Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
proscrip
Мнения: 373
Регистриран на: 26 Мар 2006 12:46
Местоположение: Варна

Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Мнение от proscrip » 16 Окт 2008 18:16

Здравейте,

Днес за кой ли път, ходих да ги тормозя хората за едно потропване отзад, преди 3-4 месеца ми казаха, че всичко е наред по окачването, днес пак им отидох да им вися на главите - вкараха я, погледнаха я и пак казаха, че всичко е ок - аз им казвам, ами похлопва нещо отзад - те, добре ще отидем да я покараме малко, връщат се - казват ами нищо нередно не усещаме, качете се с нас, за да кажете за какво става на въпрос, качих, се - но на, този път това чукане изчезна - уплашила се е тойотата ми..

Всъщност като цяло съм много доволен от момчетата и момичетата във КарКом и по специално сервиза.

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 22 Окт 2008 23:30

и аз съм доволен
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 23 Окт 2008 20:23

Като цяло и аз съм доволен, но последния път ме подразниха:
На 90х.км отидох за обслужване 'Б'.
Вдигаха, гледаха, пипаха...
Смениха задни накладки (въпреки, че щяха да издържат до следваща смяна на масло)...
Та общо взето обслужването бе за над 500лв, като не съм се циганил...
И само след 3х.км., когато отидох за оглед с потенциален купувач при същите тези хора, ми изръсиха - ами тампоните на задна реактивна щанга са за свършили (въпреки, че не са тропали), ама били консуматив и били евтини...
Та ме подразни това, че си казаха за скъпите, но лесно сменяеми накладки, а за тампоните са си замълчали.
Или тампоните наистина не са били за смяна и са ми играли сценка с купувача, въпреки, че бях редовен клиент на сервиза - през последните 7 години купихме от тях 7 тойоти..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mitakanadeto
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Мар 2015 23:14
Местоположение: Варна

Re: Наколко добри думи за сервиза на Тойота във Варна

Мнение от mitakanadeto » 24 Апр 2015 12:32

Тези няколко добри думи се броят на пръстите на едната ми ръка.....
Във Варна е правило пли липса на абсолютно неотложна нужда да не се ходи в оторизирания сервиз. Който е наясно с нещата, обслужва и ремонтира колата си в сервиза в Добрич. А който не е наясно - съвсем скоро стига до същия правилен избор , но по неволя. Дори ценово погледнато.
Поздрави на всички.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Наколко добри думи за сервиза на Тойота във Варна

Мнение от slowtraveler » 24 Апр 2015 13:55

Добре е да се посочат конкретни примери и причини...
Защото така изказано мнение звучи малко повърхностно - 'не ходете там, а ходете другаде', ама не заради личен опит, а защото хората така приказвали... :whistle:
Познати не искат например да чуят за Добрич... И за рядко срещан в БГ модел Тойота работеха с Тойота-Венци...
За съжаление нямам никаква актуална информация за варненския сервиз - както се вижда последното ми мнение за него е отпреди 7 години.


П.С. колега, попълнете си 'местоживеене' в профила...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mitakanadeto
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Мар 2015 23:14
Местоположение: Варна

Re: Наколко добри думи за сервиза на Тойота във Варна

Мнение от mitakanadeto » 11 Май 2015 23:16

slowtraveler написа:Добре е да се посочат конкретни примери и причини...
Защото. ака изказано мнение звучи малко повърхностно - 'не ходете там, а ходете другаде', ама не заради личен опит, а защото хората така приказвали... :whistle:
Познати не искат например да чуят за Добрич... И за рядко срещан в БГ модел Тойота работеха с Тойота-Венци...
За съжаление нямам никаква актуална информация за варненския сервиз - както се вижда последното ми мнение за него е отпреди 7 години.

П.С. колега, попълнете си 'местоживеене' в профила...
Работех във фирма, управетеля на която караше поръчкова Toyota Raw4. Автопарка наброяваше 12 автомобила до 5 годишна възраст от производство или до 200 000 км. - всички в гаранция. Мой пряк подчинен беше и служителят, отговарящ за изправността и обслужването им. Информацията ми е от извора, така да се изразя.
2014г. след изтичане на гаранцията на въпросната Toyota бе закарана в сервиза във Варна за обслужване и смяна на консумативи преди задължителната, според политиката на фирмата, продажба. Колата беше на 94000км. и нямаше никакъв проблем. Обикновенно такава продажба е вътрешнофирмена и мислех да купя колата. Това не стана, защото тя се върна работеща като руски трактор и точно толкова пъргава.
Сагата след това е дълга, както и средствата за възстановяване на състоянието и изправността. Най-накрая се справиха за 1 ден в Toyota - Добрич. Без записване на час или други уговорки. На цената на автобусен билет София - Варна.
Вашия коментар, колега, също не кипи от конкретика и личен опит. "Познати", "рядко срещан автомобил" и т.н.
Опитвате се да бъдете назидателен, без да прилагате изискванията си спрямо Вас самия.
Не забравяйте, че общественото мнение, част от което смея да твърдя, че градим и ние тук, е плод на много опит, нерви, средства, загубено време и разочарования от една страна и радост и вяра в хората, извършили професионално работата си, от друга.
Общественото мнение, колега, е по-силно от нас, изгражда се на базата на много опит и време, миродавно е и в 99% е вярно.
Съветвам Ви да се придържате изрично към фактите и доказателствата в съдебна зала, не тук. Дано не бъркам, но нали това е форум за нас- притежателите на Toyota, целта му е да споделяме мнение и да улесни както живота ни така и шерне опита на препатилите и можещите и ни предпази от "кърлежите" наоколо?
Ако според Вас, модераторите на този сайт, моите разбирания не кореспондират с Вашите виждания, то моля да заличите акаунта ми незабавно.
инж.Кънчев

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Наколко добри думи за сервиза на Тойота във Варна

Мнение от Akima » 11 Май 2015 23:30

Колега,Кънчев,
никой никого няма да заличава - тук цензура няма.

Ние троловете не сме си изтгонили дори...

Клеветата обаче е друг въпрос - затова и е хубаво,когато някой обвинява друг да предоставя факти - например:
Подмениха ми работещ компонент ХХХХХ с повреден ХХХХХ и ми върнаха колата в по-лошо състояние от преди - подозирам някой при дилъра.
Слава богу марката има достатъчно представителства и човек може да си избере къде да отиде и какво да направи - представи си какво им е на хората със Субару,които ходеха до Гърция за по-сериозните ремонти.


Аз имам само един въпрос към Вас - защо 2014 не ни споделихте сагата и не дадохте гласност на случая - можеше да ни предпазите и нас даже?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Наколко добри думи за сервиза на Тойота във Варна

Мнение от slowtraveler » 12 Май 2015 07:02

mitakanadeto написа:...
Колега, конкретния 'рядко срещан' автомобил бе FJ cruiser... Който проблемите му често бяха свързани с челно стъкло (явно по-изправеното стъкло събираше доста камъни по нашите пътища при бързо каране от страна на собственика му)...
Та Добрич го бяха 'спретнали' с една цена и срок на доставка, които трябва да си луд да ги чакаш (дори бе по-скъпо и бавно от варненския)...
Тойота Венци се оправи за 4-5 дни и половин цена...
Така достатъчно конкретно ли е?
От Вашия пост отново не се разбира каква е причината за проблема Ви.
Дали при ТО просто не са закрепили добре някой въздушен път или някой куплунг (за закрепването на който в Добрич са взели 40лв?) или е счупена/подменена част? Или пък 'отговорника за автопарка' просто е решил да свали цената на автомобила защото е искал да го купи?
И е логично да се върнеш и да ти остранят проблема по гаранция... И на мен ми се е случвало например докато се навират да сменят някой филтър или ремък да остане незакачен куплунг (официален сервиз на друга марка), ама се оправят бързо.. Поне при моя случай.
Това с 'поръчковата равка' (модела е RAV4, а не RAW4) ми звучи леко пресилено - доколкото познавам Тойота никога не е имало 'поръчкови' автомобили от този клас...
Освен ако се има предвид това, че като поръчваш автомобила избираш няколко опции, от рода дали да има парктроник, кое оборудване - в такъв случай и ние сме имали 'поръчкова' равка - с палене с бутон и парктроник (който бе монтиран тук в БГ и създаваше проблеми :whistle: ) tooth.gif Като си помисля, лично през моите ръце мина Авенсис, а почти през ръцете ми (т.е. при пряк контрол върху автомобили във фирмата) РАВ4 дизелак, 3 яриса (два бензинови един дизел), Корола и Корола Версо бензинка.. В момента се търкалят королата (тя подмина 200х.км) и единия ярис...
Ние и в момента имаме около 10 автомобила на под 100х.км и под 5г (и всичките различни - Опел Зафира, Фиат Добло, БМВ Х1, Джип ГЧ, Киа Спортидж, Ярис, Кашкая - над 5г но под 60х.км. и т.н.) така че също се срещаме пряко с официалните сервизи (разнообразни) и продължаваме да трупаме опит. При нас автомобилите не са общи (въпреки, че при нужда се разменят) - всеки си има 'негов' автомобил, и обикновено настане ли момент за смяна, автомобила се продава извън фирмата, просто защото човека няма нужда от личен автомобил - фирмения му е връчен за постоянно ползване (служителите знаят, че могат да отидат със служебния си автомобил на пътешествие по време на отпуската - плащат си само горивото)...
Просто Вашето мнение по темата наистина изглеждаше недостатъчно убедително.
Относно заличаването на акаунти - явно не сте вникнали в начина на управление на форума - тук се премахват само мнения, чиято цел е да обидят колеги...
Останалото е диалог - в спора се ражда истината :thumbsup:
Та така инженер Кънчев - няма нужда да се засягате...
Поздрави - инженер Георгиев :whistle: tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Мнение от alexander79 » 23 Мар 2018 17:01

Да напиша и аз отзив. Колата беше в Карком за отстраняване на щета по каско, а именно за боядисване на надрана задна броня. За съжаление на 2-рата седмица на един паркинг ми я остъргаха и чак сега дойде време за ремонта. Не знам кой и къде я е боядисвал тази броня, но е направена така, все едно е си е моята броня от преди белята. Боядисана е перфекно, а притесненията ми дали ще има нюанс отпаднаха в момента, в който видях колата отремонтирана. Отзивчиви, усмихнати служители, за други щети това ще е сервиза!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

toyotadream
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Юли 2019 00:54
Местоположение: Xaskovo

Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Мнение от toyotadream » 29 Юли 2019 15:23

Mайстори във Варна зa диагностика на Toyota преди покупка на кола Карком го имам като вариант , a някакви други предложения ?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Мнение от slowtraveler » 29 Юли 2019 20:46

За съжаление през последните години отзивите от приятели с нови автомобили от Карком са по-скоро негативни...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Мнение от Hursa » 21 Авг 2019 19:29

Все още ли мненията за Карком - Варна са предимно негативни? (Само обслужване ми е нужно.)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

moridinbg
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Фев 2019 16:46
Местоположение: София
Автомобил: Land Cruiser 100

Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Мнение от moridinbg » 02 Сеп 2019 02:27

Аз имам доста негативно мение за предварителния им оглед.
Първо ми казаха, че последно е била при тях на 150 000км, но не можело да се види на коя дата (?!). В София-Изток в последствие без проблеми видяха датата - 2010та (случката е от 2019).
Отделно, че всичко, което казаха, че е за ремонт след час огледи на подемника, не беше - предни лагер (600лв труд и части) - не им беше обрана хлабавината. Протекла рейка (1500лв рециклиране във външна фирма + труд монтаж/демонтаж) - десният маншон беше пробит,а на рейката нищо ѝ няма. И други такива.
Имаше пък доста очевидни неща, които не бяха забелязали.
60лв на вятъра.

ponko
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Юни 2019 20:07
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Корола 2014

Наколко добри думи за сервиза на Toyota във Варна

Мнение от ponko » 02 Сеп 2019 22:44

Ти щом си минал само с 60лв за оглед си добре. Аз платих 144лв за оглед, преди да купя моята кола в Тойота - Пловдив. Правят проверката по три компонента - закачане на компютър, газов анализ и ходова част. Трима се гъзориха около колата близо час и никой не забеляза, че предните дискове имат 5мм ръб. no.gif wacko.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта