Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
batacho
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2013 21:33

Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от batacho » 02 Апр 2013 21:51

Имам такава хубавица 2010г от Ником Русе, в гаранция е до 2015.Засега е железна във всички аспекти worthy.gif . Има ли някой опит с такъв модел ? Тъй като е на 125 000км, колко ме делят от смяна на съединител (карана е предимно на дълго) ? Не съм от Габрово :))), но една газова спринцовка дали би и понесла? С 2 думи споделете какво да очаквам във втората младост на королката - легендарния модел на Тойота. Благодаря предварително !
FIAT Uno 45 Fire
Nissan Primera 2.0 Traveler
Toyota Corolla 1.6 valvematic 132 hp Zulu master

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от Bass_Man » 03 Апр 2013 01:27

Няма кой да и сложи АГУ на тази кола в БГ.

batacho
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2013 21:33

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от batacho » 03 Апр 2013 16:48

И ква стана тя тц тц.. Ще трябва да си караме на бензиннннн ... А газчицата е 1,25. Дано се ъпдейтнат нашите газаджии , та аз да се диверсифицирам енергийно ! Имат време до 2015, март ... Благодаря и поздрав на всички колеги :)
FIAT Uno 45 Fire
Nissan Primera 2.0 Traveler
Toyota Corolla 1.6 valvematic 132 hp Zulu master

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от Миланов » 04 Апр 2013 23:51

Bass_Man написа:Няма кой да и сложи АГУ на тази кола в БГ.
Колега,виждам че си доста на "ти " с газовите инжекциони. Преди време бях пуснал подобна тема, тъй като имам Корола 1.6 DUAL VVTI 124 к.с. Какво е твоето мнение за газифицирането на този двигател? Има ли някакви особености, които трябва да се спазят,за да работи двигателя безпроблемно и ако може препоръчай с какъв тип ГИ мотора няма да има проблем. Питам тук, защото, в няколко представителства на Тойота съм повдигал този въпрос , и отговорите им са били "Да, няма проблем " и "Ще имате много проблеми ".Къде е истината? Явно специалистите от Тойота, които съм сигурен, че четат този форум им е "много трудно " да отговорят на този въпрос.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от Bass_Man » 07 Апр 2013 01:46

Възможно е да има всякакви проблеми и трябва да се подбират компонентите много внимателно. Нищо не мога да ти препоръчвам при положение че не знам кой ще го прави. Аз в момента имам много работа и газовите уредби съм ги оставил. Занимавам се само с настройки и профилактика.

batacho
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2013 21:33

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от batacho » 08 Апр 2013 18:52

Здравейте,
чудя се какъв е проблема за АГУ ... Виждал съм dual VVT-айки на газ 1.8 na Verso и в един руски сайт 2.0 на RAV-ka. Беше монтиран един съд (бутилчица 0.5) със специален омаслител-охладител-очистител-супер-пупер технология и тва е. Все си си мисля , че едно АГУ-висок клас , монтирана и настроена грамотно няма да скапе енджина - та макар сега да се казва Valvematic. Толкова ли са им афиф клапаните на тия Тойотки. Да не са от цигарена хартия , баси ... Братя Газаджии, молим Ви най-настоятелно - търсете решение :))))) , че сме бедни тва нашенците и пари немамееее :)))) :help: :help: :help:
Останете си със здраве punk.gif
Последно промяна от batacho на 08 Апр 2013 22:34, променено общо 1 път.
FIAT Uno 45 Fire
Nissan Primera 2.0 Traveler
Toyota Corolla 1.6 valvematic 132 hp Zulu master

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от PESHO OT MARS » 08 Апр 2013 21:53

Аз лично не виждам какъв му е проблема на този мотор за газ.
Избира се дали ще е с течна или газообразна фаза газта избира се читава фирма, взема се комп със следене на настройките по OBD и толкова. Какво да му се плашиш толкова.

Виж по-проблеми относително са коли с директно впръскване в цилиндъра ама 1ZR-FAE не е сред тях като гледам.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

batacho
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2013 21:33

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от batacho » 08 Апр 2013 22:50

Казват майсторите, клапаните му били меки ( тънки, лабави, тенекиени, пластмасови :)))) ) и по-високата температура на горенето на газта можела да ги изгори ( деформира, унищожи, прецака, преFuck и т,н, :))))) )
Поздрави!
FIAT Uno 45 Fire
Nissan Primera 2.0 Traveler
Toyota Corolla 1.6 valvematic 132 hp Zulu master

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от PESHO OT MARS » 08 Апр 2013 23:39

Те същото разправят и за на Хондата ми клапаните пък 20 хил. засега не съм усетил нещо да им се е случило.
И нямам ония смешни омаслители, газаджийския еквивалент на Калгон....
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

batacho
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2013 21:33

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от batacho » 10 Апр 2013 21:42

Здрасте другари тойотаджии :))
Имам идея да взема да драсна едно писмо до Тойота Япония Офис и да ги питам какво АГУ ще ми препоръчат :))))
Дали ще ми отговорят или ще ми пратят някоя нинджа или по-скоро ще ми пратят някой саудитски муджахидин rolleyes.gif ? Бенза нещо не оди у БГ та ....
w00t.gif бало си е мамаро w00t.gif
Поздрави на всички и да знаете : пустиняците нема да се свършат никога biggrin.gif
P.S. Живота иска жертви, ама нема да сме ние tooth.gif punk.gif
Pesho, Special Thanks for You
FIAT Uno 45 Fire
Nissan Primera 2.0 Traveler
Toyota Corolla 1.6 valvematic 132 hp Zulu master

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от PESHO OT MARS » 11 Апр 2013 16:28

По принцип във всичките тия приказки има някаква истина. Наистина клапановата група е "изпилена" до минимум с цел и аз не знам какво и след определен километраж има шанс да се получат проблеми. Но правилно настроена уредба и изправен двигател не би трябвало да се скапаят за по-малко от 70-90 хил.км. При Хондите има твърдения за един модел двигател че при монтаж на газ си заминава единия разпределителен вал boxed.gif и снимки има за подобни неща а няма никаква логика.

Така че човек сам си прави сметката. Аз догодина мисля да сменям Хондата и да се меткам на една Корола, но се чудя дали да не се вкарам автогол и да си взема 1.4VVTi, какъвто и двигател да взема (а той ще е 1000% безнинов) газ ще му се слага незабавно.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

batacho
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2013 21:33

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от batacho » 11 Апр 2013 20:22

Здравейте,
Първо искам да ти кажа, че не е 1.4 , а 1.33 :))) все в тва де, ама е малко за пенсионерски драйв да ти кажа, а може и да е спартанско оборудването като Голф 2-ка за суданския пазар ... То на мене и 1.6 ми е малко, ама аре... Виж Нисана от подписа ми беше и още си е ебахти и самурая .... на над 300 000 км , '91г и е още на полусинтетика и върви на змей, масло не пипа и забележете - климатика си работи (както всичките му джаджи) и никога не е допълван ... А екстрите му само нямат модерните системи VSC i TC, а тенекето му е на светлинни години от новите пластики ... Та да се върнем на въпроса - Що тия мамуни ни плашат да не си мастурбираме на газ ???? ohmy.gif
Брат ми има Хонда, японска сглобка 1.5 Сивик - ползва я за градско и самостоятелни воаяжи , е върви много , но иска хондовско изцеждане( както и моя valvematic), иначе ти се струват лабави... Извода е - на зла круша -зъл прът и много газ => голям разход => много кинти назад . Е за тва е борбата за АГУ. Между другото, дали 1.5 Vtec e = na 1.6 Valvenatic ? Имаме спор с братока , но още не сме ги изправили японките една срещу друга . Мнения ?
поздрави на всички !
P.S.
Pesho, Bass_Man - Специални поздрави за ВАС !!! punk.gif
Bass_Man - извинявай , че те пропуснах предният път blushing.gif
FIAT Uno 45 Fire
Nissan Primera 2.0 Traveler
Toyota Corolla 1.6 valvematic 132 hp Zulu master

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от alexandargv » 12 Апр 2013 11:58

Може би ще размътя водите с този коментар, но..:
Защо по дяволите човек си купува нова кола, за една кошница пари, и след това тръпне в очакване да й мине гаранцията, за да я сложи на газ!?!?!?!?
Според мен човек трябва да си купува коли според възможностите си и да кара колкото му позволява джоба, но да го прави качествено!
Не знам, може и да не съм прав... Или поне бих си купил кола с фабрична газова, вече доста марки предлагат такава модификация...
Някакси прибързано и недомислено ми се струва всичко.
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от zi_zi_top » 12 Апр 2013 12:35

alexandargv написа:...
Защо по дяволите човек си купува нова кола, за една кошница пари, и след това тръпне в очакване да й мине гаранцията, за да я сложи на газ!?!?!?!?
Според мен човек трябва да си купува коли според възможностите си и да кара колкото му позволява джоба, но да го прави качествено!...
Всичко е въпрос на сметка и не може да се каже, че е винаги афтър маркет поставените АГУ и ГИ са некачествени, напротив!
Друг е въпросът, че като си купиш втора употреба автомобил с фабрична АГУ със сигурност ще си вземеш кола с голям пробег, защото такива се купуват специално за много каране! cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla 1.6 valvematic съвместимост с АГУ

Мнение от Bass_Man » 13 Апр 2013 02:47

Ако сместта е добре настроена температурата на горене не е по-висока!!!!! Ако беше така колата щеше да става по-мощна! Температурата се вдига от не добра настройка и неправилни режими. Например сместта догаря когато се изпуска.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта