Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от strahomen1 » 15 Фев 2018 11:04

Мерси колега!Ще имам предвид занапред ако се стигне до търсене на фасунги.Засега ще пробвам със качествени крушки!За Ибей мисля,че са имали в предвид,че просто са съвместими със Приус някъде из купето,но не и конкретно за предни габарити.
Между другото ме посъветваха да сложа крушки които стават и за 24 волтова инсталация,че нямало да бъдат толкова чувствителни на мърдане в напрежението ако въобще се случва!Дали има смисъл таз идея????
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от slowtraveler » 15 Фев 2018 11:06

Рязането на кабелите е тънкото място, което може впоследствие да ти доведе много проблеми...
Ако не е нагоряла фасунга няма какво да и стане, освен да е натрупала окис, или някоя еластична пружинка/пластина да не натиска достатъчно...
Едното се оправя с почистване, а другото - с наместване/огъване на пружинката...
На изправна кола не бих рязал нищо по ел-инсталацията :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от BOz » 15 Фев 2018 11:45

Точно колегата slowtraveler отбеляза много правилно, че да режеш нещо на автомобил е супер излишно. Още повече, че не се знае дали наистина има проблем, а не се дължи на менте крушки.
24 волтова крушка не става.
Цоклите, които колегата показа, отново не стават за Приус. Това са си обикновени цокли за В5В крушка и нямат нищо общо със стандартите в автомобилите, а идеята им е просто да могат да държат крушка от дадения вид. Пък как ще ги монтираш върху колата си е твоя работа. Съмнявам се някой да се навие да ги лепи върху фара. stretcher.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от strahomen1 » 19 Фев 2018 14:55

Препоръчаха ми и едни на Osram ultra life,и понеже могат да ми ги доставят веднага ще пробвам с тях.Филипса който BOz ми каза не можах да ги намеря налични тука по няколко магазина и затова.Ще пиша след известно време с резултати!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от dokkito » 19 Фев 2018 15:06

Колега опитай се да провериш дали няма вибрации на самата фасунга при почукване и съответно при движение. Ако има вибрации е ясно зящо ти горят кружките.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от BOz » 19 Фев 2018 16:24

strahomen1 написа: Препоръчаха ми и едни на Osram ultra life
Да, това е алтернативата на Филипс. И сподели след време ако изгори, или не изгори. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от Not_active_user_1 » 01 Мар 2018 20:10

По мое скромно мнение не се занимавай с Osram! Зле са и качеството им е доста ниско и нямат нищо общо с продуктите от едно време. Вземай от тези:
Philips 12362LLECOC1

Toва са оригиналните крушки с които съм купил Приуса. Първата крушка ми изгоря на 5-тата година. Сега е на 7 и съм сменил три на фаровете, една на габаритите и една на задния регистрационен номер. Детска болест или фабричен проблем с Приус 3 по отношение крушките няма. Всъщност по отношение на всичко няма и поне за сега не съм установил.
Не се занимавай с LED светлини. Аз имах неблагоразумието да сложа такива и след няколко месеца започнаха да изгарят LED-четата. С жичка държат повече.
Kupih takiva

i takiva

Не стават и горят! Не е от фасунгите, а от LED крушките. Поне при мен беше така. Сложих с нажежаема жичка и всичко заспа. :whistle:

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от strahomen1 » 02 Мар 2018 09:45

prius 3 написа: По мое скромно мнение не се занимавай с Osram! Зле са и качеството им е доста ниско и нямат нищо общо с продуктите от едно време. Вземай от тези:
Philips 12362LLECOC1

Toва са оригиналните крушки с които съм купил Приуса. Първата крушка ми изгоря на 5-тата година. Сега е на 7 и съм сменил три на фаровете, една на габаритите и една на задния регистрационен номер. Детска болест или фабричен проблем с Приус 3 по отношение крушките няма. Всъщност по отношение на всичко няма и поне за сега не съм установил.
Не се занимавай с LED светлини. Аз имах неблагоразумието да сложа такива и след няколко месеца започнаха да изгарят LED-четата. С жичка държат повече.
Kupih takiva

i takiva

Не стават и горят! Не е от фасунгите, а от LED крушките. Поне при мен беше така. Сложих с нажежаема жичка и всичко заспа. :whistle:
Здрасти колега,
Между другото очаквах да се включиш със мнение,НО,тази крушка която е от линка аз нямам къде да я монтирам!Не знам за кои светлини е при теб този модел.Аз съм описал,че при мен проблема е единствено със габаритните крушки W5W.За другите светлини знам,че дългите са с HB3,а късите са със двойна лупа с лед крушки,който нямам идея какъв модел са.Аз така или иначе вече монтирах Osram и съм в изпитателен срок.
Иначе благодаря за инфото!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от Not_active_user_1 » 02 Мар 2018 10:03

На фаровете са ми такива и заради това ти ги препоръчах. Все пак някой друг колега с фарове, като моите може да се възползва от инфото и да си вземе правилните крушки, които наистина държат достатъчно доволно време. За габаритите си остава, но щом си взел ОК дано да те държат дълго време! Имам обаче лоши спомени от Осрам на друга кола и никак не съм доволен от продуктите им, а преди години само тях ползвах и бях много доволен. Ако не се лъжа си изместиха част от производствата в Китай и може това да е причината.

стояян
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Мар 2018 21:39
Местоположение: Варна

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от стояян » 18 Мар 2018 22:12

BOz написа: Вземи едни такива и виж дали пак ще имаш проблем.
Здравей , BOz . Вие ,винаги насочвате много точно и компетентно за определени проблеми по Тойота Приус. Мога да кажа честно , че човек може да ви се довери изцяло . Чел съм и такива мнения за модела Приус от други потребители в различни форуми и веднага разбирам , че не са карали никога Приус... Може и тука да има такива ...ЧЕСТНО КАЗАНО И МОЯ МИЛОСТ НЕ КАРАЛ ТОЙОТА ПРИУС , САМО СЕ Е ВОЗИЛ В ТАКАВА ....Това е автомобил от друго измерение и трябва човек да е карал Приус за да дава компетентни мнения . Мога само да кажа ,че съвсем правилно сте насочили човека към точната марка Крушки ...Имал съм Тойота корола, но Приус не . Понеже съм доста нов в този сайт , ще ви помоля за меил за връзка с вас . Ще оставя връзка за тойота която съм харесал
https://www.cars.bg/offer/c2501061 ще ви помоля за мнения , защото ми се вижда нереално писаното под обявата и боята е странна... С уважение към вас.

стояян
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Мар 2018 21:39
Местоположение: Варна

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от стояян » 19 Мар 2018 22:38

Здравей ,BOz . Важни са светлините на един автомобил . Човекът даде номера на рамата на Приуса , даже каза ,че мога в Тойота да проверя ,че е сменяна батерията което ме озачи . Откъде на къде в България в Тойота ще мога да проверя ,че батерията на Приуса е сменяна . По принцип на твоят въпрос дали търся Приус , отговорът е ДА ... Но като гледам нещо не мога да намеря.... В Варна има още един но някой беше казал ,че белите Приуси с ниското оборудвани били таксита в чужбина . Трудна работа с Приусите в автокъщите все лъжат . Пак ще те помоля за твоят меил за да може да поговорим... Ето ти линка към обявата https://www.cars.bg/offer/c2530618

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от tora » 21 Мар 2018 11:36

стояян написа: белите Приуси с ниското оборудвани били таксита в чужбина
Тази е с бг регистрация, 2009 производство. Едва ли е била такси в Италия.

стояян
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Мар 2018 21:39
Местоположение: Варна

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от стояян » 21 Мар 2018 12:11

Здравей ,този Белият Приус е купен първо от Автокъща в Варна с върнати километри до 97 хиляди . После точи човек разправя ,че е издирил истинските километри и сега била на реалните 228 хил . кой лъжи не знам . Но явно нещо мътно има в този автомобил . Човекът я купил 2014 година от автокъщата.

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от strahomen1 » 12 Апр 2018 11:21

Просто да споделя по темата!От почти 2 месеца съм със габаритните крушки на Осрам и ВСЕ ОЩЕ НЕ са изгорели!Засега оставам на позицията,че може би досега съм случвал на фалшиви крушки,ИЛИ все още държи ULTRA LONG LIFE на Осрам-а!Направо ще пиша когато изгори някоя,ако въобще за някой има значение.Но все пак идеята е да си помагаме кой с каквото може!В случая BOz, ме завърна да направя последен опит със друг вид крушки,преди да взема по кардинални решения на принципа проба-грешка.Така,че за мен ,съвета на колегата остава полезен,за което Благодаря!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

dekzz
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2017 08:32
Местоположение: София
Автомобил: ZVW_30

Често горящи габаритни крушки на Приус 3!!!

Мнение от dekzz » 09 Юни 2018 23:29

Задравейте,
От точно една година карам Приус 3. Първата ми мисъл беше да сменя всяка крушка с нажежаема жичка с такава с LED. Речено - сторено. Оттогава за сложих на габаритите отпред китайчета 5050 с 9 бр. тип "царевица", които иплющяха за една седмица. Повторих с керамични COB - 1W, които почнаха да намигат и награя изгаснаха тотално след 5 дена. Накрая след няколко пъти х $0.99 взех 5W5, струващи $5.99 (двете) които и до ден днешен светят денем и нощем ярко и безпроблемно. За да не правя реклама на banggood.com няма да назовавам точният autoleader артикул, но съм много доволен от тази покупка. Проблеми все още ми прави осветлението на задния номер (ЛНЖ), което ту работи, ту не явно от лош контакт във фасунгата. Предстои и там внедряване на същия модел LED крушки, пък да видим...
В купето на плафоните съм сложил плочка на задния 4х3 5050 и отпред (map light) съм запоил тройка лед лента от битака за фасунгите на оригиналните крушки (2 броя).
Във фаровете (Говоря за основните светлини "къси") имам H11 LED на неизвестната марка NIGHTEYE за по-малко от 50 BGN комплекта. Светеят идеално на тъмно и през деня. Проблем е, че бялата светлина се разсейва много лесно при дъждовлеж и трее си пускам оригиналните халогени (H3 55W) от които и без това не виждам нищо... Тъй, че няма сми...
Всъщност забравих за какво е темата.
Исках да питам има ли пост за тропаща рейка?
ZVW30_2010
Odometer: 700 000+ km

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта