Мнения за Camry Hybrid 2008

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Мнения за Camry Hybrid 2008

Мнение от Hursa » 07 Апр 2019 16:04

Аз поне ходя на обслужване само в "официалните" сервизи. Нямам друг сервиз на който да се доверя и считам, че в официалните сервизи на марката дори и да не работят много качествено - поне не работят и най-лошо. А най-вече имат опит с хибридните системи на марката, имат (поне се надявам) пълната техническа документация. За съжаление - при тези, които сме избрали хибриди, и специално тези на тойота - според мен ни ограничава и си плащаме за това, чрез относително скъпото им обслужване в "официален" сервиз smile.gif.
Колкото до опита им с камри. Мисля, хибридната система на камри е ако не същата, то много близка до тази на рав (но може да греша), а с нея имат вече някакъв опит.
Специално за климатичната система - това, че компресора се задвижва от електродвигател - считам, че е предимство по отношение на надеждността. Макар, че при автомобилните климатични системи това да е рядкост (напоследък, вече не такава голяма рядкост) - все пак битовите климатици и термопомпени системи са с такова задвижване на компресорите - така, че съвсем не е нещо изключително.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Мнения за Camry Hybrid 2008

Мнение от biro » 07 Апр 2019 19:48

zeroheat написа: 07 Апр 2019 11:55 Всмисъл, аз не съм таксиджия, колата не ми е жизнено важна всеки ден. Имам и откъде да взема на заем кола, всмисъл това да почакам 3 4 седмици за 1 детайл не ми е кой знае какъв проблем.
В такъв случай си идеален за Камри. Вземай смело.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

zeroheat
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Мар 2018 13:02
Местоположение: Sofia

Мнения за Camry Hybrid 2008

Мнение от zeroheat » 10 Апр 2019 16:45

Уви, вчера разговарях с човек от ТМ ауто и той ми обясни, че нямат никакво инфо за тази кола и този конкретен модел тъй като не се е продавал тук. Като попитах дали могат да помогнат с подръжката, той ми отговори НЕ. Аз се очудих и попитах, хибридната ситема не е ли сходна като на Приус да кажем? И той пак ми отговори НЕ. Нямали нищо общо освен, че и двете са хибридни системи. После ми обясни, че и Лексус са хибридни и уж са под шапката на Тойота, но нямали нищо общо с хибридите на Тойота.

Не знам как да го разбирам това. Дали той не ми разбра въпроса, дали аз неговия отговор ... не знам. Но като цяло ми създаде впечатление, че нямат практика да се занимават с коли, които не са купувани от тях. И може да се каже ме отказа от покупката на Camry-то. защото при евентуален проблем аз нямам къде да отида дори за най-малки неща, като диагностика да кажем. Явно в техния сервиз, никой не е запознат с тоя модел.

И така, благодаря на всички за информацията, която ми дадохте.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Мнения за Camry Hybrid 2008

Мнение от Hursa » 10 Апр 2019 19:33

Странно, при положение, че ще предлагат "камри" - вярно, нов модел и може би с различаваща се хибридна система, но все пак - не буди доверие в ТМ такова изказване. Но може и този с който сте разговаряли - да не е от техническия персонал.
Вече се предлага в Германия.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Мнения за Camry Hybrid 2008

Мнение от Lwerewolf » 13 Апр 2019 21:47

zeroheat написа: 10 Апр 2019 16:45 Уви, вчера разговарях с човек от ТМ ауто и той ми обясни, че нямат никакво инфо за тази кола и този конкретен модел тъй като не се е продавал тук. Като попитах дали могат да помогнат с подръжката, той ми отговори НЕ. Аз се очудих и попитах, хибридната ситема не е ли сходна като на Приус да кажем? И той пак ми отговори НЕ. Нямали нищо общо освен, че и двете са хибридни системи. После ми обясни, че и Лексус са хибридни и уж са под шапката на Тойота, но нямали нищо общо с хибридите на Тойота.

Не знам как да го разбирам това. Дали той не ми разбра въпроса, дали аз неговия отговор ... не знам. Но като цяло ми създаде впечатление, че нямат практика да се занимават с коли, които не са купувани от тях. И може да се каже ме отказа от покупката на Camry-то. защото при евентуален проблем аз нямам къде да отида дори за най-малки неща, като диагностика да кажем. Явно в техния сервиз, никой не е запознат с тоя модел.

И така, благодаря на всички за информацията, която ми дадохте.
Мда. Сега ми сравни prius и ct200h. Също rav4 hybrid, camry hybrid и is300h/es300h. Crown hybrid (S220, ако има нов GS ще е това) и ls500h/lc500h. Crown hybrid (gws204) и gs450h. 3rd gen Century и ls600h. :D :D :D
На techstream лиценза за ползване е за определен регион, и не може да пипаш по коли от друг регион. Най-вероятно това им е проблема. Потенциално да не могат да поръчват части също... или някакви други уреждания със TMC.
Всички, ама ВСИЧКИ хибриди на toyota motor corporation (изключваме ts050, prius gt300 и там другите race-only ъммм "изпълнения") имат:
-Power split device в трансмисията - реално планетарна предавка.
-Двигател - i4, v6, v8, atkinson или не, все едно. Тежък маховик и май това е. Вързан е към планетите.
-Мотор 1 - вързан към слънцето. Управлява оборотите на двигателя.
-Мотор 2 - вързан към пръстена. Задвижва колелата, регенерира от колелата.
-Инвертер/конвертер/усилвател - управлява двата електромотора, регулира напрежението от батерията, захранва климатика... май пропускам нещо.
-Батерия - обикновено NiMH, в някои случаи ( щатски gen4 prius, prius prime, gen3 plugin prius, някои нови lexus, не-американската Prius V, т.н.) Li-ion.
-Електрически усилени и контролирани (почти изцяло, има някаква връзка) спирачки.
И двата мотора могат да генерират от двигателя, режимите на работа на системата ги има описани на доста места.
Може да включим и на ford хибридите в горното обяснение. Mazda 3 също. 100% пропускам някой. BMW ActiveHybrid x6 и ml450 hybrid имат по-сложна вариация на power split device-а, но и те не са кой знае колко различни. На GMC хибридите май пак същото. Виж тук като за начално ориентиране: https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_ve ... lel_hybrid
Та в заключение - нищо космическо няма, и това, което са ти казали в тм ауто... не знам какво да кажа :D
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта