Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

ivanpz
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2018 22:39
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Версо 2011

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от ivanpz » 22 Окт 2020 21:09

Здравейте
Имам Тойота Версо 2011г
1.6 132к.с. валвематик От около 3 месеца.
Искам да сложа газов инжекцион но несъм запознат със спецификациите на множеството марки и модели който се предлагат на пазара.
зная че най съществения фактор е майстора и настройката но ми е интересно кой-какъв ГИ е монтирал и дали е доволен!
Има ли някой с такъв двигател и каква газова инсталация има.?
Предлагат ми
1. GASTRONIC OBDII за 950 лв. омъслителя и кръглата бутилка,
2. Lovato Fast OBDII за 1250 лв. с омъслител и кръглата бутилка. от един газаджия от Пловдив който има добри отзиви от моите познати .
3. качествено изпълнение и настройка , много добри рейка и изпарител с компютър Фобос за 110лв, не сме стигали до детайли но мой колега гарантира че ще сложи най доброто неговия приятел газаджията който даде офертата е от велинград. :
4. Romano за 1400лв пак в Пловдив при Нито Ауто Газ
Моля за мнение към какво да се насоча, фобус като компютът удачни ли са , гастроник ако най евтино- най калпаво ли ще е - няма отзиви в нета за тях.
за другите ина разнородни мнения така че се надявам да споделите мнение за въпросните инсталации с такъв двигател или просто какво използвате вие .

Двигателист
Мнения: 417
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от Двигателист » 24 Окт 2020 21:47

Точки 3 и 4. Към тях се насочи. За фобоса, имай едно наум, че инсталациите им са много евтини и нискокачествени, в смисъл, че след две-три години се наблюдава окисление на пиновете, респ. лош контакт в някои ел.връзки. Също и неднадеждни комбинирани сензори (разреждане в колектора, налягане и температура на пропан-бутана). Така, че ако се спреш на фобос, изпозлвайте скъпи маркучи, скъп изпарител редуктор (препоръчвам OMVL CPR, (но е добре да му смените пластмасовите конектори за антифриз с метални, защото няма да се отървеш от прокапване зимата), скъпа сонда, електронен блок фобос (надежден е) и така да ти останат като слаби звена ел.инсталацията и комбинирания датчик.
Мен ако питаш, додай някой лев за БРЦ, или Ланди-Ренцо, но пълна окомплектовка, а не някакви смески с евтини компоненти.

И една забележка въпреки, че форума е автомобилен... Пише се "омАслител"! Произлиза от мАсло, не мЪсло!

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от urb » 25 Окт 2020 08:16

Аз съм с Lovato Fast. Никакви големи проблеми вече 5 години при мен и 2-3 при предишния собственик. Аз два пъти чистех редуктура - един път в сервиз (30 лева) и един път сам. Проблеми с маркучи, кабели няма. Другото е че май е сменена една дюза (60 лева) , но преди 5 години. Минати на газ над 130 000 км. Аз съм минал 65 000. Това е от мен. Ако те влече газта, скачай. Другата ми кола е на бензин и естествено двигателя си работи по равномерно и тихо, но на бензиностанцията горивото ми е основна част от сметката, докато при королката 2 кафета, хапване , колички ала бала ми е повече от 10-15 лева газ които зареждам. Хубаво че не пуша че тогава щях да давам два пъти повече пари за различни от гориво неща. Но двигателя не е валвематик, а обикновенния 1.4 vvti.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от YoKK » 25 Окт 2020 15:49

urb написа: 25 Окт 2020 08:16 Но двигателя не е валвематик, а обикновенния 1.4 vvti.
И как реши, че този двигател не е валвематик?!
Иначе към автора на темата- двигателчето ако е в добро състояние понася много добре газта. Определено не е нужно да слагаш омаслител.

ivanpz
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2018 22:39
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Версо 2011

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от ivanpz » 25 Окт 2020 19:06

да двигателя и колата са много запазени: на километраж е на 95000км и вярвам че са реални защото я проверих по италиански номер и отделно в тойота.
за газ съм решил твърдо защото постоянно пътуваме Пазарджик - Славяново поне по 1 път в месеца 600-650км- някога и по повече + море+ разхпдки тук там .та е необходимо
просто още се чудя за марката на Г.И.
имам колега който има корола 2003г 1,6 с газова AGIS и е направил повече от 100 000 км без да пипа нищо освен консумативи - значи не само скъпите Г.И. са сполучливи явно наистина най важното е да се монтира качествено и да се настрои добре. той има омаслител и го използва
четох много разнородни мнения за омаслителите и незная да слагам или не .

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от urb » 25 Окт 2020 19:56

Според мен са измама, но всеки си решава. Аз нямам и засега съм ОК.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

tora
Мнения: 1010
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от tora » 26 Окт 2020 09:31

urb написа: 25 Окт 2020 08:16 Но двигателя не е валвематик, а обикновенния 1.4 vvti.
VVT-i - Variable Valve Timing with intelligence

Аватар
biro
Мнения: 2626
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от biro » 26 Окт 2020 17:12

Valvematic has a mechanism attached to the intake camshaft that allows it to alter valve timing and lift continuously. VVTI, on the other hand, is just traditional variable valve timing, with cam phasers. Dual simply means it can vary intake and exhaust valve timing.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Двигателист
Мнения: 417
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от Двигателист » 26 Окт 2020 22:51

YoKK написа: 25 Окт 2020 15:49
urb написа: 25 Окт 2020 08:16 Но двигателя не е валвематик, а обикновенния 1.4 vvti.
И как реши, че този двигател не е валвематик?!
Иначе към автора на темата- двигателчето ако е в добро състояние понася много добре газта. Определено не е нужно да слагаш омаслител.
Човекът съвсем ясно си е го написал: VVTi, което няма нищо общо с Valvematic. Отделно, че става въпрос за Е12, които не са и чували за валвматик, пък и код на мотора има в подписа му - 4ZZ-FE. Едната система се отнася за промяна на фазите на газоразпределение, а другата за контрол на пълненето на цилиндрите (респ.натоварването на двигателя) посредством промяна на хода на клапана.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Каква марка ГИ е подходяща за валвематик двигател

Мнение от Bass_Man » 29 Окт 2020 00:09

Принципно марката на ГИ е без особено значение. Течността за смазване е голяма глупост и обикновено работи изключително ненадеждно.
Важното е да се заложат качествени компоненти и да се настрои добре. В това отношение пълен кит на ловато или романо са не лош вариант.
Фобосчето както има някой уникални възможности така е и пълно с изненади по хардуера и софтуера.
Но както казах най-важното е накрая да има читава настройка.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: tsiven и 1 гост