Prius Gen 2 - евентуален проблем с батерията

krasimir77
Мнения: 131
Регистриран на: 07 Дек 2018 12:38
Местоположение: Sofia
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Prius Gen 2 - евентуален проблем с батерията

Мнение от krasimir77 » 27 Апр 2021 12:31

BOz написа: 27 Апр 2021 10:13 И предвид нещата при мен как се развиват и как този автомобил ми пасна и физически, и логически, то може би, ако не стане нещо, ще го карам още някоя друга година. Най-малкото защото логичния му заместник е следващ Приус, но като желание е да прескоча 3-ката и да отида на 4-ка директно. Тъкмо ще ги изчакам докато паднат с още 50% от сегашната им цена. tooth.gif
Само информативно - защо предпочиташ Приус 4 пред Ауриса?
Изображение

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Prius Gen 2 - евентуален проблем с батерията

Мнение от AlexPP » 27 Апр 2021 12:32

Колата наистина е по-мощна сега. Вчера я настъпах да изпреваря един и гледам за нула време километража стигна 120км/ч. При спокойно каране, двигателят работи на по-ниски обороти и моментният разход мисля, че е по-нисък.

Иначе и при мен Приусът се задържа почти 6 години, което е много за мен. Имаше един период дето всяка година си купувах по една или две "нови" коли и продавах други. Просто не ми се занимава да го продавам, пък и данъкът му е много малък и не ми коства нищо да си го държа.

На мен това ми е първият и последен хибрид. Взех го само от любопитство. Кола на газ струва горе-долу същите пари на 100км пробег.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Prius Gen 2 - евентуален проблем с батерията

Мнение от BOz » 27 Апр 2021 16:51

krasimir77 написа: 27 Апр 2021 12:31 Само информативно - защо предпочиташ Приус 4 пред Ауриса?
Така поставен въпросът, основно заради по-новото поколение автомобил и хибридна система.
AlexPP написа: 27 Апр 2021 12:32 Кола на газ струва горе-долу същите пари на 100км пробег.
Ами сложи газ на Приуса, за да излезеш още по на далавера. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта