EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Аватар
ToyotaPassion
Мнения: 226
Регистриран на: 18 Апр 2011 20:57
Местоположение: София

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от ToyotaPassion » 02 Апр 2019 10:20

Сигурно не съм представил темата по добрия начин, за да има такъв коментар :) Нито се мъча да строша батерията, нито съм чичо Скруч, нито нещо подобно :) Истината е само една - любопитството от нещо ново за мен. Занимавам се и с програмиране, та е нормално да ми е интересно :)
Иначе по офтопика - чета една много кратка тема в лексус форума за vline от grom, рових се и по чужди форуми, но така и не се убеждавам да си го купя към момента....
Изображение Lexus RX 450h 2010 299hp

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от nikdel » 02 Апр 2019 11:38

Лошото е че всички нови техники са "заключени" за експерименти, за да са дуракоустойчиви за гаранционния период. Може би е правилно, защото много изпростяха консуматорите, а други тарикати умишлено дефектират машините. Иначе ми хареса една екстра в някаква киа за тристепенно нагласяне на силата на спирачната регенерация от волана.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от WoLF » 02 Апр 2019 13:58

nikdel написа: 02 Апр 2019 11:38 тристепенно нагласяне на силата на спирачната регенерация от волана
Много добра екстра, да... Ние имаме само двустепенна :thumbsup: Мен ме блажи управлението с един педал, както почти карам и моята happy.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от biro » 02 Апр 2019 15:52

Как намаляш и спираш с един педал?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от M5kov » 02 Апр 2019 15:56

Отпуснеш ли газта, колата спира :)
Използваш педала на спирачката само в екстремни моменти.
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от biro » 02 Апр 2019 17:23

Абе ясно, возил съм се в електричка. Ама П2 с един педал wacko.gif
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
M5kov
Мнения: 110
Регистриран на: 28 Мар 2018 14:17
Местоположение: Pleven

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от M5kov » 02 Апр 2019 17:50

Предполагам, че колегата се старае да използва максимално инерцията, без спирачка, въпреки че при П2 нещата май са по друг начин - когато е натисната спирачката, генерира повече ток, отколкото само по инерция.
Toyota Prius 1.5 Hybrid
EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от WoLF » 02 Апр 2019 19:41

При всички хибриди е така. При натисната спирачка порсто усилва регенерацията до желаното ниво на намаляване на скоростта. Реално спирачките се ползват под определена скорост и при аварийно спиране... Освен инерцията и често използвам двигателната спирачка като втора степен на регенерация по простата причина, че ме кефи повече само с едно лостче и един педал да си действам през повечето време tooth.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

EV режим - кога се включва? Макс. разстояние,изминато на ток

Мнение от Lwerewolf » 02 Апр 2019 21:22

ToyotaPassion написа: 02 Апр 2019 10:20 Сигурно не съм представил темата по добрия начин, за да има такъв коментар :) Нито се мъча да строша батерията, нито съм чичо Скруч, нито нещо подобно :) Истината е само една - любопитството от нещо ново за мен. Занимавам се и с програмиране, та е нормално да ми е интересно :)
Иначе по офтопика - чета една много кратка тема в лексус форума за vline от grom, рових се и по чужди форуми, но така и не се убеждавам да си го купя към момента....
Не бе, не се опитвам да ти се заяждам, просто уточнявам (надявам се, де) :D
Извинявай, ако е "прозвучало" като "не се прави така бе" или там подобни.

За Grom-а - vline 2? clublexus темата предполагам.
nikdel написа: 02 Апр 2019 11:38 Лошото е че всички нови техники са "заключени" за експерименти, за да са дуракоустойчиви за гаранционния период. Може би е правилно, защото много изпростяха консуматорите, а други тарикати умишлено дефектират машините. Иначе ми хареса една екстра в някаква киа за тристепенно нагласяне на силата на спирачната регенерация от волана.
Не са чак толкова заключени, особено ако имаш правилните инструменти. Ако говориш за fail-safes тип да ти убива мощност/регенерацията/т.н. при небезопасни условия - ясно. Иначе HSD не е толкова велико, има разнообразни модове, просто трябва много да се ровиш, за да видиш примери. Има prius-и с компресор (особено един доста известен prius 1st gen), highlander hybrid (rx400h) със turbo, ct200h със компресор (колко е достоверно дали не throttle-ва не е ясно). Разни хора са си играли по инвертера и ECU-тата около батерията, с цел повишение на тягата през MG2. Има редица plug-in китове и индивидуални разработки (последната май е във френските форуми, plug-in). Има gen2 prius-и със 1NZ-FE валове, даже е наоколо (Гърция). Има го и обратното - някой беше сложил 1NZ-FXE валове на... MR2 ?! https://ecomodder.com/forum/showthread. ... 27266.html :D :D :D
За съжаление не съм намирал никаква информация някой да си е играл да reverse engineer-ва hybrid control ECU-то.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта