Бихте ли пътували с Prius извън България?

Аватар
mandarin
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2019 16:29
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T27 2010

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от mandarin » 30 Яну 2019 10:39

Струва ми се че раздела има нужда от нова тема - "Какво да правим ако чисто новият автомобил редовно прави проблеми". Колкото на шега, толкова и насериозно го предлагам, защото сигурно има и други хора в положението на колегата Боян. А от това, което чета, звучи ужасно да се намериш в такава ситуация. Струва, че трябва да има някакво решение, което да удовлетворява клиента и да не е - "карам си чисто новата кола само до магазина и обратно". mellow.gif
Изображение

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от boyanmt » 30 Яну 2019 10:46

Да,за съжаление оцапах(ме) темата ти!

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от boyanmt » 30 Яну 2019 10:52

maestro75 написа: 29 Яну 2019 22:16
memorex написа: 29 Яну 2019 22:12 Кеш ли го е платил Боян и " стоката " стока ли е? w00t.gif
Няма значение дали е кеш или на лизинг. Колата, телефона, телевизора и ютията на жената все са стока.. tooth.gif ppp.gif
От тълковния речник:
Стока - Стоката е материално благо, продукт, произведен с цел задоволяване на определени нужди, потребности на хората в зависимост от техните вкусове и предпочитания, и което може да бъде продадено на пазара. :thumbsup:
Прекалено много цитати,Но не забравяй къде живееш(ако си в Бг). Не всичко е според законите!

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от maestro75 » 30 Яну 2019 12:29

boyanmt написа: 30 Яну 2019 10:52 Прекалено много цитати,Но не забравяй къде живееш(ако си в Бг). Не всичко е според законите!
Колега, цитирам закона какъвто е в Бг. Всеки преценява как да постъпи. Нали форума е за взаимопомощ. Ако имаш конкретен проблем, който не можеш да разрешиш без познание по възможните казуси, се получава една говорилня, която е полезна донякъде.....
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от BOz » 30 Яну 2019 13:45

Аз не бих пътувал, засега.
Поради причината, че няма как да вмъкна целия багаж в нея. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от chukich » 30 Яну 2019 14:06

mandarin написа: 28 Яну 2019 18:08 Не знам как стои въпроса с автомобилите, но за стока закупена в България, която е в гаранция, на третия път когато ти се счупи/развали едно и също нещо на тази стока имаш право да поискаш цялостна замяна или връщане на парите.
Колега това важеше до преди 10 години. Промениха го и аз така един телевизор Сони 3-4 пъти го ремонтираха в рамките на гранацията от 2г. , преди да изтече поисках смяна с нов..., но се оказа че вече не може.

Бояне, нали ти бяха оправили проблема с жиците? Още ли има проблеми? Новата Рав4 се очаква да бъде само в хибридна версия, а аз се замислям да купя нова Рав и искам, не искам…. хибрид ще да е/ Негативни коментари за хибрида ме карат да се замисля :) Дори... от твои коментари разбирам, че ти харчи бензин колкото на мен 2л бензинка.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от boyanmt » 30 Яну 2019 15:01

За него момент,да,изтриха грешките..и толкоз. Преди това ми сложиха нов имобилайзер. Сега съм на 15К километра от дома,жената кара. За сега не се е оплакала,или не смее да се оплачи. За разхода- харчи 2 пъти повече от описаното по книги! Добре че има бак-ъп автомобил,който за сега е железен!

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от Lwerewolf » 31 Яну 2019 02:08

chukich написа: 30 Яну 2019 14:06 Новата Рав4 се очаква да бъде само в хибридна версия, ...
Поне за щатите не е така - имаш и механично AWD.

За харча - гледай spritmonitor и fuelly и сравнявай твойта със тази която искаш да вземеш. Форумите могат бая да те объркат ;)

Много офф-топик стана вярно... не че не допринасям в момента.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Аватар
mandarin
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2019 16:29
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T27 2010

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от mandarin » 07 Фев 2019 16:31

Офф топика не е проблем, защото основните въпроси по темата се отговориха задоволително в първите страници :thumbsup:
Смятам, че от нова тема има смисъл, защото очевидно ситуацията с нов хронично неработещ автомобил е реалност. А окажеш ли се в нея - жална ти майка. Почваш да се грижиш за колата повече, отколкото за себе си. Ако има реално решение, което да е в полза на собственика на такъв автомобил би било хубаво ако го намерим и за сегашни и за бъдещи патили хора. Дори и по-голямата част от темата да се окаже говорилня и чесане на езици, си заслужава вложеното време и енергия ако се намери валидно решение wink.gif
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от slowtraveler » 07 Фев 2019 17:22

Ами то има казано в темата, но за да се случи успешнят завършек - е нужно предприемане на мерки и от собственика...
Както споменах - изпадали сме два пъти в такава ситуация... И двата пъти - въпросът бе решен и автомобилите се експлоатираха безпроблемно години след установяване на 'проблема'...
Но 'не ти ли се занимава' - няма надежда дилърът изведнъж да го подхване 'вангаджийската', да установи дистанционно, че имаш проблем, и съответно - да положи максималните и нужни усилия за да реши проблемът...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

стояян
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Мар 2018 21:39
Местоположение: Варна

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от стояян » 10 Фев 2019 18:47

boyanmt написа: 28 Яну 2019 18:22 Не съм много съгласен. Не съм чул колеги с Рав да се оплакват-напротив...обожават го.. boxed.gif
Аз не мога точно да кажа какъв е проблема- дали е хибриден,дали е механичен,електронен..?
Обаче,за мен е важно,че не мога да разчитам на него,поради факта че вече няколко пъти ме оставя на пътя, а сервизите мълчат..трият грешки,пишат малоумни дефектации..и те пускат отново в джаза..
Знам също,че повечето от вас не могат да вникнат в проблема,защото същия не ги касае,и това е напълно разбираемо,за което аз не мога да имам каквито и да е било претенции.Шейрвам горчивия опит,не за да се оплаквам,а защото на някой може да се случи същото,или подобно.. От страни погледнато,всичко е тривиално...ее,счупило се..ще го оправят..нали е гаранционно? Да-ама НЕ!
Други дават идеята- изкарай ангелите и буталата от гонка...ако се счупи..на сервиз..репатрак..тнт. Ама това са моите нерви и време..и не на последно място-ПАРИ!
Трети пък- абе нищо ти няма на колата-карай си я! Как да я карам-като Флинстоун ли?
По сервизите е пълно с дебили- от чистачката до лицемерно усмихващия се приемчик..всичките са един дол дренки. На всички им е ясно какъв може би е проблема,но няма “пътека” по която да го “заприходят” на Тойота,защото са пипали..или подменяли..или кой-знае какво. Факт е че има проблем.
Смея да твърдя че има нещо грешно в този автомобил,и не пожелавам на никой да изпада в такива ситуации както аз и семейството ми.За да не съм голословен-прикачвам дефектацията от последното репатриране до сервиза(дано да се чете).
Взимаш нещата в свой ръце и директно пишеш на производителят . Прилагаш документация и искаш замяна за нов автомобил . Също така казваш ,че те мотат тука в България и вече доста пъти викаш пътна помощ за този автомобил . Също казваш ,че вече е неудобство ,че стойш дълго време без кола поради дефект който не могат да се справят тук . Задължително искаш нов автомобил от производителят . Само тука в България си позволяват да мотат хората . Навсякъде другаде щяха или да ти решат проблема окончателно или Нова кола щяха да ти дадат .
Директно на производителят пиши .

газаджията
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Дек 2018 01:30
Местоположение: София
Автомобил: RAV4
Обратна връзка:

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от газаджията » 03 Мар 2019 03:01

Това с писането до производител, също не става бързо... и го казвам от опит. НО, обаждането до тях дава мигновен резултата и действие. Дори има случай на санкции..
 ! Съобщение от: slowtraveler
моля избягвайте обширни цитати на предходното мнение
Карам си :iroc: еко с газов инжекцион punk.gif Мразим глобалното. Next, Prius на газово :D

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от biro » 18 Апр 2019 21:57

Внимавайте с пътуванията през граница, може да ви разглобят батерията https://www.dnes.bg/stranata/2019/04/18 ... ola.408028
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от maestro75 » 18 Апр 2019 22:31

Работата сериозна.... :D :whistle: worthy.gif
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Бихте ли пътували с Prius извън България?

Мнение от Lwerewolf » 19 Апр 2019 02:33

"Поведението" на хората било подозрително... Това си нямам на идея как е работело. Трябва да видим повече снимки :D
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта