Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Публикувай отговор
Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Corolla_E12_hs » 29 Окт 2022 19:09

Kiki написа: 29 Окт 2022 07:57
Corolla_E12_hs написа: 29 Ное 2021 10:57 http://www.pitstopbg.com/service/

8 години ги ползвам.
Да, ама са скъпчии.
В сравнение с преди 5 години си е по-скъпо, определено.
Но пък сега ходя в още по-скъп сервиз, но пък и получавам още по-добро обслужване ;) А и маслата и филтрите, които се влагат по принцип са по-висок клас, тоест и по-скъпи.

PlamenRav4
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Фев 2023 09:38
Местоположение: Sofia

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от PlamenRav4 » 05 Фев 2023 10:04

Препоръчайте моля, добър сервиз в София за смяня на масло и филтри включително горивен. Може да е със записване, но да не се ходи два пъти - да се изчаква там докато обслужат колата. Благодаря предварително!

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от max-2 » 05 Фев 2023 15:41

Мечти.. Дано да има такъв.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
Bat Jorko
Мнения: 73
Регистриран на: 29 Апр 2012 14:28
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 1.8, 2005
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Bat Jorko » 05 Фев 2023 17:18

PlamenRav4 написа: 05 Фев 2023 10:04 Препоръчайте моля, добър сервиз в София за смяня на масло и филтри включително горивен. Може да е със записване, но да не се ходи два пъти - да се изчаква там докато обслужат колата. Благодаря предварително!
Има, има. Радиал под моста Чавдар. Има самостоятелно отделение само за смяна на масла. Час не се записва, изчакваш си реда. Не разчитай да си купиш консумативите на място, от доста време асортимента им е беден.

VladimirK
Мнения: 17
Регистриран на: 27 Фев 2018 15:41
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от VladimirK » 05 Фев 2023 22:09

Радиал под моста Чавдар. Повече от 10 години ходя там. Сменял съм вкл. и масло на скоростна кутия и няколко пъти горивен филтър.
Вярно е, че може да нямат в наличност някои филтри, но каквото си донесеш това ти слагат. И двамата служители, които са на смени са свестни и търпеливи, вкл. като им висиш на главата.

krasimir77
Мнения: 131
Регистриран на: 07 Дек 2018 12:38
Местоположение: Sofia
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от krasimir77 » 07 Фев 2023 15:12

Да питам тук - трябва ми сервиз за диагностика и евентуално рециклиране на ел. кормилна рейка дали някой има опит? За София става дума.
Изображение

IvAn_arh
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Ное 2023 08:01
Местоположение: София
Автомобил: Аурис
Благодарил/а: 1 път

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от IvAn_arh » 13 Ное 2023 08:11

Здравейте колеги. От скоро сме притежатели на Тойота Аурис 2015та година. Колата принадлежеше на друг член на семейството, който си купи по-нова Тойотка и тази остана за нас. Преди да я вземем обаче, си поседя близо година на един паркинг. Разказвам историята защото колата се тресе по време на спиране - усеща се в педала и в купето като цяло. Когато спирачките загреят започва и да свири. Обясниха ми, че било защото спирачките от седенето трябва да се раздвижат...аз покарах, но до сега трябваше да се е случило това раздвижване според мен. Отделно че преди не свиреше а сега започна. Един майстор я гледа, нищо им нямало на спирачките нито на дисковете - да си карам така.
Иначе спирането само по себе си работи без никакви проблеми, на мен не ми е комфортно обаче да шофирам автомобил с такъв проблем.

Може ли да ми препоръчате надежден майстор, който да прегледа ходовата част и да отстрани проблема? Бих бил изключително благодарен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от slowtraveler » 13 Ное 2023 08:20

Кое точно е проблемът? Вибрации при спиране може да са заради корозия по диска или деформация.. Там изходът е или да се кара така с надеждата да се изпили' корозиралият слой, или да се сменят дискове/накладки...
Не виждам риск така да се експлоатира автомобила...
Свиренето на накладките никога не е било 'проблем' - то си е ефект..
Така, че просто вземате решение - дали да смените превантивно дискове/накладки, или да си карате така.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

jorsto
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Авг 2021 04:06
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4, ХА1, 1999 г.

Електрически проблем с РАВ 4 1999 год. - нужда от електросервиз

Мнение от jorsto » 20 Дек 2023 18:06

Здравейте колеги,

Преди няколко дни след 6 год безотказна работа РАВ-ката ми направи проблем. Тръгнах за работа и след около 4 километра просто изгасна по средата на булеварда. Опитах няколко пъти да я запаля - не стана. Добре че нямаше много трафик та успях да я избутам в крайна дясна лента. Опитах пак да запаля и отново не се получи. С репатрак я закарах до един сервиз в Люлин, в който обслужваха колата досега.
След няколко дни ми се обадиха и казаха, че не могат да я оправят и да си търся електротехник или електросервиз, щото горял един предпазител и не знаели от какво гори.
Та въпросът ми е: можете ли да ми препоръчате читав електросервиз или читав електротехник в София, който може да ми реши проблема.

Salfie
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2023 07:03
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Salfie » 13 Фев 2024 14:44

Привет колеги, може ли да препоръчате някой добър бояджия ? Тъй като ми се налага да заведа щети по каското, което е към Алианз. Тъй като четох, че доверените сервизи не са най-добрия избор. Също така ми казаха, че има вариант и да си избера аз сервиз, в който да ми оправят щетите, като първоначално аз ще си платя на майстора/сервиза и те ще ми преведат разходите по ремонтите. Ако някой ми препоръча добър бояджия, за да поправи дребните щети (одрасквания по дръжките на вратите, улющен лак на предната решетка и броня и 1 точка ръжда (много малка) на дясната вежда на колата). Също така ако има повече информация как стоят нещата относно такива ситуации със застрахователи, моля да сподели.

Sinalko
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Дек 2018 16:31
Местоположение: Поморие
Автомобил: Тойота Корола версо

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Sinalko » 12 Мар 2024 22:12

Здравейте, можете ли да ми препоръчате добър майстор в София или Бургас?

Sinalko
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Дек 2018 16:31
Местоположение: Поморие
Автомобил: Тойота Корола версо

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Sinalko » 16 Мар 2024 23:07

Колеги, търся препоръки за майстор в Бургас или София.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта