Сервиз за настройка на газовият инжекцион

alwabg
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2020 17:01
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 1.8 petrol 2007

Сервиз за настройка на газовият инжекцион

Мнение от alwabg » 10 Окт 2020 13:08

Здравейте, от скоро съм горд собственик на Toyota Avensis 2007(face-lift) vvt-i 1.8 (129hp) бензин.
Преди покупката, на колата е била инсталирана италианска газова уредба(OMVL OBD II). Единственото тогава, което ме притесни беше, че предишният собственик каза, че много радко, карайки на газ, светват 3 лампи - Check Engine, VSC, Trac OFF (за последната не съм 100% сигурен, че беше тя), поради грешка в компютъра.
Преди покупката майстора, който я гледа, потвърди като каза, че проблема идва поради различното октаново число на гориво и "чуствителноста" на първият датчик на изгорелите газове.

Наскоро, обаче, се разрових повече по въпроса и попаднах на темата - "Газ на VVTi"(viewtopic.php?t=7999), която ме притесни. Предположих, че проблема може да е свързан с обогатяването на сместа.

След лутане по сайтове и форуми на лов за мнения за добър сервиз, попаднах в задънена улица, поради две причини - многото противоречиви мнения "ЗА" / "ПРОТИВ" и факта, че повечето публикации бяха от преди 10+ години.

Та, някой ако знае нещо по въпроса или пък ако има кординати на сервиз, който да посетя са проблема ще бъда много признателен :D cool.gif bow.gif



П.С. съжалявам ако в поста има някакви неточности, не съм на "ТИ" по темата, така че се извинявам предварително и с радост бих уточнил неточностите до колкото ми е възможно.

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Сервиз за настройка на газовият инжекцион

Мнение от mgrigorov » 12 Окт 2020 12:07

Потърси къде монтират такава марка уредби. И попитай там. А на какъв "майстор" ще попаднеш не се знае. Дано да си разбира от работата.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Сервиз за настройка на газовият инжекцион

Мнение от Bass_Man » 29 Окт 2020 00:19

Пращам ти лично съобщение.

atoll
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Юни 2020 09:42
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Сервиз за настройка на газовият инжекцион

Мнение от atoll » 08 Ное 2020 19:56

Може ли едно лично съобщение и за мен относно добър сервиз на газови уретби. Наскоро закупих Авенсис 1.8 бензин 2008 фейслифт с газова и ми светнаха въпросните лампички. Откарах я в сервиз и ми казаха, че е свързано с ламбда сондата и че най-вероятно е от газовата. Предложиха ми някакъв мост да слагат, но не било гаранция,че ще изчезне проблема. Изчистиха грешката и ми казаха,че можело и така да си я карам и нямало да има никакъв проблем. В интерес на истината 3000 км по-късно не са светвали пак тези лампички. Но все си мисля,че някакви настройки трябва да де направят по газовата, а и искам да си я види човек,който разбира от тези неща. За София става въпрос

Vanzi66
Мнения: 23
Регистриран на: 22 Юли 2023 20:34
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T27 1.8/147 кс
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Сервиз за настройка на газовият инжекцион

Мнение от Vanzi66 » 20 Окт 2023 16:40

Някой може ли да помогне с мнение относно монтаж на инжектори - на рейка или индивидуално

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Сервиз за настройка на газовият инжекцион

Мнение от Bass_Man » 21 Окт 2023 00:46

atoll написа: 08 Ное 2020 19:56 Може ли едно лично съобщение и за мен относно добър сервиз на газови уретби. Наскоро закупих Авенсис 1.8 бензин 2008 фейслифт с газова и ми светнаха въпросните лампички. Откарах я в сервиз и ми казаха, че е свързано с ламбда сондата и че най-вероятно е от газовата. Предложиха ми някакъв мост да слагат, но не било гаранция,че ще изчезне проблема. Изчистиха грешката и ми казаха,че можело и така да си я карам и нямало да има никакъв проблем. В интерес на истината 3000 км по-късно не са светвали пак тези лампички. Но все си мисля,че някакви настройки трябва да де направят по газовата, а и искам да си я види човек,който разбира от тези неща. За София става въпрос
А каква е уредбата ако все още стои въпроса?

Относно въпроса на Vanzi66, както е по-удобно, красиво и тн, в зависимост какво се търси.

Lensman
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Окт 2023 00:02
Местоположение: София
Автомобил: Корола Версо 1.8
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Сервиз за настройка на газовият инжекцион

Мнение от Lensman » 12 Мар 2024 19:39

Привет, колеги! Трябва ми човек за настройка на ГИ Landi Renzo, може ли тел. на Л. С. на колегата Bass_men. Благодаря!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта