Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
BezGloba
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Авг 2022 15:54
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav-4

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от BezGloba » 23 Авг 2022 15:56

Скъпи шофьори, имаме удоволствието да Ви представим БезГлоба - първата полуавтоматизирана онлайн платформа, която позволява на своите клиенти да обжалват глоби за превишена скорост!

Платформата на БезГлоба е нов, удобен и бърз вариант, посредством който е възможно да се обжалват глоби за превишена скорост, наложени с електронен фиш или с наказателно постановление! По този начин се заменя скъпия, муден и времеотнемащ метод за обжалване на глоби, съществувал до момента.

Съдействаме за:
- обжалване на глоби, наложени с електронни фишошве
- обжалване на глоби, наложени с наказателни постановления
- правна консултация по тези и други сходни въпроси

Държим да ви информираме, че услугата се заплаща само и единствено, когато тя е успешна, а именно глобата е намалена или отменена.

Единственото, което трябва да направите, за да обжалвате глоба е:
1. Да се регистрирате
2. Да въведете данните от съответния документ, с който ви е наложена глоба
3. Да подпишете жалбата, която ще изпратим към вас

Всичко останало поемаме ние!

Повече информация може да откриете в сайта на платформата: https://www.bezgloba.bg

В случай че имате допълнителни въпроси относно платформата или услугите, които предлагаме, то ще се радваме да ви съдействаме в темата.

Поздрави,
екипът на БезГлоба

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от Kiki » 24 Авг 2022 16:25

BezGloba написа: 23 Авг 2022 15:56 Държим да ви информираме, че услугата се заплаща само и единствено, когато тя е успешна, а именно глобата е намалена или отменена.
Ако глобата е 50 лв и съдът я отмени, колко се заплаща на Вас?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от biro » 24 Авг 2022 17:55

Според калкулатора на сайта ако глобата е по чл. 182 ал. 1 Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:
точка 2: за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

цената на тия симпатяги е 37.50лв

Още по-куриозното е, че по същия член, ал. 1 точка 1: за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;
цената на обжалване е 22.20лв
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от ufer » 24 Авг 2022 18:49

Разкош, може би си струва за по-големи глоби... Как е ситуацията там?

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от Hursa » 24 Авг 2022 19:04

От кой раздел дойде тук тази "полезна" тема? smile.gif
Това с 14 дневния срок за "плащане с 30% отстъпка" отпаднало ли е?
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от mapamop » 24 Авг 2022 21:53

Странно че подателя още не е внесъл яснота с цените.
Не разбрах форумна отстъпка от цените ще има ли?
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4856
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от slowtraveler » 24 Авг 2022 22:28

Малко предистория:
Преди време хората бяха попитали дали могат да публикуват тема.. Не виждам нищо лошо в това съфорумците да са информирани, стига 'рекламата' да не е агресивна.. Пък който иска - да се възползва... Не знам дали въобще има някаква успеваемост в такова обжалване. А и личното ми мнение е, че всеки трябва да си понася отговорността от грешките.
Но има разни хора, та и затова не видях проблем в пускането на такава тема..
Виждам, че хората са действали коректно и са се съобразили със съветите и Правилата на форума - публикували са си сайта еднократно, не са слагали линкове в подписи и т.н.
Бяха пуснали темата в раздел в Сервизи/Магазини/Услуги, където според мен и е мястото..
И където ще бъде върната :thumbsup:
 ! Съобщение от: slowtraveler
Да напомня - както и във всички други случаи, така и в този, ръководството на форума няма никакъв финансов интерес нито от използването, нито от отказа от някаква услуга, рекламирана тук...
Всеки сам си решава.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

vfr800
Мнения: 455
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от vfr800 » 24 Авг 2022 23:10

Като цяло не са първите. Пробвал съм еквивалент, дори може и те да са били не помня. Резултата беше , че дори не ми отговориха. Ставаше въпрос за комплексна ситуация , която можеше да се реши в съда само от записа в колата на полицейския автомобил. Имах гласов запис на полицейските служители , които потвърдиха , че запис в колата им има преди да ми напишат акт. После описах ситуацията в подобна или същата платформа :) дори не ми отговориха. Личното ми мнение.... повтарям ЛИЧНОТО е ....мошеници.

Аватар
Krissss
Мнения: 85
Регистриран на: 05 Ное 2018 10:07
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Avensis 2.0 147 Petrol

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от Krissss » 25 Авг 2022 09:00

vfr800 написа: 24 Авг 2022 23:10 Личното ми мнение.... повтарям ЛИЧНОТО е ....мошеници.
И да не са мошеници, май по добре да си платиш с 30% отстъпка в срок. Като им гледам цените, взимат повече от КАТ :D . Пък и ако си сигурен, че има грешка в акта, можеш сам да обжалваш. Уж плащаш само ако отпадне акта, но прочетох, че дължиш юрисконсултско възнаграждение в полза на структурите на Министерство на вътрешните работи.

vfr800
Мнения: 455
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от vfr800 » 25 Авг 2022 11:19

Krissss написа: 25 Авг 2022 09:00 И да не са мошеници, май по добре да си платиш с 30% отстъпка в срок. Като им гледам цените, взимат повече от КАТ :D . Пък и ако си сигурен, че има грешка в акта, можеш сам да обжалваш.
Аз бях 1000% сигурен , че ще отпадне акта, ако наистина имаше видео запис в полицейската кола. Въпроса беше, че нямах време да се занимавам . Идеята ми беше да прехвърля всичко на тях и те да се занимават , а аз накрая просто да си платя. В крайна сметка такава би трябвало да е идеята на една подобна услуга. И всъщност дори не ставаше въпрос за пари акта беше за скромните 100лв. Аз като съм виновен си плащам като ме снимат ,че карам бързо не се разправям . Снимали са ме ,плащам си въпреки , че ми прави впечатление , че напоследък във фишовете не коригират грешката от устройствата за замерване. Всяко устройство има около 2% грешка. Което като се калкулира примерно от снимка 71км/ч стават 70 и глобата трябва да е по-малка. Не за друго , но 2 пъти ме снимат със 71 :)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4856
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2022 11:40

vfr800 написа: 25 Авг 2022 11:19 Снимали са ме ,плащам си въпреки , че ми прави впечатление , че напоследък във фишовете не коригират грешката от устройствата за замерване. Всяко устройство има около 2% грешка. Което като се калкулира примерно от снимка 71км/ч стават 70 и глобата трябва да е по-малка. Не за друго , но 2 пъти ме снимат със 71
По спомен - грешката на стационарните камери бе 3км/ч и се вписваше от рода 'заснет със 71км/ч, но глобата е като за 68км/ч. Не може да няма корекция - в паспорта на всеки уред пише точността и ако тази грешка не се впише в юридическият документ - всички актове ще паднат...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от Kiki » 26 Авг 2022 07:59

slowtraveler написа: 24 Авг 2022 22:28 Не виждам нищо лошо в това съфорумците да са информирани, стига 'рекламата' да не е агресивна..
Това и добро и полезно, но нека рекламодателят да бъде така любезен да предостави подробна и пълна информация.
В този случай финансовата част, която също е важна, но е спестена.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4856
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от slowtraveler » 26 Авг 2022 08:26

Kiki написа: 26 Авг 2022 07:59 Това и добро и полезно, но нека рекламодателят да бъде така любезен да предостави подробна и пълна информация.
Също се надявам да изпълни обещанието си...
BezGloba написа: 23 Авг 2022 15:56 В случай че имате допълнителни въпроси относно платформата или услугите, които предлагаме, то ще се радваме да ви съдействаме в темата.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от Оги » 29 Авг 2022 11:07

Като си взема едно Бугати, ще наема тоз, дето е платил да му направят сайта на постоянна работа. wink.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

OVI
Мнения: 230
Регистриран на: 24 Яну 2022 22:06
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4, MY2022, 2.5 HSD Luxury
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от OVI » 29 Авг 2022 15:41

Krissss написа: 25 Авг 2022 09:00 че дължиш юрисконсултско възнаграждение в полза на структурите на Министерство на вътрешните работи
Аз самият НЕ СЪМ юрист, и може и да греша, обаче...

Нека правим разлика между "АКТ за установяване на административно нарушение (АУАН)" и "Наказателно постановление (НП)".

АУАН го съставя съответния полицейски служител, констатирал нарушението. Акта не може да се обжалва. Може да се впишат в него (или да се подадат в 3 дневен срок) разяснения и възражения, но практиката показва, че никой административно-наказващ орган (АНО) не ги чете или взема под внимание.
Въз основа на АУАН съответния АНО издава НП, което трябва да бъде връчено на нарушителя по определен ред. Едва след като връчването е факт, започва да тече срока за обжаване по съдебен ред на наказанието/наказанията, наложени с постановлението.
До тук не се дължат никакви такси и възнаграждения никому.

Ако за изготвянето на жалбата и внасянето и в съответния съд ангажирате адвокат, тогава вие си договаряте какво ще е възнаграждението за него, независимо дали в крайна сметка спечелите или изгубите в съдебна фаза на някоя инстанция. Ако изгубите спора срещу АНО, и последния е поискал от съда присъждане на юристоксултско възнаграждение, само тогава, ако и съда го уважи, ще бъдете натоварен с такова плащане. Ако спечелите, и вие или адвоката ви е поискал присъждане на разноските за адвокатско възнгражение, съда е уважил искането, то АНО ще трябва да ви ги плати.

Това е в общи линии.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта