Ново челно стъкло-къде?

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Ново челно стъкло-къде?

Мнение от LEXUS » 29 Авг 2011 22:27

Колеги, ще сменям челното стъкло, та мисълта ми е в Кобра и Мустанг знаете ли какви са стъклата, нещо прочетох,че били китайски и естествено са с долно качество. Някой ако има информация, да ме насочи къде да си сменя стъклото с хубаво. От някоя Корола на части оригинално не изпада.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Мнение от alexandargv » 30 Авг 2011 07:18

Аз си смених челното стъкло в Тойота, но там бяха големи драми със застрахователите и стъклото беше мнооооогооо скъпо! Иначе съм доволен, все още нямам следи от камъчета или от чистачките или от нещо друго, а го смених зимата. Смениха всички уплътнители и държачи, а чувам, че на някои места използват старите. Ако ти се дават много пари вземи оригинално. Повечето сигурно ще кажат, че съм луд, но за мен челното стъкло е важно и не е нещо, което се сменя често, затова държах да е оригинално.
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мнение от max-2 » 30 Авг 2011 09:42

Потърси в София някъде има фирма, която продава тайвански или корейски стъкла, не си спомням точно, които са много по-качествени от масово предлааните в кобра.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
himmer
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Юли 2011 22:54
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от himmer » 30 Авг 2011 10:16

За Кобра (от личен опит) мога да кажа само "-", махнаха старото стъкло и уплътнителя, но ми оставиха белези по боята към тавана. Работят хамалската. При монтажа на новото (Китайско, други нямат казват имаме европейски но ..... пак са китайски) не ми сложиха уплътнителя а директно го лепиха, стана голяма разправия, аз викам къде е уплътнителля които свалихте пред мен и защо не го слагате? те: ама то този модел няма бе човек ти си се объркал....... чак някакъв играещ го началник дойде да ми обяснява как НЯМА УПЛЪТНИТЕЛ НА ТОЗИ МОДЕЛ, а го свалиха пред мен 10 мин. по рано.
Другото е че ми счупиха щипките на пласмасовите лаисни около гредите, с обяснението ама те си се чупят неможели да ги спасят (тотални хамали), ето там е касата идете и си платете за нови 15ст. на бройка.
Дават доживотна гаранция на монтажа, ако протече прелепвали безплатно. и 2 год. на стъклото, ако има балони или други визуални дефекти го сменят за тяхна сметка, но монтажа и демонтажа си ги плащаш.
П.С.
Ако има възможност по-добре си залепи старото или си вземи оригинално.
Ако те спрът акта е 150лв. за увредено челно стъкло.
TOYOTA AVENSIS SW 2.0 D4D 00, sol
Непушачите умират здрави!!!

Приятели, колеги, другари…
Моля “оправяйте” си жените, никой не е длъжен да им търпи лошото настроение!

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Мнение от mitko007 » 30 Авг 2011 13:26

Аз го смених преди 1 година в един сервиз в София до бившия Вагон Ресторант, забравих как се казва но ми го препоръчаха тук в форума. Работят с оргинални стъкла Пилкингтон (или както там се казваха) и съм супер доволен. Скоро си бях в София и видях че още са си там.

Аватар
kofarata
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2008 14:22
Местоположение: Sofia

Мнение от kofarata » 30 Авг 2011 15:34

mitko007 написа:Аз го смених преди 1 година в един сервиз в София до бившия Вагон Ресторант, забравих как се казва но ми го препоръчаха тук в форума. Работят с оргинални стъкла Пилкингтон (или както там се казваха) и съм супер доволен. Скоро си бях в София и видях че още са си там.
Фирмата, за която става въпрос е Сим Пет Сим - http://avtostakla.eu/ Запознат съм със стъклата им защото съм работил при тях, а и до ден днешен поддържам контакт. От 15 години внасят само стъкла за първоначално вграждане като Pilkington, Splintex i Asahi Japan.

Колега LEXUS, точно преди 2 седмици сменях челно стъкло при тях за корола 88-ма (ЕЕ90 - XL). Стъклото беше сплинтекс, без монтажа струваше 75лв. (това без отстъпката, която ползвам). Монтираха ми го за 1 час, колата постоя още около 4 часа, за да стегне лепилото и това е.

Надявам се да съм бил полезен!
Toyota Celica (T20) 7А
Toyota Corolla (АE92) 4А

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 02 Сеп 2011 02:56

Мерси много, колеги. Ходих до Сим-пет, действително точно такъв сервиз търсих, работят само с оригинални стъкла Пилкингтън и други. Но имат именно за Корола 88-ма, моята е 87-ма,предната генерация sad.gif Жалко. Засега съм в изчакване да изпадне някое стъкло от Корола на части, хем че не съм убеден дали е възможно свалянето на челното стъкло,което е лепено. Просто не съм запознат с тия подробности. Та засега си карам с пукнатото стъкло, между другото така карам от 10 години тази кола biggrin.gif и в краен случай може да сложа от Кобра китайско mad.gif Не ги понасям тия китайски стоки!!!!!!!! mad.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 02 Сеп 2011 02:58

kofarata написа:n.

Колега LEXUS, точно преди 2 седмици сменях челно стъкло при тях за корола 88-ма (ЕЕ90 - XL). Стъклото беше сплинтекс,
Колега, мисля,че челно стъкло трябва да е триплекс, за да не се пръсне при удар!
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Мнение от max-2 » 02 Сеп 2011 16:52

Ами щом си карал 10г. така, не може ли още десет да изкараш biggrin.gif
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 03 Сеп 2011 00:19

max-2 написа:Ами щом си карал 10г. така, не може ли още десет да изкараш biggrin.gif
Хахах, това е и моята идея, но не я карам само аз напоследък, та оттам идва цялата драма biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 03 Сеп 2011 11:59

само не ходи в Кобра. освен,че ми сложиха някакво криво стъкло (на вратата) ,укривиха релсата на която се захваща до неузнаваемост/неизползваемост. после сам трябваше да го дооправям за да работи.сега не се смъква до долу, а от тм ми искаха нещо от сорта на 200лв за нова релса... пълни некадърници са в кобра..
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
kofarata
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2008 14:22
Местоположение: Sofia

Мнение от kofarata » 03 Сеп 2011 14:02

LEXUS написа:
kofarata написа:n.

Колега LEXUS, точно преди 2 седмици сменях челно стъкло при тях за корола 88-ма (ЕЕ90 - XL). Стъклото беше сплинтекс,
Колега, мисля,че челно стъкло трябва да е триплекс, за да не се пръсне при удар!
Точно така е колега, задното също. В случая Сплинтекс е: "leading producer of automotive glass, through subsidiary AGC Automotive Europe, formerly known as Splintex", демек марка на AGC за европейския пазар.

Иначе залепено стъкло няма проблем да се свали. Лепилото се реже със специална машинка, след което се почистват остатъците по купето, минава се със спирт и се нанася новото лепило. При лепените стъкла има едни лайснички и ограничители, който е много важно да не бъдат изкривени при сваляне, а за това си трябва професионалист. При самото лепене също има доста тънки моменти, за да не се получи теч или шупла, която зимата да изиграе мноого лош номер.
Toyota Celica (T20) 7А
Toyota Corolla (АE92) 4А

tanq_sf
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2011 15:36
Обратна връзка:

Мнение от tanq_sf » 15 Ное 2011 15:57

И аз търся такова стъкло

Аватар
onicks
Мнения: 96
Регистриран на: 13 Апр 2010 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Rav 4 2.0 vvt-i 2004

Ново челно стъкло-къде?

Мнение от onicks » 01 Сеп 2018 08:45

Кобра-пълни мърлячи.Смениха ми челно стъкло на рав4 европейско с лента и лайснички,прехвърляне на 3 лепенки за 182.60лв.Колата вътре не беше почистена,липсваха щипки на пластмасовата кора под предния прозорец.Накарах го да ми сложат щипки,не всички ми били там.Сложиха ги с нежелание.Беше валяло и като тръгнах едната от лепенките които уж фиксираха прозореца се отлепи и залепи на тавана.

icoboca
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2017 07:48
Местоположение: София

Ново челно стъкло-къде?

Мнение от icoboca » 26 Фев 2019 09:45

а с какъв силикон мога да намажа след смяна на задно стъкло
сложили са ми някакво уплътнение което е по тясно от старото и има вдлъбнатина та ме е страх да не тече оттам
П.С.
съжалявам че ползвам тази тема
Тойота Авенсис 1.6 ввти 2002 г

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта