избор на нова toyota

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 05 Апр 2006 21:22

Седалката за водача на Яриса е проектирана за дама и ще се чувстваш не комфортно. Компромиси се правят само при стара кола, която е за кратък срок. Като прочетох какви коли си карал досега, мисля, че ще караш новия Ярис с малко свито сърце, т.е. няма да го обичаш достатъчно. Защо да купуваш нова кола, която не си сигурен дали ще обичаш? Изразявам се по възможно най-мекия начин и се въздържам да те попитам след кой месец ще загубиш интерес към Яриса и т.н. Яриса е чудесен, но може да направиш по-сполучлив за теб избор в този момент. Няколко пъти съм карал стария Ярис и непрекъснато усещах, че тази кола не е за мен.
За отстъпката, която са ти обещали - същата ще дават на всеки клиент, сключил договор за доставка на същата кола по време на Пловдивския панаир, лятното автоизложение м. юни в София, за Великден, за Коледа, за Нова година и др. Вероятно имаш други подобни причини и повече няма да коментирам, защото вече навлизам в чужди финансови интереси. Тези, които ти обещават отстъпка, ще те посъветват по-правилно за избор на Тойота. Стига да им се довериш напълно.
Остават Корола срещу Ярис Версо. Королата е по-безотказна. Другото е някаква модернизация на Яриса, която нямам представа колко е по-практична от Королата. Смяташ ли, че е по-добре да тестваш тези модели и да прецениш до каква степен ще се възползваш от практичността на Версото, за да си заслужава съответната цена?

singu
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2006 01:33

Мнение от singu » 05 Апр 2006 22:49

Значи...
Аз досега съм карал такива коли не защото съм ги избирал, а защото са ми били служебни. Собствена кола имах Голф 2 - и той 1,6 дизел ( да, пребийте ме с камъни, голфаджия бях biggrin.gif ) но и него го продадох много отдавна.
По принцип харесвам малки коли, въпреки, че съм доста висок... пък и Яриса ми е симпатичен на външен вид - честно казано по ми харесва от Королата, да не говорим, че новия Ярис е много по-сигурен от Королата sad.gif За съжаление явно ще ми е малък чисто като обем - скоро ще имам нужда от кола за деца и затова трябва да предвиждам напред happy.gif
Яриса малък, Корола Версо - скъпа... ми май остана Corolla HB... Ярис Версо първо не се предлага, второ никак не ми харесва на външен вид...
Господ създаде хората, Колт ги направи равни !

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 05 Апр 2006 22:51

Имам възможността да карам Ярис понеже виждам че и той го има в списъка за покупка.Яриса е вече на 5 години до сега е сменена една крушка за мъгла.Колкото до Королата все пак това е най-масовия модел на марката на него най-много разчитата все пак това е колата с най-много продажби в света 34 милиона след него голф 28 милиона.2007 се чака нова корала.Аз бих заложил на Корола :thumbsup:

bobi65
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Апр 2006 14:36
Местоположение: Sf
Получена  благодарност: 4 пъти

Мнение от bobi65 » 06 Апр 2006 15:00

Привет пич, Ако знаеш че си приличаме като две капки вода..........
И аз съм като теб дизелджия и аз се стягам за нова Тойота и чата разни форуми да събирам инфо. Спрял съм се на Корола 1.4 д-4д 90 кс. хечбек. Незная дали този двигател е наи добрият за Королата но по данните за разход и при условие че основно в града ще се кара смятам това да бъде. Другото което зная е че Хечбека 3 и 5 врати се прави в Англия, докато седана е в Турция . Версото доколкото съм попадал и инфо си е Японско.
Следя от ануари новините за тойота и е вярно че от 2007 г ще има нов модел но и цената му ще е нагоре. Както беше с Яриса 2500 евро нагоре. За сметка на това в момента на Королите им намалиха малко цените от 5 март. като излезе новината за нова корола от 2007.
За себеси изчаквам Пловдивският панаир за да направя договор с някаква отстъпа ( само незная кога през май месец е точно)
Ако искаш да обсъдим малко повече нещата на кефе някъде или да ходим заедно до ТМ-ауто пиши ми на / b.nikolov@abv.bg /

TurboDieselComby
Мнения: 31
Регистриран на: 06 Мар 2006 12:11
Местоположение: София

Мнение от TurboDieselComby » 06 Апр 2006 20:08

Имаме две Avensis 2.2 Д-4Д и не бих казал, че са капризни на нафтатата в БГ (сипваме обикновенна, но от реномираните бензиностанции). Едната е на 15 000 другата на 30 000км.

Има го момента с турбо дупката, но само докато и свикнеш! После е като бензинова кола!

Не бих казал, че е слаб климатика - по скоро много бързо се запушва филтъра на купето от чистия въздух в София!

Ако можеш да си купиш голяма кола просто няма смисъл да гледаш малките коли! Няма как Яриса да те предпази повече от Королата при евентуално ПТП. А на парите на добре оборудвана Корола можеш да си вземеш по-скромен Авенсис!

Разхода на гориво реално е доста по различен от това в рекламните брошури но това се отнася за всеки производител.

Когато решихме да взимаме Авенсис се оказа че за такива пари няма по-добро решение! За сега не съжаляваме - ТМ ауто реагират адекватно на забележките (смениха ми уплътнителите на предните врати - свиреха при 170km/h).

Направи си широко проучване за парите които имаш какво може да се купи и от други марки, за да си сигурен после че не си сбъркал в избора!
ex Toyota Avensis 2.2 D-4D '05
now Audi Q7 S-line 3.0 TDI 279HP 600NM '07

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 09 Апр 2006 17:28

Kolega,da ne bi da sa 2.0D-4D/116 konia/,zashtoto 2.2D-4D izleze samo predi niakolko meseca. :whistle:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

TurboDieselComby
Мнения: 31
Регистриран на: 06 Мар 2006 12:11
Местоположение: София

Мнение от TurboDieselComby » 10 Апр 2006 09:46

Не!
D-4D 2.2 150HP!

Първите 2 комбита ги взехме ние миналата година Юли/Август!
ex Toyota Avensis 2.2 D-4D '05
now Audi Q7 S-line 3.0 TDI 279HP 600NM '07

El Camino

Мнение от El Camino » 10 Апр 2006 11:55

TurboDieselComby написа:Не!
D-4D 2.2 150HP!

Първите 2 комбита ги взехме ние миналата година Юли/Август!
В Германия няма опция 150 коня, в БГ заради акциза ли ги продават така? Колко продават после чипа?
Какви са ти впечатленията от колата, като динамика, разход, поддръжка на кратко?
Един познат иска да взима Авенсис комби и на мен опира да кажа да или не...

TurboDieselComby
Мнения: 31
Регистриран на: 06 Мар 2006 12:11
Местоположение: София

Мнение от TurboDieselComby » 10 Апр 2006 13:25

Впечатленията са ми изцяло положителни!

Чип за съжаление още няма, за да я чипосам още.

В Германия да не би да продават само D-Kat 177 HP?! В Унгария видях една с 2.4 на задния капак а тук не съм чувал да се предлага шестак бензинов?!

Ако твоя човек ще я кара в Германия трябва да споделя едно впечатление от CEBIT миналия месец! Германеца по светло не ти дава път на магистралата (сигурно смята че него Toyota да го изпревари е голяма обида). Виж по тъмно ксеноните ги респектират и правят път!

Автомобила се държи перфектно на пътя. VSC то се намесва точно навреме. Тука идват от ТМ - ауто с 16" ал. джанти (ние сме на 18" - струва си осещането). Ползваме си ДДС кредит за комбитата!

Много се цапат филтъра на купето и въздушния - ама то за БГ си е нормално!

Какво друго да кажа - питай?!
ex Toyota Avensis 2.2 D-4D '05
now Audi Q7 S-line 3.0 TDI 279HP 600NM '07

El Camino

Мнение от El Camino » 10 Апр 2006 13:49

Благодаря за бързия отговор!

177 коня са 2.2 двигателите. В началото имаше и опция със 150, но много бързо го прекратиха. В момента нямат конкуренция сред разпространените дизели на ФВ и сие. Особено се надуват със ниските емисии.
VSC какво е? Филтъра на купето и тук се цапа много ако го имаш:). Ама тва е при всички коли така.

Какви са текущите разходи на нов Авенсис в БГ? Посещенията при ТМ Ауто за профилактични прегледи са необходимост, за да важи гаранцията. Дали не прекаляват там със сурвакането?
Офтопик
Действително не са разпространени новите Авенсиси както в БГ, но то си има обяснение. Селска държава, селски манталитет. Все още газта и кабелния интернет не са открили. Градовете им се опитват да представляват на нещо, на практика са разрастанали се села. За съжаление в по - голямата си част жителите им не са наваксали на разрастването и са си баш селяни. Мирише на старо.

За магистралата - естествено, че ако си с ферари или порше или 7мак, ще очакват, че ще имаш и конете, като те пуснат да изчезнеш, а не да ги блокираш в дясната лента. Авенсиса не е познат, те едва ли правят връзката със Тойота. Мен са ме засичали изключително рядко, което смятам, че се случва на всички.

TurboDieselComby
Мнения: 31
Регистриран на: 06 Мар 2006 12:11
Местоположение: София

Мнение от TurboDieselComby » 10 Апр 2006 14:05

Подръжката не е впечатляващо висока! Понезе офертата беше че ше ни доставят наште коли със 17" джанти а те дойдоха 16" и ни компенсираха с талони за безплатна смяна на масла до 60 000 км!

Така че на 15000 км ми взеха към 100лв. за двата въздушни филтъра. На 30 000 км въздушния ми е безплатен пак.

Тук 177коня са си акцизни, а и миналата година не се предлагаше Д-Кат още!

Колкото за Немско най потиснати ми се сториха немците с Пасати! Не ти правят път а като искаш да минеш отдясно не те пускат да се върнеш в лявата лента! С малко по активни маневри ни показаха на няколко пъти среден (по немски показалец?!).
ex Toyota Avensis 2.2 D-4D '05
now Audi Q7 S-line 3.0 TDI 279HP 600NM '07

Аватар
TATI
Мнения: 2751
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 10 Апр 2006 14:29

Смяна на маслло на мойта, която е 2.0 дизел ми излезе 145 лв. с проверка на ходива част, светлини и продухване на филтрите. Маслото е синтетика 5w40, макар че в книгата препоръчват 5w30 ама не е болка. Иначе си е цифра разните му там филтри и глупости.
Секретни гайки - 90 лв. без ддс
Филтър за климатика - 92 без ддс и т.н.
www.venci.bg ги има цените на предлаганите аксесоари
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

dakata
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Ное 2004 20:27
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от dakata » 14 Окт 2006 13:06

kolega da jivee toyota samo te molq da ne zahape6 turska izrabotka za6to gi naglobqvat tam ne znam naroda vze ve4e sa pi6ti ot turskite sglobki samo tova te molq 6te me e qd slad tova da kaje6 leleee kupih si toyota i si imam problemi s nemskite ne sum imal takiva ako moje6 da si doplati6 modela koito si haresal da ti go dokarat ot qponiq e nai dobre pone v na6eto predstviteldtvo na toyota kazvat 4e moje taka puk dali e vqrno ve4e ne znam info vsqkakvo

plpenov
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Окт 2006 14:05
Местоположение: KAZANLAK

Мнение от plpenov » 14 Окт 2006 14:34

dakata написа:kolega da jivee toyota samo te molq da ne zahape6 turska izrabotka za6to gi naglobqvat tam ne znam naroda vze ve4e sa pi6ti ot turskite sglobki samo tova te molq 6te me e qd slad tova da kaje6 leleee kupih si toyota i si imam problemi s nemskite ne sum imal takiva ako moje6 da si doplati6 modela koito si haresal da ti go dokarat ot qponiq e nai dobre pone v na6eto predstviteldtvo na toyota kazvat 4e moje taka puk dali e vqrno ve4e ne znam info vsqkakvo
Аз карам ВЕРСО 2.2D4D- и е турска сглопка. Изминах вече 15 000 км. и нямам проблеми, още повече че разхода ми на дълго пада на 5.5л. заради 6-тата скорост! Мога само едно да кажа ПРЕКРАНА ТОЙОТКА нищо че е турска сглопка!!! :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта