Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Публикувай отговор
MrPilly
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2021 17:47
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis T25 d4d 126 bhp Estate

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от MrPilly » 12 Ное 2021 19:14

Пордължавам си темата както обещах :)

След почистването на DPF, смяната на дюзи и подгревни свещи, масла, филтри и т.н, мисля че колата почна да прави регенерации на определен интервал... видях 2 пъти до сега произволно при загряла кола, отзад да пуши бяло-сивкав дим. Но за сметка на това доста други неща по колата се промениха - в началото след смяната на дюзите сякаш беше по-пъргава и набираше добре в ниските обороти, но от няколко дни имам чуство, че не е така. Разходът ми в граски условия е доста висок - над 10,5-11 л/100км. преди това си мисля, че беше по-малък щом не ми е правило впечатление скокорстта, с която пие нафтата. Извън градско е около 7-8 л/100 км в зависимост от скоростта/. Също така до към 2400 оборота е доста зле откъм ускорение, а не беше така. Другото, което се промени осезателно е шумът на двигателя - сега се чува нещо като чукане, тракане, най-вече около 2000 об/мин, като на несинхронизрани клапани.... може пък и да е разхлабена верига.... не знам, но не ми звучеше така двигателят преди 5-10 000 км. Също така, до скоро имаше един специфичен звук като на заключване, вакуум, или нещо подобно веднага след запалване и потегляне, но от няколко дни и след последното ми ходене в сервиза за смяна на ксенони и баласт, този звук изчезна, а си ми беше съвсем нормален и естествен.

Със сигурност има неща, които пропускам или не са толкова важни защото са свързани повече с ходова част и козметика на автомобила, но след всички перипетии с DPF, дюзи и подозрения в разхлабена верига, мисля че е време да потърся и второ мнение. Не мисля, че има лош умисъл в действията на сервиза ми до момента, но просто са доста натоварени, вече имат много майстори, не са само шефът и брат му както преди, занимават се с доста по-скъпи коли и може би не смогват да вникант достатъчно в моя автомобил, който е и от непознат бранд за тях, така че моля за насока/препоръка към проверен сервиз към когото да се обърна защото количката си ме радва и ми върши работа и искам да си е както преди. Не жаля и не спестявам с по-евтиното при ремонтите, въпреки че не съм програмист, но просто искам нещата да се оправят и да знам, че паля, тръгвам и колата няма да ме остави на път, а сега не е така.

Ще съм благодарен на всякакви съвети и насоки, както и ако успея да се свържа с Ник механика.

Поздрави!

Georgy
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Апр 2015 12:04
Местоположение: София

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Georgy » 14 Ное 2021 23:44

След смяна на дюзите вкараха ли новите кодове и др. настройки се правят иначе тракат.
Rav 4 2010, 2.2 D-4d

amanolov
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2019 09:31
Местоположение: София
Автомобил: Рав 4

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от amanolov » 15 Ное 2021 10:38

Здравейте, колеги! Собственик съм на Рав 4 2006 г. D4D 2.0. От известно време ме мъчи проблем с дюзите. Моля за съвет за компетентен сервиз!

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от veso_hds » 15 Ное 2021 18:14

amanolov,потърси с търсачката.На гара Яна има добър майстор.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

MrPilly
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2021 17:47
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis T25 d4d 126 bhp Estate

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от MrPilly » 16 Ное 2021 21:51

Georgy написа: 14 Ное 2021 23:44 След смяна на дюзите вкараха ли новите кодове и др. настройки се правят иначе тракат.
Мисля, че да защото обсъждаха нещо и за кодове, осбено ако се рециклират старите как можело да трябват други кодове, но не съм сигурен. Ще питам. Благодаря за съвета!

usyk
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2021 14:13
Местоположение: СОФИЯ

Сервиз проверка на автомобил преди покупка в София

Мнение от usyk » 29 Ное 2021 09:14

Привет,
Може ли да ме посъветвате за читав сервиз в София, където да проверя дизелова тойота преди покупка.
Знам, че ще ми кажете за оторизираните сервизи, ама си мисля, че там са претрупани с работа и ще ми кажат супер-супер и просто ще ми вземат парите.
А и като че ли отзивите за софийските сервизи не са най-добрите...

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Corolla_E12_hs » 29 Ное 2021 10:57

http://www.pitstopbg.com/service/

8 години ги ползвам.
usyk написа: 29 Ное 2021 09:14 Привет,

instruktor59
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Апр 2021 21:04
Местоположение: Sofia
Автомобил: Corolla 1,4

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от instruktor59 » 10 Дек 2021 20:22

Здравейте колеги,
Много време мислих, чаках, съмнявах се, но днес направих последна проверка и резултатът беше тъжен.
През януари 2018 имах час в Питстоп сервиз (още бяха зад Камбаните). След оглед ми предложиха и приех смяна на всички спирачни накладки и въжета на ръчна спирачка, която не държеше (Корола 1,4, бензин, 260к, 16 годишна). Задните не бяха сменяни никога, нито барабаните.
След смяната, на 10 м от сервиза пробвах ръчната спирачка - не държеше отново. Върнах се, нещо я направиха и казаха, че новите накладки ще се напасват по барабаните след някакви километри и т.н., все известни неща...
Тъй като ръчната спирачка държеше само на ляво задно колело, през лятото на 2020 свалих десния барабан и ...изумено видях, че накладките, с дебелина под 0,5 мм, са ...оригиални!
По-късно отидох в друг сервиз, сменихме задни накладки и ...въжетата на ръчна спирачка... От тогава всичко работи.
Днес отидох в новото място на сервиз Питстоп и ги попитах дали имат хартисали накладки... В един глас многократно ме увериха, че такова нещо никога не може да се случи при тях и да си пиша по форумите каквото си искам. Дълбоко съм разочарован, освен моята кола бях им закарал още 2 тойоти (!)
Не твърдя, че всички дейности и действия на хората от Питстоп са такива. Но случаят е възмутителен - при открита грешка можеха да ми се обадят, да поправим грешката и т.н.
[ За протокола: Карам коли непрекъснато от 1976, интересувам се от всички подробности, имам инженерно образование... т.е., имам необходимите знания и практика, за да мога да проверя и да знам какво виждам.]

homie
Мнения: 45
Регистриран на: 04 Май 2016 09:37
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от homie » 15 Дек 2021 10:23

С Питстоп и аз имам интересни спомени.
Най-болезнен беше с тропане във волана. Продължителен преглед и заключение, че проблемът е в кормилната колона. Купувам употребявана и (уж) ми я подменят. Ефект никакъв, след което ми казват, че всъщност проблема е в рейката. Познайте дали я ремонтирах при тях.
Последното ми посещение за смяна на масло и филтри. Като си взимам колата ми казват, че са сложили повече масло отколкото трябва и после са източили малко. Причината - ползвали туби 4л и 5л туба с масло Тойота го изненадала.
Искам регулиране на ръчната спирачка. При демонтажа/монтажа на задната гума се къса шпилка. Почва хокане в какви сервизи съм си сменял гумите, а всъщност основно аз си ги сменям на ръка. Късмет.
Toyota Avensis Estate T25, 2AD-FTV, 2008

yaip
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Фев 2018 11:58
Местоположение: Bulgaria

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от yaip » 30 Май 2022 08:06

Здравейте колеги,
Преди известно време имах Тойота Авенсис 2.0 бензин, 147 кс, автоматик. Освен разхода никакви други проблеви :D
Сега реших да мина на Дизел- 2.0 d4d 116к.с.
След едно пътуване да Южната съседка на връщане започна да изключна 5-та предавка (понеже темата за 5-та скорост е заключена, пиша тук). Трябваше да държа лоста, за да се прибера до София. Някой може ли да изжаже мнение по въпроса? Имал ли е такъв проблем и как е решен? Дали нещата отиват на нова скоростна кутия или може да се ревизира старата?

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от veso_hds » 30 Май 2022 16:22

Темата е заключена, защото е дъвкана хиляда пъти.Сменя се само 5-та скорост, без да се сваля скоростната кутия.Ако си от София, търси мехаННика.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

ilk
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Авг 2022 18:22
Местоположение: София
Автомобил: T25 2.2 D-CAT

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от ilk » 08 Авг 2022 18:27

Здравейте колеги, харесал съм една Toyota T25 2.0 D4D 126 в района на Света Троица, София. Можете ли да препоръчате майстор, който да я погледне и направи диагностика на място?
Благодаря предварително!

GTs
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Окт 2018 12:27
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.4 D4D 2005г

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от GTs » 14 Окт 2022 15:02

Здравейте и от мен, няма да задавам за 14967078472727 път въпроса за препоръка на сервиз в столицата, но защо няма отговори на тези въпроси, хората питат, питат и има препоръка в много малко от отзивите. Трудно ли се намира читав майстор за Тойота, да, но имате ли опит със сервизи имате, аз питах за съвет преди около месец и бях прехвърлена от ляв в десен крачол и точно насока за майстор исках, ама уви, кой ще обърне внимание на жена, макар и да знае какво иска....

zorvalth
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2019 15:29
Местоположение: София

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от zorvalth » 28 Окт 2022 23:27

Здравейте, някой знае ли сервиз в района на Младост който предлага Amsoil, нямам вече условия да си го сменям сам, а държа на марката, но никой сервиз не го предлага и разбира се не искат аз да си го донеса?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Kiki » 29 Окт 2022 07:57

Corolla_E12_hs написа: 29 Ное 2021 10:57 http://www.pitstopbg.com/service/

8 години ги ползвам.
Да, ама са скъпчии.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта