Газово и HSD

Заключено
IVOtuning
Мнения: 330
Регистриран на: 13 Авг 2006 22:37
Местоположение: Испания
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Газово и HSD

Мнение от IVOtuning » 30 Яну 2020 21:31

Не правя толкова прецизни сметки, но 0,5л бензин на 100км означава 10% от всички км. Тогава за газта остават 5.4л.. Излиза ми 6.07лв/100км. На мен ми монтират на 1050лв газовата уредба. Отделно бензин на 2.00 лв.... нека не издребнявам. Моите коли са направени на 40гр да обръщат на газ, топли палят само на газ и няма обогатяване при пълно натоварване с бензин, палят един път на ден на бензин и после работят само на газ.
И това са сметки при разход 5л бензин и 6 газ.... трудно постижими реално..... много зависи от стила на каране, географските особености и други фактори.

За мен газта е оправдана и мога да кажа че не оказва никакво негативно влияние на автомобила.
Това го казвам от личен опит милиони километри изминати с хибриди.
Засега нямам нито един прегорял клапан!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Газово и HSD

Мнение от BOz » 31 Яну 2020 16:54

urb написа: 30 Яну 2020 14:49 Никой не те кара насила.
Да съм казал, че някой ме кара насила?
urb написа: 30 Яну 2020 14:49 Правиш си сметката и слагаш.
Направил съм си сметките и не съм сложил.
urb написа: 30 Яну 2020 14:49 Но навсякъде с тези твоите размисли против газта...
Май тотално ме бъркаш с някой друг. Я се върни още на първа страница в тази тема и вик какъв съвет съм дал. Или се обърка за какво да се заядеш с мен?
urb написа: 30 Яну 2020 14:49 Газта добавя 10-12 процента отгоре гориво.
По документи. Аз си водя статистиките мноооого точно от над 15 години и мога да ти кажа с точност от десети на процента колко ми се вдига разхода на газ.
urb написа: 30 Яну 2020 14:49 Отделно разхода на бензин е под 0.5 л/100 км. ако не караш по 5 км. в посока и само зимата.
На всичките ми коли на газ, с изключение на само една със заводски метан, средния разход на бензин за целия жизнен цикъл на автомобилите ми е бил 0.58/100, ако трябва да бъда точен и да издребнявам.
urb написа: 30 Яну 2020 14:49 Газта струва 95 стотинки на литър в Стара Загора. Бензина е 2.25 лв.
В точно този момент, в бензиностанцията, в която зареждам цената е ни повече, ни по-малко от 0.94 към 1.98, които цени използвах в моята сметка. Даже когато писах поста бензина беше точно 2.00, ама да не издребняваме пак.
urb написа: 30 Яну 2020 14:49 Сега искаш да блеснеш тук - моля те не и с погрешни сметки.
Да блесна за кой, за теб?

И ако може да обърнеш внимание на едно мнооого важно нещо:
BOz написа: 30 Яну 2020 13:13 Просто размисли от друга страна.
И още по-важно:
BOz написа: 30 Яну 2020 13:13лично на мен
Или сега искаш да говориш ти за лично моите възгледи?
Хайде отново пробвай да се заядеш, но с нещо смислено. :thumbsup: drunk.gif :cheers:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Газово и HSD

Мнение от urb » 31 Яну 2020 19:31

Честно казано такива като теб не ме интересуват и продължавам да си карам на газ. Ако искаш може още веднъж да ме цитираш. Королата ми се е изплатила вече и почва втория цикъл. Това е за 3 години и половина, а ти си пиши каквото искаш. На кола на 18 години да и пазя нещо... за 3 години и половина спестени над 5500 лева. Купена с газовата уредба всичко ТОТАЛ 5000 лева. Досега двигател не съм правил. Нито се очаква да правя. Другата ми кола е със 7 (СЕДЕМ) години гаранция и затова още не съм и забол газ.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Газово и HSD

Мнение от boyanmt » 31 Яну 2020 20:00

Абе колеги,Urb / Boz, с голямо почитание,ама вече не е интересен вашия "диалог"!
Защо не си размените телефоните и не се разберете кой крив,кой прав?

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Газово и HSD

Мнение от urb » 31 Яну 2020 20:47

Няма с кого да се разбирам. Моля модераторите да почистят ако решат че е нужно. Да ми разправят че газта не е изгодна няма да как да приема.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Газово и HSD

Мнение от slowtraveler » 01 Фев 2020 09:08

Ами всеки гледа от своята камбанария...
Да ми кажат, че при заредени 200лв гориво през изминалата година ми е изгодно да сложа газ - няма как да приема tooth.gif И затова не бих си сложил газ... (то не си сложих газ и когато зареждах по няколко тона на година - 'изгодата' всеки си я смята по свои параметри и не винаги финансовата изгода е решаваща за избора).. А да слагам газ на хибрид - това вече е 'върха на сладоледа' :) Просто бих си взел по-икономичен автомобил ако това ми е основният критерий - икономията...
Затова и се раждат такива спорове без окончателен извод - не всичко в света е черно и бяло - има и 'сиви' решения...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

Газово и HSD

Мнение от M5kov » 03 Фев 2020 13:16

Ето го най-големия плюс на икономията от газта>
Колата не е хибрид, но е на приятел от преди 2 дни.
Прикачени файлове
84065724_857787657968123_4557561338779402240_n.jpg
84065724_857787657968123_4557561338779402240_n.jpg (60.83 KiB) Преглеждано 3099 пъти
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Газово и HSD

Мнение от BOz » 03 Фев 2020 14:10

Аз ще дам един друг плюс да нямаш газ.
Това да се запалиш в движение заради проблем в газовото може да се случи, да, но вероятността не е толкова голяма, за да влезе в сметките ми и да наклони везната.
Но искам, както и в другото ми мнение, да изкажа и покажа и друга страна на монетата, защото има и такива страни.
Като например - как с газовата ще влизам в някои подземни паркинги?
Как ще си спирам в лично моя подземен гараж?
Законът казва, че не мога. И сега струва ли си да пестя по 30 лв/м да рискувам да направя някаква мизерия както на мен, така и на другите съседи?
Очевидно на много от съседите не им дреме, ама на мен ми е съвестно и до колкото мога следвам някакви добри нрави. Примерно как само аз измазах стената на гаража, защото жената я беше одрала. Ама и как още десетки коли, сигурно стотици пъти след това са нанесли щети и никой за нищо не си е вдигнал пръста да вземе да си поправи мизерията, която е сътворил.
Просто понякога нормативните уредби биха могли да помогнат. И трябва да можем колкото се може повече да се съобразяваме с тях.
Но нека сега някой колега тук с честна дума да си каже колко пъти е спирал някъде навън около мол-а, защото не може да спре с газифицирания си автомобил в подземния му паркинг.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Газово и HSD

Мнение от dimkaraganchev » 03 Фев 2020 16:22

M5kov написа: 03 Фев 2020 13:16 Ето го най-големия плюс на икономията от газта>
Колата не е хибрид, но е на приятел от преди 2 дни.
Такива снимки на запалили се дизели има къде-къде повече... ppp.gif

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

Газово и HSD

Мнение от M5kov » 03 Фев 2020 16:25

Има, няма, ей я снимката. Едва са успели да слязат от колата.
Добавянето на газова уредба значително увеличава риска от подобен резултат, най-вече поради немърливост от страна на тези, които я поставят.
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Газово и HSD

Мнение от dimkaraganchev » 03 Фев 2020 16:33

BOz написа: 03 Фев 2020 14:10 Аз ще дам един друг плюс да нямаш газ.
Това да се запалиш в движение заради проблем в газовото може да се случи, да, но вероятността не е толкова голяма, за да влезе в сметките ми и да наклони везната.
Но искам, както и в другото ми мнение, да изкажа и покажа и друга страна на монетата, защото има и такива страни.
Като например - как с газовата ще влизам в някои подземни паркинги?
Как ще си спирам в лично моя подземен гараж?
Законът казва, че не мога. И сега струва ли си да пестя по 30 лв/м да рискувам да направя някаква мизерия както на мен, така и на другите съседи?
Очевидно на много от съседите не им дреме, ама на мен ми е съвестно и до колкото мога следвам някакви добри нрави. Примерно как само аз измазах стената на гаража, защото жената я беше одрала. Ама и как още десетки коли, сигурно стотици пъти след това са нанесли щети и никой за нищо не си е вдигнал пръста да вземе да си поправи мизерията, която е сътворил.
Просто понякога нормативните уредби биха могли да помогнат. И трябва да можем колкото се може повече да се съобразяваме с тях.
Но нека сега някой колега тук с честна дума да си каже колко пъти е спирал някъде навън около мол-а, защото не може да спре с газифицирания си автомобил в подземния му паркинг.
Това, с паркирането в подземни паркинги, е една голяма глупост. Но наистина така трябва да бъде. И не защото газта е толкова опасна, колкото заради това, че българинът е голям безхаберник и обича да цепи стотинките за неща, които са му жизнено необходими. При газта единствения проблем е при теч. А това се констатира толкова лесно, че няма накъде. И да, аз съм един от тези, които не паркират на такива места. И да, аз съм един от тези, дето въобще не се циганят да плащат, за да си поддържат колите в изправност. И да, като тегля чертата, това ми излиза много по-евтино, отколкото подръжката на само бензин или дизел.

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Газово и HSD

Мнение от dimkaraganchev » 03 Фев 2020 16:35

M5kov написа: 03 Фев 2020 16:25 Има, няма, ей я снимката. Едва са успели да слязат от колата.
Добавянето на газова уредба значително увеличава риска от подобен резултат, най-вече поради немърливост от страна на тези, които я поставят.
Проблемът е, както казах, в немарливостта на българина.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Газово и HSD

Мнение от BOz » 03 Фев 2020 17:53

За мен е грешно да се слага българинът под общ знаменател.
Ако само българинът беше проблема, това изискване нямаше да го има и на места извън България.
От аварии никой не е застрахован. Колкото да се поддържа една кола, винаги в някакъв момент става нещо, което няма нищо общо с това дали си си бил подържал колата перфектно или не.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Газово и HSD

Мнение от urb » 03 Фев 2020 18:21

BOz написа: 03 Фев 2020 14:10
Но нека сега някой колега тук с честна дума да си каже колко пъти е спирал някъде навън около мол-а, защото не може да спре с газифицирания си автомобил в подземния му паркинг.
С честна дума ще ти кажа че пред Мол Галерия - Стара Загора има паркинг за газови коли. Там не се плаща на час. Пълно е с дизели и бензини, които пестят 1-2 левчета и не позволяват на газовите коли да паркират. От над 50 места дали има и две три коли на газ. Монетата винаги има две лица. Не забравяй .
П.С. Кията ми е на бензин и си ходя навсякъде с нея.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
optimo
Мнения: 373
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

Газово и HSD

Мнение от optimo » 03 Фев 2020 20:26

dimkaraganchev написа: 03 Фев 2020 16:33
Това, с паркирането в подземни паркинги, е една голяма глупост. Но наистина така трябва да бъде.
това малко ми е трудно да го разбера как става.
Има клапан на бутилката, следва клапан на изпарителя, самия изпарител ако няма вакуум не пуска - Демек 3 защити.
Другото е зареждачката - там са само два клапана.
Случва се да има проблем, ама още на газостанцията ще им замирише, след това на шофьора, после тия около колата.
Че аз усещам през три коли , ако на някой му е богата сместа , камо ли ако тече

Четвърто колкото и да изкарвате българина мърда, все пак милее за колата си ( често повече от всичко друго). Така че ако усети че газта му е изсъскала за половин ден вместо за 300км , ----- всичко ще разглоби.

Абе гадни са тези който карат на газ , гадове, плащат на 50% и са и екологични ....:) :) :D punk.gif

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта