RAV4 XA30 2.4 2AZ-FE VVTi 170HP - Възможен ли е монтаж на ГИ ?

Публикувай отговор
sacho7803
Мнения: 345
Регистриран на: 27 Юли 2009 18:01
Местоположение: Русе

Мнение от sacho7803 » 27 Май 2010 22:32

карал съм една единствена кола на газ и смея твърдо да заявя че никога повече не бих направил тая грешка.то на бензин имаш някаква центровка която при газ--се променя.то тая газ отделя една черна слуз дето задънва и собствената си изпарителна система а в същото време и бензиновата/инжекциона/.а при тия новите мотори с тоя газов инжекцион вкарват системи дето "уж"трябва да излъжат половината електроника ама......дето имам познати газаджии парите които са спестили от каране на газ--после ги дават в двоен и троен размер по сервизи за настройки и простотиии.да не говорим пък за първоначалната инвестиция която са направили.който иска да пести от гориво си купува някъв стар ваг-автомобил-дизелов---и тръгва по кръчмите да се моли за старо олио biggrin.gif и кара евтино biggrin.gif че и без пари а не облазявам хорицата които ще карат след него......лигите ще им изтекът---то на цаца ли не мирише то на кюфтаци и на кво ли не biggrin.gif
Toyota YARIS 1.33-100кс.2009..... Renault megan-Coatch 1.6-90кс-98г

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

Мнение от rudolf » 27 Май 2010 22:36

мисля че достатъчно внимание му обърнахме на индивида,,,,
мисля че е време фидо да премести цялата или част от тема, в оффтопик,,,,а аз ще поизтрия няколко обяви за джанти и гуми,за да не каже ,че съм мързелив... :thumbsup:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 27 Май 2010 22:46

Руди,не си мързелив-ти си наша гордост.

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 27 Май 2010 22:46

sacho7803 написа:карал съм една единствена кола на газ и смея твърдо да заявя че никога повече не бих направил тая грешка.то на бензин имаш някаква центровка която при газ--се променя.то тая газ отделя една черна слуз дето задънва и собствената си изпарителна система а в същото време и бензиновата/инжекциона/.а при тия новите мотори с тоя газов инжекцион вкарват системи дето "уж"трябва да излъжат половината електроника ама......дето имам познати газаджии парите които са спестили от каране на газ--после ги дават в двоен и троен размер по сервизи за настройки и простотиии.да не говорим пък за първоначалната инвестиция която са направили.който иска да пести от гориво си купува някъв стар ваг-автомобил-дизелов---и тръгва по кръчмите да се моли за старо олио biggrin.gif и кара евтино biggrin.gif че и без пари а не облазявам хорицата които ще карат след него......лигите ще им изтекът---то на цаца ли не мирише то на кюфтаци и на кво ли не biggrin.gif
,газовата инсталация е предвидена да се чисти тази слуз, има пропка на изпарителя,или тексилен филтър на клапана за твърди частици,и магнитна решетка за метални неща.

абсурд е слузта да излезе от изпарителя,защото при стигане на определено ниво-колата направо гасне . чистенето и става за около 5-7 минути и е достатъчно 1 път годишно.
другите филтри се чистят по рядко. --всичко е много по лесно и без полупка на консуматив,от замяна на горивен или маслен филтър,и масло.

ползвам съм 7 години автомобил на газ и не съм видял нито един недостратък,двигателя пали и до ден днешен,без ремонт. центровките на най простите инсталация са с 2-3 врътки и са доста елементарни.
при по голям октан и по ниска калоричност,аз виждам само плюсове откъм амортизация на двигателя.

ползване на олио и биодизел,са препоръчителни в съотношение между 30-50% разредение в нафта,защото предизвикват повреди с нафтовите помпи заради вискозитета си.---производители на помпи пишат така.

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 27 Май 2010 22:49

nowyaris написа:Диде,когато правиш форум за себе си и за още двама-трима.. това не е форум.Сигурно познаваш много хора,и в София,и другаде - лошо няма.Но не познаваш всички.Само оня горе ги познава.Личното отношение върши работа на маса,в живота никога.В този форум си цар,ама иначе сме си република.Тон на взаимно уважение е задължителен.На времето хората с Тойоти бяха малко,сега са хиляди.Пък и форума надали е направен за самите хора-той е за божествената марка.Аз казах.Сега може да ме .... .
Не, няма да те...

Толерантността е все още тук, за разлика от другите форуми.

Никой не прави форум за себе си. Но всеки, който кани гости в дома си, предполага че ще се държат човешки.

Е, както виждаш - има доволно разминавания. Домакинът е с широко отворени обятия - да му потрошим къщата ли по тоя повод?

Не си мисли, че познавам някого. Аз себе си не познавам, какво остава за останалите.

Преценката е елементарна и няма как да я отречеш - всеки човек се "съюзява" с дадена компания.

Тази му харесва - друга - не. Въпрос на лични предпочитания.

Ти би ли търпял навлеци в твоето обкръжение на рокаджии, когато се натрапи чалгар и започне да ви обяснява, че рока е боклук - в чалгата е истината?

Как ще реагираш?

И - не, тук никой не е цар, както и по римско време във форума не са влизали простаците - това са били избрани хора, на които е гарантирано доверие да представляват дадена маса от хора.

Мислиш ли, че Форумът не се е охранявал?

И какво общо има Форум от римско време с това, което правим тук?

Както казах - тук се толерира всичко, но в известни граници. Нормалните за общуването между хора.

Подчертавам - хора.

Изводите да ги прави всеки сам за себе си.

Аз по-лаконично от това не мога да се изразя.

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 27 Май 2010 22:53

sacho7803 написа:...
Колега, не мога да се съглася с теб. Това, че не си случил на читави газаджии, а и твоите приятели също е тревожно, но явно е факт. Карам три коли, една на нафта и две на бензин. По-конкретно за газовите. Едната е карбураторче, едната е моно инж. и едната е газов инж. При положение, че съм дал 2к за газова и 7к за колата, а само за първата година съм навъртял 70 000км, а вече над 100 000 и само един път съм правил изпарител гаранционно, мисля че съм си избил и газова, та дори и колата. Така че в момента и да я хвърля на моргата, пак ще съм на + от разликата в горивото.

И един въпрос. Какво точно лъже ГИ-то че нещо не ми е ясно?

Поздрави :thumbsup:
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 27 Май 2010 22:59

nowyaris написа:....Пък и форума надали е направен за самите хора-той е за божествената марка. .... .
Точно тук си в грешка. За разлика от повечето форуми, тук никой не робува на марката. Когато не ме кефи нещо в тойота и се аргументирам, от това не следва нищо. Пробвай същото във фолксваген алди или в друг автофорум....Интересно ми е кога във ВАГ форум ще има секция мерцедес и бмв както тук има субару и мазда....Незнам колко коли точно съм сменил, но до тойота съм стигнал по трудния път. Здрава, безпроблемна и безлична. Което няма да ме спре да си купувам и други коли, да ги плювам или обичам.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 27 Май 2010 23:07

Georgimitrovich написа:
sacho7803 написа:...
Колега, не мога да се съглася с теб. Това, че не си случил на читави газаджии, а и твоите приятели също е тревожно, но явно е факт. Карам три коли, една на нафта и две на бензин. По-конкретно за газовите. Едната е карбураторче, едната е моно инж. и едната е газов инж. При положение, че съм дал 2к за газова и 7к за колата, а само за първата година съм навъртял 70 000км, а вече над 100 000 и само един път съм правил изпарител гаранционно, мисля че съм си избил и газова, та дори и колата. Така че в момента и да я хвърля на моргата, пак ще съм на + от разликата в горивото.

И един въпрос. Какво точно лъже ГИ-то че нещо не ми е ясно?

Поздрави :thumbsup:
Значи съм горе-долу прав-калкулатор,химикал и кариран лист-то ще си покаже.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 27 Май 2010 23:08

diver написа:
nowyaris написа:....Пък и форума надали е направен за самите хора-той е за божествената марка. .... .
Точно тук си в грешка. За разлика от повечето форуми, тук никой не робува на марката. Когато не ме кефи нещо в тойота и се аргументирам, от това не следва нищо. Пробвай същото във фолксваген алди или в друг автофорум....Интересно ми е кога във ВАГ форум ще има секция мерцедес и бмв както тук има субару и мазда....Незнам колко коли точно съм сменил, но до тойота съм стигнал по трудния път. Здрава, безпроблемна и безлична. Което няма да ме спре да си купувам и други коли, да ги плювам или обичам.
Прав си,колега,този път.просто съм болен на тема:"ТОЙОТА".

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 27 Май 2010 23:12

sacho7803 написа:карал съм една единствена кола на газ и смея твърдо да заявя че никога повече не бих направил тая грешка.то на бензин имаш някаква центровка която при газ--се променя.то тая газ отделя една черна слуз дето задънва и собствената си изпарителна система а в същото време и бензиновата/инжекциона/.а при тия новите мотори с тоя газов инжекцион вкарват системи дето "уж"трябва да излъжат половината електроника ама......дето имам познати газаджии парите които са спестили от каране на газ--после ги дават в двоен и троен размер по сервизи за настройки и простотиии.да не говорим пък за първоначалната инвестиция която са направили.който иска да пести от гориво си купува някъв стар ваг-автомобил-дизелов---и тръгва по кръчмите да се моли за старо олио biggrin.gif и кара евтино biggrin.gif че и без пари а не облазявам хорицата които ще карат след него......лигите ще им изтекът---то на цаца ли не мирише то на кюфтаци и на кво ли не biggrin.gif
Ти направи реши световната енергийна криза с тоя пост колега....Дали няма най-накрая да има и българин носител на нобелова награда....

П.П. На жената суифта трета година кара на газ, оня ден и паднаха оборотите на празен ход... Както Митрович ти обясни, от разлика в горивото досега колата се е избила около 3 пъти само... турска газова нова с гаранция за 500лв с монтажа и бутилка на местото на резервната гума и това е преди години, сега вероятно е и по-малко....
Елементарната сметка показва че 7-8лв /100 разлика в цената досега съм има няма 7-8000лв напред....Сметката е при кола дето харчи 10/100, Миналата година търкалях едно терано 1 В6, там разликата е х2 спрямо малолитражката, та кво, викаш криво било....
За екология да не говорим....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 27 Май 2010 23:13

nowyaris написа:Прав си,колега,този път.просто съм болен на тема:"ТОЙОТА".
Местото на болните не е тук колега laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 27 Май 2010 23:23

diver написа:
nowyaris написа:Прав си,колега,този път.просто съм болен на тема:"ТОЙОТА".
Местото на болните не е тук колега laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Тук е ,тук,щом и ти си тук.Хаде,Diver,както е казала Чибурашка,да бъдем приятели,момчета.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 27 Май 2010 23:29

nowyaris написа:
diver написа:
nowyaris написа:Прав си,колега,този път.просто съм болен на тема:"ТОЙОТА".
Местото на болните не е тук колега laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Тук е ,тук,щом и ти си тук.Хаде,Diver,както е казала Чибурашка,да бъдем приятели,момчета.
:cheers: :cheers: :cheers: хлъц
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 28 Май 2010 00:35

Ne e Chiburashka, a Kot Leopold! laugh.gif
Rebyata, davayte zhit druzhno!
Pozdravi ot France! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 28 Май 2010 08:59

...
Последно промяна от didak на 28 Май 2010 09:19, променено общо 1 път.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта