Prius 3 под наем в София

Аватар
mandarin
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2019 16:29
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T27 2010

Prius 3 под наем в София

Мнение от mandarin » 22 Яну 2019 17:02

Здравейте на всички happy.gif
За пръв път съм във форума и попаднах тук в търсенето на нова кола, защото много ми харесва идеята за Toyota Prius. Ще ми е първо купуване на собствена кола и искам да взема добре информирано решение, затова това ще е само първия от всички въпроси, които ми изникнаха покрай този модел след четене в интернет и ходене по автокъщи. Надявам се тази и другите дискусии да са информативни и фактологчески, за да може да са от полза и на бъдещи хора в моето положение.

Поради няколко причини предпочитам Pius Gen 3 пред Gen 2 и ходихме с моята приятелка да огледаме една такава наживо, за да придобием представа, що за животно е. Първото ми впечатление е че предният прозорец е много малък, или много напред. Абе имам по-малко видимост отколкото сега на Вектрата и това предизвиква някакво чувство на притискане в колата, все едно тавана ме е захлупил. Другото очевидно е разделеният заден прозорец. И не мога да преценя дали в движение бих могъл да свикна с тези особености.

Та след целия този увод и същинския въпрос - някъде в София или наблизо около София знаете ли да мога да си взема под наем такава кола? Има такава под наем в Бургас и Варна и една Gen 2 в Търново, но нямам път натам. Мога да си отворя път към Пловдив или Враца, така че и там ми върши работа. Искам да е под наем, а не "тест драйв", защото има разлика в това дали ще караш една кола 15 минути из града или няколко часа на дълъг път. А търсим кола, която едновременно да ни върши работа и за града и извън него за по-дълги разходки.
Изображение

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Prius 3 под наем в София

Мнение от strahomen1 » 31 Яну 2019 16:35

Здрасти колега!
От личен опит да се включа с пояснения.Предното стъкло е доста скосено ,предполагам и заради страхотната аеродинамика на купето,но все пак седалката се регулира и по височина и може да си седнеш по-надолу.Въпрос на свикване е.На мен лично ми харесва да ме обгърне салона.За задното разделение,аз лично свикнах бързо и като плюсове мога да кажа:когато вечер на фарове кола застане на нормална дистанция зад теб и фаровете се падат точно в тази черта и не заслепяват,отделно имаш елхроматично огледало което помага малко,долната част на стъклото ако не е зацапана ти дава доста добра видимост назад,а горната пък при движение на дълго и във дъжд поради големия наклон не се мокри почти и пак имаш добра видимост ако вече е зацапано стъклото(долното) от завихрянето.
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Аватар
mandarin
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2019 16:29
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T27 2010

Prius 3 под наем в София

Мнение от mandarin » 31 Яну 2019 17:07

Това звучи обнадеждаващо :)
А за скосяването на предното стъкло не мисля, че става дума за настройване на седалката. По-скоро много рязко усещам разликата между Вектрата и Приуса като цялостна видимост от купето навън. То по начало по-новите коли ги правят със все по-малки джамове. Помня, че подобно ми беше усещането когато известно време бях карал Ладата на дядо ми и се върнах на Вектрата :D
Другото интересно беше, че колкото и да се надигна опирам в тавана преди да успея да видя предницата на колата. Тоест никога няма да видя къде ми е капака на Приуса и ще трябва да съобразявам предните габарити на усет. И това е от ареодинамичната форма на колата и сигурно се свиква с него. Просто е особено първия път като се качиш и затова искам да мога да покарам малко, без някой да ми "виси" на главата.
Изображение

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Prius 3 под наем в София

Мнение от strahomen1 » 01 Фев 2019 11:15

Няма начин да не се чувстваш странно всеки път когато се качиш на друга кола със толкова различно купе.Видимостта отстъпва вече на аеродинамиката и визията.За капака е така,никога няма да можеш да видиш предницата както при Ладата.Виждам,че си от София и не си наблизо,но ако имаш път насам и имам свободно време,нямам нищо против да тестваш колата за собствена преценка.
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Аватар
mandarin
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2019 16:29
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T27 2010

Prius 3 под наем в София

Мнение от mandarin » 01 Фев 2019 12:07

Благодаря за предложението :thumbsup: Сериозно ще го обмисля.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта