Corolla 1.6 3ZZ-FE VVTi 110HP 2003 - Монтаж на ГИ ?

TOYOTA CHASER
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Авг 2009 22:46
Местоположение: Велинград

Corolla 1.6 3ZZ-FE VVTi 110HP 2003 - Монтаж на ГИ ?

Мнение от TOYOTA CHASER » 13 Мар 2010 16:30

Здравейте! Интересувам се за монтаж на газов инжекцион на корола 1.6 vvti 2003 година с двигател E3Z-Y52L. Този двигател става ли за газ или не? Някой монтирал ли е и колко е навъртял и има ли ядове? Прочетох , че vvti едни не ставали за газ, други ставали...
Благодаря за написаното
Последно промяна от Akima на 14 Мар 2023 23:09, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
Съхранете завинаги радостта от победата!

valeka
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Ное 2009 21:49

Газов инжекцион за Toyota corolla 1,6 VVT-i

Мнение от valeka » 08 Май 2010 19:36

И аз също се интерисувам дали може да се сложи газов инжекцион на Toyota corolla 1,6 VVT-i. Наистина ли никой не е слагал АГУ на такъв абтомобил? mellow.gif Чувал съм че е проблем пласмасовия колектор, който побързо си заминава. Какво друго може да се окаже проблемно? Ако някой има впечетления, моля да ги сподели.

nikonikov
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Апр 2010 12:09

Мнение от nikonikov » 09 Май 2010 21:42

Колега, при платмасови смукателни не е желателно да се монтира каквато и да е газ, та дори да е и най-добрата. Просто при една детонация, колектора ще се пръсне, а те не са евтини.

Аватар
Corolla`car
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Ное 2010 23:16
Местоположение: Yambol

Re: Газов инжекцион за Toyota corolla 1,6 VVT-i

Мнение от Corolla`car » 10 Апр 2011 11:14

valeka написа:И аз също се интерисувам дали може да се сложи газов инжекцион на Toyota corolla 1,6 VVT-i. Наистина ли никой не е слагал АГУ на такъв абтомобил? mellow.gif Чувал съм че е проблем пласмасовия колектор, който побързо си заминава. Какво друго може да се окаже проблемно? Ако някой има впечетления, моля да ги сподели.

Колега моят съвет към тебе не си убивай колата .. защото ти ще си блъскаш главата след това по сервизи.. наслади и се на катърщината карай си я с кеф и без това едва ли ти дава кой знае какъв сериозен разход.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 10 Апр 2011 14:57

Аве я стига с тези глупости ! Ще им се счупят колекторите, ще им изгорят клапаните , а ако не стане нищо от това ще им се взриви багажника нали mad.gif .
Слагайте си газ без да му мислите много ! Ако толкова не можете да намерите някой , който да ви гарантира успеха пишете по едно ЛС . :thumbsup:

Аватар
djoni
Мнения: 47
Регистриран на: 09 Сеп 2008 20:34
Местоположение: Ихтиман

Мнение от djoni » 10 Апр 2011 15:16

Да бе, то и на БМВ-тата викат че им се цепят колекторите, пък я се огледайте по пътя, че 2/3 са на газ. smile.gif
И аз съм се замислял за газов инжекцион за на майка ми королата, която е със същия мотор обаче при среден разход 8-8,2 градско няма смисъл.
'85 Toyota Corolla/AE80; 1.3 2A/
'07 Toyota Prius
'03 Toyota Corolla/Е12; 3ZZ-FE/

534
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Яну 2011 18:54
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Corolla e12 газ/бензин
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от 534 » 10 Апр 2011 16:53

Здравейте колеги! Аз съм с 1.6VVT-i. Сложих си газов инжекцион Landi заедно с омасляваща клапаните система. Моят двигател също е с пластмасови всмукателни тръби. За момента нямам никакви проблеми. Колата работи еднакво на газ и бензин, като разхода ми е половин литър повече от това, което излиза като среден разход за бензин по автомобилния компютър. Зависи как ще ви направят настройката на инжекциона - от тази настройка зависи как ще върви колата, как ще ви е разхода и т.н. Аз съм впечатлен от малкия разход на автомобила - не само на газ, а изобщо. Моето мнение е - слагайте газ, но помислете и за топлинните натоварвания на клапаните и вкопаването им. Предпочетох да сложа омасляваща система и да се застраховам от евентуални проблеми. За информация - http://www.landi-bg.com/produkt_flashlu ... roduct=131. По отношение на това дали един двигател става или не за газ, в сервизите имат РС програма на съответния производител на газови уредби, в която е посочено на кой точно модел на съответния автомобил и на кой точно двигател може да се постави точно определен модел на газова уредба. Най-добре е да се консултирате със съответния монтажен център, където желаете да се монтира уредбата.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 11 Апр 2011 01:03

djoni написа:Да бе, то и на БМВ-тата викат че им се цепят колекторите, пък я се огледайте по пътя, че 2/3 са на газ. smile.gif
И аз съм се замислял за газов инжекцион за на майка ми королата, която е със същия мотор обаче при среден разход 8-8,2 градско няма смисъл.
Няма смисъл ако я кара 5000км на година ама ако прави 20 000 и нагоре смисъл има отвсякъде . Точно в момента разликата в цените е 2 пъти .
534 написа:Здравейте колеги! Аз съм с 1.6VVT-i. Сложих си газов инжекцион Landi заедно с омасляваща клапаните система. ............
Относно смисъла от подобна система за мазане на клапаните може да прочетеш тук : http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=17010 . То просто не си заслужава да се коментира това в техническия раздел .

534
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Яну 2011 18:54
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Corolla e12 газ/бензин
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от 534 » 11 Апр 2011 09:11

Уважавам всички мнения. Само да добавя, /без да вземам страна по въпроса/ че като едни от най-проблемните двигатели с проблемни клапани при работа на газ се посочват двигателите на системите VVTi и VTEC /Тойота и Хонда/. Нека всеки сам да прецени как да постъпи.

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 11 Апр 2011 14:35

кой и къде го 'посочва' това което казваш

534
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Яну 2011 18:54
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Toyota Corolla e12 газ/бензин
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от 534 » 11 Апр 2011 17:52

Ето тук: http://www.eng-tips.com/viewthread.cfm?qid=128185 и тук http://www.crvownersclub.com/forums/sho ... .php?t=162 и тук http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... opic=79450 става въпрос за тези двигатели. В двата сервиза, единия от които е монтажния за моя автомобил също ме предупредиха за проблема. Ако някой се интересува от подробности - http://www.v-lube.de/en/.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Апр 2011 00:31

Напълно достоверни източници : форуми , като нашия и продавачи на течност за смазване на "горещи" клапани biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif .
Аз лично не знам да е правено нещо по двигател в БГ и после той да не се е оказал проблемен , с фабричен дефект , кофти части и тн . Но както знаем на кривата ракета облаците и пречат cool.gif .

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

1,4 vvti газ

Мнение от saho » 12 Юни 2011 09:22

Аз ще слагам газ и се чудя дали да изисквам да ми спрат бензиновата помпа с реле и да ми сложат МАП. Някой има ли впечатления от сервиз Еврогаз, София, ул. Вечерница...

Аватар
cokata
Мнения: 308
Регистриран на: 04 Дек 2009 17:41
Местоположение: Панагюрище

Мнение от cokata » 12 Юни 2011 10:24

Bass_Man написа:Точно в момента разликата в цените е 2 пъти .
Обесни им! :thumbsup:

Някой като каже 'тя ми гори 6, няма смисъл да и слагам газ'..
ИМА СМИСЪЛ! wink.gif
Toyota Carina E 1.8 7A-FE Liftback
Subaru Outback 2.5 AT 2005
Honda XR250

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 12 Юни 2011 11:01

cokata написа:
Bass_Man написа:Точно в момента разликата в цените е 2 пъти .quote]
Обесни им! :thumbsup:

Някой като каже 'тя ми гори 6, няма смисъл да и слагам газ'..
ИМА СМИСЪЛ! wink.gif
Е колко повече да им обяснява.Да е *** да го набиеш , па то акъл( в кръга на шегата)
Всеки си преценява за него ,щом може да я храни на бензин нека си остане така.
Не знаете кои с какви доходи разполага.Тук се дават мнения относно Може или Не Може.
Не се опитвайте да убеждавате някои.Всеки си има разбирания.
Лично моето разбиране е , че всяка една кола под 200 коня трябва е на газ.Дано сега не се възроди пак спора за дизела (каза го един дизелджия biggrin.gif )
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта