Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Публикувай отговор
IvetaSalutova
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2018 16:45
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Auris

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от IvetaSalutova » 17 Фев 2020 21:32

Здравейте, хайде и аз да се наредя на влакчето от новобранци. С Toyota Auris 2012 1.33 бензинка, 99 к.с. съм. Взех я през 2018 на малко под 20 000 км, а сега е вече на 63 000 км. До момента й правя облсужването /основно смяна масло и филтри/ в ТМ Ауто Изток дори и след гаранцията, но предвид, че навъртам бързо километрите и доста бръснат с цените там /а и като цяло не съм в екстаз от обслужването им/ си търся нов сервиз в София, на който да мога да се престраша да я оставя спокойно, както за смяна на консумативи, така и за цялостна проверка и подръжка. За сега много добри отзиви имам за KJ Auto на Кукленско, но това е в Пловдив. Ще се радвам, ако можете да споделите и вие нещо или ще чакам да навъртя мнения и да се свържа с МехаННика и аз. blush.gif

nikiil
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2021 22:28
Местоположение: София
Автомобил: Аурис 1,33 2011

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от nikiil » 23 Яну 2021 13:05

Здравейте,
Предстои ми посещение на сервиз...
Колата е Аурис 2011, 1,33 бензин.
На място, изключена от скорост, се чува равномерно виене, което изчезва, когато натисна педала на съединителя. Предварителната диагноза е "лагер на първичен вал".
Имам нагласа за посещение на определен сервиз, но се притеснявам, че там ремонтират всички марки и всички проблеми, а ми се иска да е място, където вече са сваляли кутии на тойоти и знаят кое-как.
Ще бъда благодарен, ако посочите специализиран сервиз, в който да не се учат точно на моята кола.
Предварително благодаря!

abqlkov@gmail.com
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2018 15:39
Местоположение: Smolyan

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от abqlkov@gmail.com » 30 Яну 2021 09:53

Здравейте,

Може ли да препоръчате и свестни сервизи освен в София?

Аватар
kuzmanov2021
Мнения: 36
Регистриран на: 28 Яну 2021 14:42
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Camry 2015

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от kuzmanov2021 » 08 Мар 2021 13:15

Здравейте
Трябва ми сервиз , да сменя маслото - близо до Младост 1 /София
Ако някой знае , да пише . Мерси предварително.
Честит 8март на всички дами :thumbsup:

Revoult
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2021 11:40
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Е120 Wagon 2002
Благодарил/а: 1 път

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Revoult » 08 Апр 2021 11:31

Здравейте и благодаря за чудесния форум!

Пиша тук в търсене на добър сервиз за смяна на ангренажна верига и реглаж на клапани на Корола 1,4 VVTI бензин 2002 г. Ако някой би препоръчал място в/около Люлин-град, е много добре дошъл - дори да са различни местата за двете дейности.

С помощта на търсачката във форума не открих друга препоръка освен връзка с Механника, а тъй като съм нов тук, все още не мога да изпращам лични съобщения. Доколкото разбрах от темата за този митичен човек, все така бива тормозен по телефона, та... знам ли каква е опашката при него. tooth.gif

Доколкото усещам от прочетеното дотук, настроенията към официалния сервиз на Тойота не са много добри, та не отварям и темата. Там ходих само за смяна на патрон на въздушна възглавница (Тойота Запад) и като изключим странното чакане (15 минути) някой да се появи на гише, за да ми даде ключа за колата, всичко май беше наред.

--

Споделям и малкото ми впечатления от два сервиза, с идеята да са от полза за съфорумниците.

1. Автолаборатория в жк Военна рампа - специализирани са за френски коли, но по съвет на приятел там обслужиха моята корола. Не се занимаваха с електроника (ел. стъкла и бутони на климатика), защото тойотаджията им емигрирал преди време... Бързо ме приеха и обслужиха първия път (филтри, масла, накладки, четки и държач на стартер), както и следващия (кормилен накрайник, щанга, гарнитура на клапани, свещи).

Добро впечатление ми оставиха, но освен че търся някой по-близо, ми се ще да сравня цените за смяна на ангренажната верига. Казаха ми цена 600 лв, от които горе-долу половината е за труд.

2. СофГаз, както подсказва и името са газаджии още по на майната си спрямо мен (май се води жк Васил Левски). Там пак ме прати същия приятел. За 140 лв ми смениха уплътнения на газовата, добавиха ми нов филтър преди дюзите и ми смениха маркуча към тях - колата я купих с монтирана газова и първо там отидох.

Впечатленията ми са смесени към положителни. Собственика, Радослав, отделя доста време да обяснява какво (ще) прави, което за потребител като мен е добре дошло. Смесването дойде когато заведох баща ми с неговата Хонда, на която ѝ играеха оборотите и гаснеше. Предварително му обясних за какво иде реч и го питах дали има смисъл да се гледа газовата при това положение. На място не е установил нищо нереднов газовата, продухал/прочистил е нещо (не разпитвах подробно какво), но по впечатления на баща ми от самото начало е можел да му спести време като му каже, че не е за него проблема. На следващия ден баща ми отиде при препоръчан от форума на Хонда майстор, който се занимава само с двигатели (само на Хонда), направил му е реглаж и всичко е заспало.

Дълга и широка стана, но да. Предстои ми смяна на бутилка и ако получа много добри отзиви за газаджия по-близо до Люлин, бих се възползвал.

Kriogenx
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Мар 2021 20:24
Местоположение: София
Автомобил: Лексус рх 300

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Kriogenx » 08 Апр 2021 11:49

Понеже и аз не мога да пиша на лично а имам зададен въпрос от човек в форума за доверен сервиз с възможност да се повторя с лични много добри впечатления ви препоръчвам Б2 Ауто на околоврътното на младост 4 0898540140 телефона на майстора.

Oldy_Goldy
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Мар 2021 20:43
Местоположение: София, България
Автомобил: Toyota Yaris vvt-i 1999 68hp

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Oldy_Goldy » 15 Апр 2021 16:02

Разкажете повече за Б2 ауто.
Прави впечатление, че навсякъде ги препоръчват едни и същи лица, а нищо конкретно не дават като впечатления за свършена работа или отстранен проблем.

Kriogenx
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Мар 2021 20:24
Местоположение: София
Автомобил: Лексус рх 300

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Kriogenx » 15 Апр 2021 17:09

Лично аз съм с много добри впечатления. Най вече отношението на хората там е в пъти по добро от кад еи да съм бил досега, дават добри цени за части работят бързо и качествено и винаги са помогнали с каквото могат. Това са мойте впечатления

Rosti
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Апр 2021 15:02
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 2.0 VVT-I + АГУ

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Rosti » 20 Май 2021 14:41

Препоръчвам Pit Stоp Auto - София. Изключително съм доволен.

Denymeny
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юни 2021 05:54
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола Версо

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Denymeny » 08 Юни 2021 06:04

Здравейте! От 6 месеца имам Тойота Корола Версо 1.6 бензин, 2007 година. Налага се да сменя ангренажна верига и естествено се оглеждам за проверен сервиз.

Martinco
Мнения: 139
Регистриран на: 06 Юни 2007 17:11
Местоположение: Sofia

Ремонт двигател 1,6 vvti-Avensis 2001

Мнение от Martinco » 20 Юли 2021 09:14

Привет колеги,
След експлоатация 10 години на бензин и газ/уж с омасляване на клапаните/,двигателят вече издъхва (двигател 1,6 vvti-Avensis 2001).Имате ли свестен майстор в София или околностите за основен ремонт?
Благодаря предварително.
Поздрави
бивш притежател на Toyota Carina E 2,0 -3S-FE седан

Аватар
nikentce
Мнения: 27
Регистриран на: 28 Яну 2013 15:20
Местоположение: София
Автомобил: Rav4, 2007, 2.0 бензин

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от nikentce » 20 Юли 2021 11:57

Ще се присъединя към доволните от Пит стоп клиенти. Не, че колата ми е показала кой знае какво до момента като проблеми( само два ), но и за двата направиха диагноза още на ниво споделяне на симптомите. И за да не съм голословен:
1) за тропане от дясното колело бях минал през два други сервиза и не можаха да разберат откъде идва. Хипотези бяха спирачните апарати, искаха да ми сменят шарнири и биалетки, кормилен накрайник и т.н., макар че нямаше луфт в нито един от тези компоненти. В Пит стоп само на ниво ухо веднага категорично поставиха диагноза амортисьор.
2) на светещо предупреждение на таблото за неработещи ABS и VDC и обяснение от моя страна как се държи колата при натискане на спирачката, още преди да закачат диагностиката казаха, че е 100% стоп машинка.
Пак казвам - нямам голяма натрупана история още с тях, но до момента ми изграждат впечатление, че си знаят наизуст всички болежки на Toyota, и дори на усет, без да са стигнали до катгорична проверка, знаят какво ти е на колата.

Юлиан70
Мнения: 14
Регистриран на: 31 Авг 2021 13:35
Местоположение: с.Мърчаево
Автомобил: СВ6581СС
Благодарил/а: 1 път

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Юлиан70 » 03 Сеп 2021 10:26

Здравейте,колеги жената стана горд собственик на Тойота Ярис автомат(роботизирана кутия),та въпросът ми е имали доверен сервиз кадето може да се обслужи съвесно дайте ми съвет.

Юлиан70
Мнения: 14
Регистриран на: 31 Авг 2021 13:35
Местоположение: с.Мърчаево
Автомобил: СВ6581СС
Благодарил/а: 1 път

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Юлиан70 » 03 Сеп 2021 10:32

Знам че съм нов във форума и не мога да пиша на лично от всичко прочетено разбрах че моя човек е с Ник Механика,ако одобрят двете ми мнения ще се радвам ,да се свържа с Майстора с Ник Механика за преглед или насока.

MrPilly
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2021 17:47
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis T25 d4d 126 bhp Estate

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от MrPilly » 12 Ное 2021 18:54

Здравейте, колеги!

След като разгледах форума, попрочетох няколко теми, както и част от правилата, не всики признавам си, прецених че това е темата, в която трябва да бъде първият ми пост. Та ето го и него, като най-вероятно ще го разделя на де защото ще е дълго и искам да се възползвам максимално от условието за два поста :)

Горд собственик съм на Тойота Авенсис Т25 SB1ED56LX0E072694 (комби, март 2008-ма, д-4д, 126 конски сили, 6 степенна ръчна кутия) от 09.2016-та. Да правилно четете от 2016-та и чак сега се регистрирам angel.gif . Взех автомобила от приятел на 125 000 км, сега е на 210 000 км. От 2016-та до 2020-та колата е карана само извънградско тъй като във фирмата, в която работех тогава имах служебен автомбил. От 2020-та до сега се кара и градско в кофти режим - малко разстояние от вкъщи до офиса. През това време колата е карана със "скъпата" нафта и обслужвана само в един сервиз, на приятел, голям, от Q-Service групата, но VAG-аджийски и това е причината да търся и второ мнение. Винаги е обслужвана на време, с уж качествени масла (MARLY, WOLF и добавки MARLY и BDC). За периода е сменяно и масло на скорости 1 път с оригинално на Тойота. До това лято всичко беше чудесно, но сякаш след като мина 200 000 км и проблемите започнаха - първо с любимите лампи ABS, VSD, Engine check и колата влезе в сервизен режим. Отидох на другия ден при моя майстор/сервиз и грешката беше за запушен DPF. Колата не правеше сама регенерации и не можеше да бъде пусната принудителна. Имах 3-4 дни за да я оправя преди лятната ми отпуска и вариантите бяха: 1 - нов DPF, но нямаше заместители към момента, а оригиналният беше прекалено скъп, 2 - махане на DPF, който веднага отпадна поради еко съображения, 3 - почистване с шанс за успех 50/50. През това време прочетох темата за запушен DPF от-до. Съгласих се на 3-тия вариант и направиха почистване с машина BARDAHL 360, което реши проблема. Стойности на dP много много не ми казваха, но и не исках да ги знам при положение, че им имам пълно доверие. Ако не ме лъже паметта, преди процедурата са били над 14 mbar, след нея 2-4 mbar спрямо натоварването. Факт е, че към момента проблемът е решен и колата не е влизала пак в грешка. Почистването беше извършено на 205 000км. Но ми казаха, че за запушването има причина и ми дадоха добавка MARLY 1л. за почистване на горивна система и т.н., цената й беше около 125лв/л от някаква pro серия и я излях в половин резервоар до морето. Като се върнах след 3 седмици и 2500 км им я оставих за подробна диагностика и обслужване на масла и филтри най-вече след добавките. При диагностиката се оказа, че 3 дюзи са аут с намалено подаване на гориво и респективно високи компенсации - над 2. Четвъртата дюза ми казаха, че е като нова. Свалени и гледани на стенд. Имах вариант за смяна на разпръскватели на дюзите - така нареченото рециклиране или нови и тъй като разликата не беше голяма, взех 3 нови дюзи DENSO.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта