Бихте ли пътували с Prius извън България?

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от boyanmt » 28 Яну 2019 15:48

Баси къръка...само аз ли бе хора? bash.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от slowtraveler » 28 Яну 2019 16:35

Ами пусни анкета :)
А мнението ми съвсем не е за да те кодоша - наистина така смятам...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от boyanmt » 28 Яну 2019 16:56

Кусура и анкета да пускам blush.gif
Всички хвалят,превъзнасят автомобилите си...аз не смея да отида до Девня.. bash.gif
Върна ли се,ще я махам аз. Явно са ми сдали нещо дефектно(така почвам да мисля).
Не е нормално,да пътувам с лаптопа и кабела, че да чета и трия грешки,нали?
Нов автомобил е това...TOYOTA.. worthy.gif
Както и да е...дано другите колеги да нямат проблеми и да се радват на придобивките си.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от slowtraveler » 28 Яну 2019 17:25

То пак се връщаме на надеждността, ама според мен подходът ти е тотално сгрешен...
На твое място просто бих действал по следния начин:
1. Премахване на всички допълнително сложени устройства
2. Юркане на колата колкото може... Ако спре някъде - обаждане в сервиза, хващаш си таксито (застраховката би трябвало да ти покрива такива разходи), а колата - да си я евакуират те... Повторно, трети, четвърти път? Ами няма проблем, само да описват писмено и да ти предават какво са установили и това, че колата е била евакуирана от тях...
3. Ако не могат да се справят с отстраняване на проблема - писмо до централата с копие до местния представител, и приложени всички документи за опитите за ремонт...
Не е толкова сложно, нито пък трупа някакви големи нерви... Да, може да закъснееш за ресторанта с половин час, ама пука ти - тъкмо ракията ще се е изстудила както трябва...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mandarin
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2019 16:29
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T27 2010

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от mandarin » 28 Яну 2019 18:08

Не знам как стои въпроса с автомобилите, но за стока закупена в България, която е в гаранция, на третия път когато ти се счупи/развали едно и също нещо на тази стока имаш право да поискаш цялостна замяна или връщане на парите. Тоест чупи се част х, сменят я, чупи се пак, пак я сменят, чупи се трети път - имаш право да си поискаш парите, нищо, че пак могат да го оправят.
Нещо не намирам линк към lex.bg с точния закон и член, но като го четох ми направи силно впечатление и го запомних.

А за въпросният Rav4 Hybrid (от подписа и аватара предполагам, че за него става дума) човек би предположил че като марка, която има дълга история с хибридите, Toyota биха произвели какъвто и да е хибриден автомобил, който да държи на същите стандарти като другите им модели, например приус. Очевидно случая не е такъв. Може би в приусите влагат повече усилия, като емблематичен за марката модел. И въпреки, че ти се иска да са сравними и да си кажеш, абе карък съм, че ми се падна дефектната бройка, просто хибридния Rav4 не е добре разработен и конструиран. Спекулирам си чисто абстрактно де :whistle:
Изображение

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от boyanmt » 28 Яну 2019 18:22

Не съм много съгласен. Не съм чул колеги с Рав да се оплакват-напротив...обожават го.. boxed.gif
Аз не мога точно да кажа какъв е проблема- дали е хибриден,дали е механичен,електронен..?
Обаче,за мен е важно,че не мога да разчитам на него,поради факта че вече няколко пъти ме оставя на пътя, а сервизите мълчат..трият грешки,пишат малоумни дефектации..и те пускат отново в джаза..
Знам също,че повечето от вас не могат да вникнат в проблема,защото същия не ги касае,и това е напълно разбираемо,за което аз не мога да имам каквито и да е било претенции.Шейрвам горчивия опит,не за да се оплаквам,а защото на някой може да се случи същото,или подобно.. От страни погледнато,всичко е тривиално...ее,счупило се..ще го оправят..нали е гаранционно? Да-ама НЕ!
Други дават идеята- изкарай ангелите и буталата от гонка...ако се счупи..на сервиз..репатрак..тнт. Ама това са моите нерви и време..и не на последно място-ПАРИ!
Трети пък- абе нищо ти няма на колата-карай си я! Как да я карам-като Флинстоун ли?
По сервизите е пълно с дебили- от чистачката до лицемерно усмихващия се приемчик..всичките са един дол дренки. На всички им е ясно какъв може би е проблема,но няма “пътека” по която да го “заприходят” на Тойота,защото са пипали..или подменяли..или кой-знае какво. Факт е че има проблем.
Смея да твърдя че има нещо грешно в този автомобил,и не пожелавам на никой да изпада в такива ситуации както аз и семейството ми.За да не съм голословен-прикачвам дефектацията от последното репатриране до сервиза(дано да се чете).
Прикачени файлове
7BFC0DE1-1E60-4000-9330-D3AB97A69A28.jpeg
7BFC0DE1-1E60-4000-9330-D3AB97A69A28.jpeg (10.84 KiB) Преглеждано 3822 пъти

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от slowtraveler » 28 Яну 2019 20:29

Бояне, минавал съм ТОЧНО по този път... Та неслучайно ти дадох такъв съвет... Ама ти пак се правиш, че не го разбираш...
Повтарям бавно :)
Счупило се - ще го оправят гаранционно - да, ако разберат какво е...
Идеята за 'юркане', разбира се не става въпрос за идиотско каране, а за каране без 'жалене заради проблема'... А просто по-агресивно и по-правокационно от нормалното. За да правокираш евентуално изявяване на проблема, което да стане по-лесно диагностицируемо...
Неколкократната проява на дефект се ДОКУМЕНТИРА. И ако местния сервиз не успее да се справи - пускаш жалба нагоре, включително с искане да ти бъде сменен автомобила. И то не само в българското представителство, но и по-нагоре...
Да, досега не съм чувал някой да са му сменили автомобила, но поне при мен разговорите 'на високо ниво' (международно) протекоха по два варианта, като и двата бяха удачни...
1. Изпратиха сервизен автомобил от София с най-добрия им специалист. Установи и отстрани проблема на място във Варна... (колата бе в сервиза на евакуатор - гръмнало ЕКУ - сервиза искаше да караме автомобила в София и там да го оправяли)
2. Изпратиха някакъв образ с ранг нещо като технически директор на марката за България (с думите - 'ама що така правите да се обаждате в чужбина - ние и така щяхме да отстраним проблема), след разговор с който изпълниха най-накрая нашето искане да се разкара алармата (с условието, ако не се реши проблема - подаваме документи за подмяната на автомобила)... А причината за това наше искане бе внезапното изгасване на автомобила по всяко време, изчезване на сервоусилвателя на волана и т.н. и т.н. - внезапно и без предупреждение... След което трябваше да се откачи акумулатора, и след това всичко пак си бе ОК...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от scooby doo » 28 Яну 2019 22:24

Аз ще спомена какво чух от разговор на приемчик в Тойота Запад и една госпожа със C-HR,която искаше да и поставят някаква допълнителна защита на колата,след опит да бъде открадната.Та той се мъчеше да и обясни,че проблемите с хибридите идвали от такива допълнителни намеси в ел.система на хибрида и сигурно има истина в това...А защо са им интересни C-HR-ите на крадците-незнам,но това ме отказа от покупката на такъв,след като и в моя квартал изчезна един...
Продължавам,обаче да съм навит на хибрид,времето ще покаже,какъв точно ще е...
Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от maestro75 » 29 Яну 2019 20:20

slowtraveler написа: 28 Яну 2019 17:25 То пак се връщаме на надеждността, ама според мен подходът ти е тотално сгрешен...
На твое място просто бих действал по следния начин:
Ами интересно, колко пъти го обясняваш точно какво да се направи....и резултата пак същия boxed.gif
Абсолютно точно си го написал punk.gif
На мен ако ми се случи такова нещо, да не кажа на третия път...на втория появил се проблем ще са диви и щастливи...има Закон за защита на потребителите, имаме права, ама някой не ги знае. Аз миналата година си купих фотоапарат за 1500 лева и обектив за още толкова. на втората седмица взе да размазва снимки, снимани в нощно заведение/като цяло през нощта/. Върнах го, вписване в Книгата за рекламации-след две седмици ми го върнаха уж оправен...още същия ден го връщам втори път-пак записване в Книгата, която между впрочем по закон е задължителна за всеки търговец. след още една седмица пак ми го връщат "оправен". На другия ден го връщам за трети път- тук вече влизаме в другата хипотеза- при трикратно връщане и невъзможност на продавача-не на сервиза, има три опции:1. дават ми нов фотоапарат. 2. Връщат ми парите. 3. Доплащам и си купувам по-скъпо изделие, като се приспадат първите 3000 лева, които съм дал.
От дългото писане дотук искам да кажа, че няма никаква разлика дали става въпрос за автомобил, фотоапарат или нещо друго.:
Във връзка със задълженията на търговците съгласно чл. 127, ал. 2 от ЗЗП, а именно:

Чл. 127. (1) Търговецът или упълномощено от него лице са длъжни да приемат рекламацията, ако тя е предявена своевременно.

(2) Лицата по ал. 1 са длъжни да поддържат регистър на предявените рекламации.

(3) При предявяване на рекламация лицата по ал. 1 задължително я описват в регистъра.

(4) Приемането на рекламации се извършва през цялото работно време в търговския обект, където е закупена стоката или е поръчана услугата, или на адреса на управление на търговеца или на друго място, посочено от търговеца. Правото на избор на място за предявяване на рекламацията принадлежи изцяло на потребителя.

и малко допълнение:
*1 - /търговска гаранция в писмена форма-ако е предоставена такава, касова бележка, фактура, протоколи, актове или други документи, установяващи несъответствието на стоката или услугата с договореното /

*2 - /възстановяване на заплатена сума, заменяне на стоката с друга, отбив от цената или безплатно извършване на ремонт при условията по реда на чл.113 и чл.114 от ЗЗП./

*3 - /вид, име на стоката/услугата, марка, модел, номер и др. вкл. за стоки втора употреба/
И още малко:Закон за защита на потребителите

ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

В сила от 10.06.2006 г.
Чл. 113. (1) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.

(2) След изтичането на срока по ал. 1 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.

(3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.

(4) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.

Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:

1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;

2. намаляване на цената.

От това по-ясно...здраве му кажи :whistle: :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от maestro75 » 29 Яну 2019 20:21

boyanmt написа: 28 Яну 2019 18:22 Не съм много съгласен.
Прочети ми горния пост!!!
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от maestro75 » 29 Яну 2019 20:29

boyanmt написа: 28 Яну 2019 18:22 Знам също,че повечето от вас не могат да вникнат в проблема,защото същия не ги касае,и това е напълно разбираемо,за което аз не мога да имам каквито и да е било претенции.Шейрвам горчивия опит,не за да се оплаквам,а защото на някой може да се случи същото,или подобно.. От страни погледнато,всичко е тривиално...ее,счупило се..ще го оправят..нали е гаранционно? Да-ама НЕ!
Попитай и пиши в Книгата за Рекламации. Всички я имат, ама се правят на гламави, щото в момента, в който пишеш вътре, почва да тече неумолимия срок от един месец- след третото вписване на дефектиралата стока, влизат в хипотезата да дават нова кола, да връщат парите, или да си купиш Лексъс, като доплатиш.... drunk.gif
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от biro » 29 Яну 2019 20:34

Има една уловка. Тоя закон дето го цитираш е за потребители физически лица. За фирми, закупили стока с проблем не важи.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от maestro75 » 29 Яну 2019 20:35

Ами да, предполагам, че колегата е физическо лице, поне не съм разбрал да е купил през фирма.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от biro » 29 Яну 2019 20:37

Кощунство е да се купи нова кола на ф.л.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от maestro75 » 29 Яну 2019 20:50

biro написа: 29 Яну 2019 20:37 Кощунство е да се купи нова кола на ф.л.
Мойта Корола си я купих на мое име- за 33 320 лева.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта