха 'смяна на помпата' (макар че колата беше на 60к км), а аз намерих този сервизен бюлетин, купих такава добавка (не помня каква беше) и си реших проблема.

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Мнение от Caesar » 28 Окт 2006 21:31

ALTEZZA,
Ходих в ТМ Ауто, шумът е от грешно и не добре зацепени зъбни колела на разпределителните валове на главата. Много е особено зацепването, защото едното колело е срязано и е с някаква пружинка, която служела за убиране на хлабина или нещо такова... Свалиха и разглобиха разпределителните валове, сглобиха ги както трябва и сега шум няма и по-добре върви. Хубавото е, че няма поражения. Аман от "майстори", ама аз съм си виновен, че си давам колата да се учат на нея.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта