Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
BezGloba
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Авг 2022 15:54
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav-4

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от BezGloba » 30 Авг 2022 10:14

Здравейте и благодарим за обратната връзка.

Извиняваме се и за забавянето относно отговора на поставените въпроси.

Относно платформата:

Услугите, които платформата на БезГлоба предлага, за момента нямат еквивалент на българския пазар. Сайтът е програмиран да генерира автоматично жалба, след попълване на съответните реквизити от страна на клиента. В случай на регистрация и последващо обжалване, то платформата ще генерира жалба, а ние ще я изпратим до Вас за подпис. От тук нататък Вашата работа е свършена. Ще получите достъп до администраторския панел, където в реално време ще може да следите движението по съответната жалба. Имате възможност и да се свържете с нас на посочените контакти.

Относно заплащането:


Преди всичко сме длъжни да упоменем, че платформата функционира на принципа "ползваш сега - плащаш после". Калкулаторът, който може да откриете на сайта на платформата дава информация относно евентуално дължимата сума. С оглед, че някои от потребителите бяха попитали за обжалване на електронни фишове на стойност 20 или 50 лева, то в случая, може би е по-рентабилно да се възползвате от предоставения срок за доброволно изпълнение и заплащане на 70% от сумата. Практиката ни, обаче, показва, че доста от жалбите, генерирани в платформата са на стойност доста по-висока от 50 лева, като в тези случаи, комисионната, която платформата събира е значително по-малка, в сравнение със заплащане на 70% от съответната сума. Ако вземем за пример наложена глоба в размер на 600 лева, то платформата събира комисионна в размер на 220 лева, докато при заплащане на 70% от 600 лева, то дължите сумата от 420 лева.

Относно юрисконсултско възнаграждение в полза на структурите на Министерство на вътрешните работи:

Това е нов подход на юрисконсултите на различните териториални структури на МВР. Не е често срещан и не е нещо, което се случва постоянно, но сме длъжни да го упоменем, в случай, че наистина съдът определи такова. За момента не се е случвало да утежняваме клиент със заплащането на подобно юрисконсултско възнаграждение.

Държим да отбележим, че платформата по никакъв начин не цели да стимулира шофирането с превишена скорост над ограничението. Нямаме и няма да имаме подобна практика. БезГлоба предлага услуги към масовия потребител, който се е почувствал неправилно санкциониран или смята, че в електронния фиш/наказателното постановление са допуснати съществени нормативни изисквания. Основното, към което платформата се цели, е даване възможност на своите клиенти да упражнят гражданските си права, но не и да избегнат поемането на отговорност за съответно нарушение.

Оставаме на разположение за допълнителни въпроси като ще се постараем да сме по-експедитивни.

Поздрави,
екипът на БезГлоба

DrDevil
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Дек 2017 03:03
Местоположение: София

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от DrDevil » 30 Авг 2022 21:08

OVI написа: 29 Авг 2022 15:41 Ако за изготвянето на жалбата и внасянето и в съответния съд ангажирате адвокат
2 пъти си водих дела за глупости , за които следва да ми вземат книжката, и два пъти си ги спечелих. Подаването на жалба може да стане още на гишето, където ви връчват НП и ви вземат книжката.

Единият ми случай си ползвах адвокат, понеже не беше ясно как ще се развият нещата, докато в другия си го водих сам.

Любопитен момент - бях си загубил всички документи. Пуснах поръчка за нови, отивам да ги взема, но се оказа, че не могат да ми дадат новата книжка в Търново, понеже имам невръчено НП в Горна Оряховица и трябва там да ми я вземат. В Горна обаче не могат да ми връчат НП, защото трябва да си дам книжката, а тя е в Търново.. Та придвижиха я служебно за половин ден между двата града и си разменихме няколко документа, включително жалбата и това беше..

OVI
Мнения: 230
Регистриран на: 24 Яну 2022 22:06
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4, MY2022, 2.5 HSD Luxury
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от OVI » 30 Авг 2022 22:42

DrDevil написа: 30 Авг 2022 21:08 Подаването на жалба може да стане още на гишето
Да, подаването на жалбата до съда става ЧРЕЗ административно-наказващия орган, бях го забравил, последно съм обжалвал 2012 година.

Иначе, да, можеш и сам да се представляваш пред съда, не си длъжен да ангажираш адвокат.

OVI
Мнения: 230
Регистриран на: 24 Яну 2022 22:06
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4, MY2022, 2.5 HSD Luxury
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от OVI » 30 Авг 2022 22:56

BezGloba написа: 30 Авг 2022 10:14 Относно юрисконсултско възнаграждение в полза на структурите на Министерство на вътрешните работи:

Това е нов подход на юрисконсултите на различните териториални структури на МВР. Не е често срещан и не е нещо, което се случва постоянно, но сме длъжни да го упоменем, в случай, че наистина съдът определи такова. За момента не се е случвало да утежняваме клиент със заплащането на подобно юрисконсултско възнаграждение.
Да, моля да поясните това!

Кога може да се наложи да се плати и юристконсултско възнаграждение? Ако се влезе на дело и решението не е в наша полза, а отсрещната страна си е поискала, респ. съда е присъдил разноските- до тук няма нищо странно.
Но ако решението на съда е наша полза, и ние сме си поискали присъждане на разноски?
Ако пък изобщо не се минава през съдебна фаза, а си платим каквото е по НП, то не може (така мисля) да включва и други суми над законно определените за съответното нарушение/наказание.

BezGloba
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Авг 2022 15:54
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav-4

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от BezGloba » 01 Сеп 2022 10:09

OVI написа: 30 Авг 2022 22:56 Да, моля да поясните това!

Кога може да се наложи да се плати и юристконсултско възнаграждение? Ако се влезе на дело и решението не е в наша полза, а отсрещната страна си е поискала, респ. съда е присъдил разноските- до тук няма нищо странно.
Но ако решението на съда е наша полза, и ние сме си поискали присъждане на разноски?
Ако пък изобщо не се минава през съдебна фаза, а си платим каквото е по НП, то не може (така мисля) да включва и други суми над законно определените за съответното нарушение/наказание.
Здравейте,

напълно правилно сте разбрали концепцията на присъждане на юрисконсултско възнаграждение. Делата, които се провеждат са от типа "отворено съдебно заседание". При него не е необходимо присъствие на ищеца (структура на МВР) или ответника (субекта на глобата). Идеята на органите на реда с искането на подобен тип юрисконсултско възнаграждение е своеобразно "обезпечение" на наличието на юрисконсулт от тяхна страна, присъстващ на делото.

В случай че бъде заплатена сумата по съответния електронен фиш или наказателно постановление, то нищо друго няма да бъде начислено, тъй като процедурата не влиза в съдебна фаза.

С две думи: структурите на МВР искат да им бъде присъдено юрисконсултско възнаграждение само в моментите, в които има техен присъстващ представител на съдебното заседание. Персоналната жалба, която би се генерирала, в случай на използване на платформата на БезГлоба, съдържа текст, който моли съда да присъди всички разноски, сторени по делото на загубилата страна. Респ. ако спечелите делото, то разноските ще са за сметка на съответната структура на МВР.

BezGloba
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Авг 2022 15:54
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav-4

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба

Мнение от BezGloba » 13 Сеп 2022 10:54

Здравейте отново!

Тъй като взехме под внимание някои от коментарите, които потребители бяха публикували относно цените в платформата, бихме искали да Ви уведомим за следното:

Екипът на БезГлоба взе решението да намали цените относно предоставяне на услугите за обжалване на електронни фишове и наказателни постановления! По този начин, всяко едно обжалване, което предприемете в платформата, ще е по-евтино отколкото да заплатите 70% от наложената глоба.

Считаме, че услугата, която предлагаме следва да е общодостъпна и да не се отнася единствено и само за наложени глоби в по-големи размери.

С новите цени може да се запознаете тук: Цени и условия

Очакваме Ви в платформата!

Поздрави,
екипът на БезГлоба

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта