RAV4 XA30 2.4 2AZ-FE VVTi 170HP - Възможен ли е монтаж на ГИ ?

Публикувай отговор
b_d

Мнение от b_d » 26 Май 2010 09:08

didak написа:
diver написа:
nowyaris написа:Няма смисъл.
Тогава за какво си даде труда да пишеш изобщо? Или няма смисъл, защото не си прав?
По-скоро ти не си прав.
И за какво по-точно не е прав?

Макар и груб на мен ми изглежда съвсем прав. ЗАЩОТО АЗ СЪЩО си направих труда да прочета мненията на ValShopov и не видях нито едно смислено или подкрепено с аргументи.

Какво ще кажете като за начало след като изложите теза да я подкрепите с аргументи? Ако не можете - по-добре си мълчете!

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 26 Май 2010 09:28

didak написа:По-скоро ти не си прав.
Дай аргументи.

Както казах:
diver написа:В духа на добрия тон, ако ми покажеш един смислен и обоснован пост на младежа СЪМ ГОТОВ ДА СЕ ИЗВИНЯ.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 26 Май 2010 12:19

и аз не знам за LPG,но съм склонен да вярвам,че не би трябвало да има проблеми при читав монтаж.въпроса е дали си заслужава или какви км ще се въртят.
иначе рав4 2.0 актуалния модел (след 2006) се предлага нов с CNG(метан),не оригинален а в комбина с някаква швейцарска фирма мисля беше.
ще потърся link,тойота сервиза откъдето взех моя рав е дистрибутор има си гаранция и всичко.та защо да не може и на LPG.
Последно промяна от jim_beam на 26 Май 2010 22:00, променено общо 1 път.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 26 Май 2010 13:48

diver написа:
ValShopov написа:
dimitarip написа:nali tozi forum e za otvoreni xora pak iza6to da si pluia na parite tarsia savet ot xora s opit ne mi triabvat akallii po vaprosa gaz ili ne
в единия случай на парите в другия на колата
Стига ръси мозък дето и без тва нямаш.
Отговаряш с обида на мнение на съфорумник, без той да е обидил теб или някой друг.

Обида:
1. Несправедливо оскърбление, засягане на честолюбието, огорчение.
2. Чувството, което предизвиква такова оскърбление.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 26 Май 2010 14:25

didak написа:
diver написа:
ValShopov написа: в единия случай на парите в другия на колата
Стига ръси мозък дето и без тва нямаш.
Отговаряш с обида на мнение на съфорумник, без той да е обидил теб или някой друг.

Обида:
1. Несправедливо оскърбление, засягане на честолюбието, огорчение.
2. Чувството, което предизвиква такова оскърбление.
Не, това не е обида а аргументирана молба-констатация.

Стига ръси мозък е молбата, а констатацията е от написаните 40 безмислени поста на младежа. Именно за това продължавам да твърдя, че ако някой ми покаже един смислен пост, съм готов да се извиня. Хубавото на написаното е че остава и лесно може да се види. Още чакам такъв.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 26 Май 2010 21:12

В интерес на истината, прерових заключената тема с идеята да намеря един смислен пост на споменатия индивид.

Не можах.

С подобен род изказвания - газта не става за нищо - без аргументи, си е спам.

Мога да поспоря с него в продължение на две страници - не ми пречи, тъй като доволно съм се информирал по темата за газта.

Писал съм не един или два пъти и не само аз, но няма кой да чете.

Смешно е, когато един човек черпи информация от ЕЖК.

Превод: Една Жена Каза.

И вместо да се "заслуша" в нещата, които му пишат хората с опит и информация, той започва с безмислените постове.

Или както е казал шопа - "Ти му окаш, оно си рупа"...

Та така....
didak написа:Отговаряш с обида на мнение на съфорумник, без той да е обидил теб или някой друг.
Сигурен ли си?

dimitarip
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Май 2010 09:06

Мнение от dimitarip » 26 Май 2010 22:57

xora bix na otvoren gazajia promeni nastropikite na kompa i sega ve4e e drugo rav4eto e kukla slagaite smelo gaz ne se bazikam. vse pak za6to da ne spesti6

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 27 Май 2010 08:15

Fido Dido написа:
didak написа:Отговаряш с обида на мнение на съфорумник, без той да е обидил теб или някой друг.
Сигурен ли си?
.. дали индивида е обидил diver в темата, във форума, по принцип - по сведения на роднини и приятели, и данни от СРС-та?
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

b_d

Мнение от b_d » 27 Май 2010 11:08

Въпросният индивид още с първото си мнение обиди голяма част от форума:
ValShopov написа:Tuk mai imame dosta pishman shofiori razbira se che trqbva maksimalno mn da se izpozva dvigatelqt kato spirachka ...... az izpozvam skorostite dori i pri ekstremno spirane mn po burzo e .... izvinqvam se za latinicata....
Айде отново да те помоля да започнеш да четеш по-внимателно и да се аргументираш в твърденията си!

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 27 Май 2010 21:24

Добре, мисля че вече уточнихме фактологията.
Чудесно, че се получи препратка точно към темата 'Двигателна спирачка', в която от защита на тези по технически въпрос се стигна до лични обиди. Радвам се, че Fido Dido веднага реагира - 'Без лични нападки, моля!!!', както и bad_dog - 'Искаш ли БАН?'.

В тази тема също се получи нещо подобно - спор, защита на противоположни мнения.. и хоп - обида.
Да, приемам, че същия човек е изполвал обидна квалификация в друга тема към някои съфорумници - не е прав.
diver в тази тема използва обида, без това да е пряк отговор на отправена обида.
diver, според моите разбирания за нормално водене на спор, това не е правилно!
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

b_d

Мнение от b_d » 27 Май 2010 21:33

Тук явно е разликата в гледните ни точки:

Ти виждаш защита на противоположни гледни точки, а аз виждам поредното безпочвено и неподкрепено с факти или поне с теория твърдение. И за мен е съвсем закономерно, когато някой систематично настъпва ту мотиката, ту греблото накрая да го заболи челото.

П.П. Смяташ ли, че въпросният индивид щеше да разбере от намек, лека забележка? Ако искаш погледни пак какво е написал в последното си мнение.
Последно промяна от b_d на 27 Май 2010 21:36, променено общо 1 път.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 27 Май 2010 21:35

didak написа:Добре, мисля че вече уточнихме фактологията.
Чудесно, че се получи препратка точно към темата 'Двигателна спирачка', в която от защита на тези по технически въпрос се стигна до лични обиди. Радвам се, че Fido Dido веднага реагира - 'Без лични нападки, моля!!!', както и bad_dog - 'Искаш ли БАН?'.

В тази тема също се получи нещо подобно - спор, защита на противоположни мнения.. и хоп - обида.
Да, приемам, че същия човек е изполвал обидна квалификация в друга тема към някои съфорумници - не е прав.
diver в тази тема използва обида, без това да е пряк отговор на отправена обида.
diver, според моите разбирания за нормално водене на спор, това не е правилно!
Като цяло фактологията ти куца! Второ къде видя защита на мнение и аргументи? След като някой без агрумент си позволява да каже всички сте пишман шофьори, не на газта и поредица от редко тъпи изказвания, какво точно ме спира да кажа - ти си сопол? За последен път - дай ми един смислен пост след което съм готов да се извиня. И понеже съм сигурен, че няма да намериш подобен, предлагам най-накрая да спреш.

bad_dog написа:Тук явно е разликата в гледните ни точки:

Ти виждаш защита на противоположни гледни точки, а аз виждам поредното безпочвено и неподкрепено с факти или поне с теория твърдение. И за мен е съвсем закономерно, когато някой систематично настъпва ту мотиката, ту греблото накрая да го заболи челото.

П.П. Смяташ ли, че въпросният индивид щеше да разбере от намек, лека забележка? Ако искаш погледни пак какво е написал в последното си мнение.
Да го боли да го боли, колко да го боли?! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 27 Май 2010 22:01

didak написа:diver в тази тема използва обида, без това да е пряк отговор на отправена обида.
Адаш, да ти поясня нещо, което по всяка вероятност си пропуснал между другото.

Общувахме си в СКАЙП с Рудолф и Жоро Митрович, като стигнахме до решението - Жоро да отключи темата, която бе заключена от него - за да видим докъде ще стигнат с постовете и меренето на пишки.

Става дума за "Лесново".

С идеята, че ако се прекали - Жоро да я заключи тогава, когато не му издържат нервите.

Това и стана.

Но спора се прехвърли тук - та това което четеш е ефекта на пеперудата.

Да ти кажа нещо за Дивер - познаваме се прекрасно - невероятен човек, ерудит, от чието мнение съм извлякъл доста положителни неща.

По принцип е положително настроен, но сополите - както ги определя - не са му на сърце.

Както и на мен, както и на 99% от този форум.

За тях си има място - гоУф форума, но последно време и там ги изхвърлят, та се пробват тук.

Това няма как да стане.

Неаргументирани, заядливи и целенасочено арогантни постове не са желани.

И след като тук няма правило - спорът с администратор и модератор се санкционира - ние оставяме всичко в ръцете на потребителя.

И ако той - въпреки забележките и намеците - не си вземе бележка - БАН.

Казвал съм и пак ще повторя - неприятно ми е да трия мнения, теми и пр., но ако се наложи - въпреки крутите мерки до които стига Бед Дог - и това ще стане.

Умереният спам, шегите и закачките се допускат тук, защото това прави този форум жив, а не Уикипедия, но всичко друго си проси да бъде жестоко модерирано.

Не бива да се забравя, че тук сме на гости, Лорд Дигитал много добре го е написал в ей тази тема -

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=12347

И когато мечтите му се провалят, заради подобен род "индивиди", то тогава става това, което е и по другите форуми.

А идеята НЕ Е била такава.

Точно за това има и пъдари като нас - засега проявяваме търпение.

Но ако тези хора продължават да се множат - тогава и БАН-овете и триенето ще се множи.

Това имам да кажа, дано да ви е станало ясно за какво иде реч.

П.П. Ако някой засегнат иска да ми изрази мнението си очи в очи с мен, всяка неделя съм на ЕКО-то на бул. България около 19ч.

Ще го почерпя бира и чипс.
Последно промяна от Uncle Dido на 27 Май 2010 22:15, променено общо 1 път.

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 27 Май 2010 22:04

Малее - една седмица ме няма и съм изпуснал най-яката тема. Някави човечета пак са започнали да си пишат глупостите. Подкрепям Бад-Дог и Дивера. Не намерих нито едно технически обосновано мнение, защо газззззта да е лошо нещо.
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 27 Май 2010 22:29

Диде,когато правиш форум за себе си и за още двама-трима.. това не е форум.Сигурно познаваш много хора,и в София,и другаде - лошо няма.Но не познаваш всички.Само оня горе ги познава.Личното отношение върши работа на маса,в живота никога.В този форум си цар,ама иначе сме си република.Тон на взаимно уважение е задължителен.На времето хората с Тойоти бяха малко,сега са хиляди.Пък и форума надали е направен за самите хора-той е за божествената марка.Аз казах.Сега може да ме .... .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта