Auris E18 HSD 2013 - Разреждане на батерията ?

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Auris E18 HSD 2013 - Разреждане на батерията ?

Мнение от BOz » 15 Ное 2022 09:49

Това условие е едно от най-важните, за да може да мине чека. Точно поради тази причина, че самия чек е пародия както споделих, се разчита само на "грешките" които се записват по време на движение. Ако отидеш след тези 500 км (преди бяха 2000) и в системата няма текуща, минала или пендинг грешка, имаш шанс да минеш проверката. Ама щом е набила тази грешка, в повечето пъти няма да може да изкараш 500 км без да я набие пак, за съжаление, съответно няма да можеш да вземеш гаранцията. Затова те отпратих към чека възможно най-бързо, защото при тези симптоми грешката е неизбежна. А ако минеш 500 км без тази грешка да бъде регистрирана, на 99% съм сигурен, че ще може да си "изкараш" нова батерия след теста и сертификата, който ще ти дадат. Ама нещата отиват вече малко към надеждата, не към реалността, за съжаление.

п.п. Точно заради това съветвам всички с хибриди да си обслужват колите в Тойота, защото след 5-тата година като си купиш програма "Хибридна лоялност 5+", плащаш едни 150 лв. отгоре за тази сигурност. Последния тест (обслужване) се минава на 9.9 година, за да имаш "гаранция" до 10.9 годишен автомобил и от там нататък колкото изкара, толкова.
Като конкретен пример към днешна дата - Програма "Хибридна лоялност 5+" за Аурис 2013-та струва 324 лв. Включва:
1. Оригинален маслен филтър
2. Дифтунг за пробка картер
3. Правилното и точно количество оригинално двигателно масло
4. Труд за подмяна на двигателно масло и маслен филтър
5. Проверка на цялостното състояние на автомобила по 45 точки
6. Отстъпка в размер на 20% от оригинални резервни части, оригинални масла, оригинални консумативи и труд, ако правиш нещо друго по желание/необходимост.
7. Дават и един талон за тези 20%, който важи 3 месеца. Ако при огледа открият нещо, което имаш намерение да правиш при тях.
8. Hybrid Health Check (HHC)

Нека направим и другото, ако не искаш да обслужваш колата, но искаш само хибрид чек. За хибрид чека ти таксуват 3.25 часа работа. Това е последната ценова листа за София (в други градове обикновено е по-ниска):

Изображение

Гледаме, смятаме и излиза, че за София HHC-то към днешна дата би излязло 300 лв. (ако не са променили човекочасовете, в което се съмнявам). И значи по-добре да се дадат 24 лв. и да си смениш маслото на колата. Което за мен е оферта. Просто като информация го споделям, за да се знае.

п.п.2 Ако правят теста на Лексъс ЦТ200х, с какво е по-различен от този за Аурис, че искат повече пари, че ми е интересно? Очевидно цакане за различната емблема. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

grozdanov
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Окт 2022 19:47
Местоположение: Дупница
Автомобил: Auris

Auris E18 HSD 2013 - Разреждане на батерията ?

Мнение от grozdanov » 07 Дек 2022 08:46

Минах около 600 км и отидох в Монца – Благоевград. За мой късмет минах Хибрид Хелд Теста и сега имам гаранция 1 година или 15000 км, което настъпи първо. Сега ще карам малко по-спокойно и ще чакам да набива грешки за да я сменят гаранционно тази батерия, защото смятам, че рано или късно ще изскочат тези грешки. Те не са се появили от нищото и има причина за тях, която не е отстранена, защото не съм правил никакви интервенции с батерията. Междувременно ходих и в Перник на диагностика, където потвърдиха, че 2 надолу създават проблеми.
Маслото е сменявано лятото на автомобила, та затова не съм се замислял за другите програми, но в началото на следващата година смятам да се възползвам и от тях, докато колата е във възрастовия обхват от 10 години. Даже може в средата на февруари да направя още един Хибрид Хелд Теста за да се възползвам максимално.
Доволен съм от Монца – сервиза на Тойота в Благоевград. Клиентското обслужване е на високо ниво. Много внимателни и адекватни.
Благодаря на всички, които се включиха в темата с мнения и препоръки!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 30 госта