Toyota Prius - малко реклама ;-)

Публикувай отговор
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 11 Апр 2012 20:31

Ама ти наистина ли си толкова зле или се правиш? thumbdown.gif
Нямам намерение да ти връщам хронологията на дискусията, за да разбереш защо и в каква връзка съм пуснал линка. Можеш да четеш нали? Или, четеш така, както на теб ти е изгодно? Да „хваля“ хибридите ли-НЕ. Опитвам се да ви покажа, че имат ръст Приус, а не им падат продажбите. Та с ръст ли са или не са? Това се обсъждаше, ама ти от къде да знаеш. Пак си го пропуснал някъде между редовете.
П.С. Благодаря ти за загрижеността, че съм се „набутал“ с хибрид, но не смяташ ли, че това мен лично ме засяга. Нито съм ти искал мнение, нито пари, за да си го купя. Загрижил се завалията как ще съм щял да си го продам след време... laugh.gif
Някога може на мен да ми бръкне, което никак не е сигурно, но сега в момента на теб ти е стигнал до сливиците щом под всяка статия за Приус ръсиш мозъци. :laughing6:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 11 Апр 2012 21:26

Какво ви притеснява кой какъв автомобил кара?!?!?
След като се 'присмяхме' на хибридите, може сега да почнем да се делим на каращи зелени коли и такива - червени???
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

стояян
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Мар 2018 21:39
Местоположение: Варна

Toyota Prius - малко реклама ;-)

Мнение от стояян » 21 Мар 2018 20:49

Здравейте на всички . Все пак Тойота доказаха ,че могат да правят най сполучливите хибриди . Вярно е ,че ВАГ групата продава най много возила ,но са изостанали в икономични бензинови двигатели . При Тойота Приус икономията е на лице ,но системата е по сложна . Всеки кара кола според предпочитанията. Важното е тук да не си налитаме грубо в изказванията . Мога само да споделя,че мой добър приятел кара Приус 2- още от 2004 г. закупен чисто нов от Германия . Досега още го кара и е много доволен .Батерията държи още . Колкото до икономията на гориво ми сподели , че жена му като го кара в вдига разхода до 6 на сто градско . При един дизелов мотор на фолцваген 1.9 тди прави среден разход градско 7 - 7.5 зависи от карането . При Тойота Приус средно около 5 на сто градско . Тука идва дилемата ,човек заради два литра гориво отгоре ,да си вземе ли Тойота Приус .... Заслужава ли ? Така би си задал въпроса всеки човек . Ето затова Хибридите на Тойота Приус , ще ги гледат по улиците все едно виждат извънземно . Но технологията на Тойота Приус си заслужава ,стига човек да има средства да си го закупи . Замислете се защо,все още няма надеждни хибриди при другите производители на автомобили . Все пак отдайте уважение на Тойота, дръзнали да произведат първият масов хибрид през 1997 г. който вече 20 години остана най добрата хибридна технология .

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Toyota Prius - малко реклама ;-)

Мнение от plamsav » 06 Апр 2018 16:40

И само да допълня: Има ли друг автомобил да е печелил 6 ШЕСТ пъти подред в ГИНЕС за най надежден (сигурен) автомобил.
Не случайно в Русия го наричат "Капсула жизни". При първите 97 случая на катастрофа между Приус и друг автомобил няма нито една жертва в Приуса. Замислете се и върху това. Но нека това не ви накара да карате безрасъдно. Най - важната дума на пътя е ТОЛЕРАНТНОСТ. Тази дума спасява повече животи от която и да е система за безопасност. :D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта