Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Публикувай отговор
travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от travelboy1965 » 04 Окт 2021 21:39

Оф.В подземния гараж до мен има една Октавия 4.Очите ми останаха.Изглежда като лимузина.Мога да прежаля 500 лв капаро за Королата,ама с тия турбинирани двигатели на шкодата ме е страх.
Говорих с Тойота другата седмица ще я карам на магистрала,че преди да я поръчам карахме 10 Мин. в града и нямам впечатления ускорява ли бръмчи ли.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от slowtraveler » 04 Окт 2021 22:00

Очакваш някой да ти потвърди, че си направил правилният избор? И така да е - това ще промени ли избора ти?
Или очакваш да каже, че си сгрешил - и веднага ще се откажеш от избора?!
Странни въпроси...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от travelboy1965 » 04 Окт 2021 22:48

Не.Очаквам някой който е карал и двете да даде обективно мнение.Всъщност другата седмица както казах ще карам Королата на магистрала да видя как е.И да.Ако не ми хареса ще се откажа.Предния път го претупаха с оправдание,че бързали.

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от Volkata » 04 Окт 2021 22:54

Най - добре сам да пробвате и двете, турбото е риск, но чувството за ускорение няма как да се покрие от по - слаб автомобил без турбо така че ако това очаквате направо взимайте шкодата, ако търсите съвкупност от различни качества тогава пробвайте и ще решите и разберете най добре
Toyota Corolla 1.6 e210

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от dracunculus » 05 Окт 2021 07:46

Всъщност, ако търсите динамика и искате все пак да е хибрид (или да не е малък турбо двигател с всичките му потенциални недостатъци) си помислете за 2л Корола или Камри. Ако бюджетът го позволява и нямате против комбитата (в случая на 2л Корола). Вървят и двете много добре и според мен си струват пред една Шкода.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от slowtraveler » 05 Окт 2021 08:37

travelboy1965 написа: 04 Окт 2021 22:48 Не.Очаквам някой който е карал и двете да даде обективно мнение.Всъщност другата седмица както казах ще карам Королата на магистрала да видя как е.И да.Ако не ми хареса ще се откажа.Предния път го претупаха с оправдание,че бързали.
mellow.gif mellow.gif mellow.gif
Затова и ми бе странен (да не кажа по-силна дума) въпроса...
НЯМА КАК някой който е карал и двете да даде ОБЕКТИВНО мнение - мнението ще си е чисто субективно според това какво търси КОНКРЕТНИЯ човек в автомобила.
С малки разлики в изискванията изборът може да е коренно различен... Затова и се прави тест-драйв, който да отговори на въпросите ти ПРЕДИ да се направи избора...
До момента винаги съм правил такъв тест драйв (с изключение на Маздата6 - там имах впечатления от предходния модел, но този, който избрах бе съвсем нов и го нямаше още в шоурума като го поръчах) и не съм грешал... :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от nicktodorov » 05 Окт 2021 09:11

dracunculus написа: 05 Окт 2021 07:46 си помислете за 2л Корола
Големия хибрид май нещо са спрели да го предлагат обаче на Королата.

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от dracunculus » 05 Окт 2021 09:13

Сериозно? Надявам се да е временно положение само. Иначе би била най-недомислената стъпка от страна на Тойота. Въпреки, че те са "царе" в това отношение tooth.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от nicktodorov » 05 Окт 2021 11:13

Ами аз поне не го намирам вече на сайта им. Нито в конфигуратора, нито в ценовата листа. Което води и до елиминирането на три нива на оборудване, които вървяха само с големия мотор.

Май ще се окаже, че съм притежател на рядка конфигурация на Королата, която като се наканя да продам най-после, ще е без алтернатива tooth.gif

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от travelboy1965 » 05 Окт 2021 11:24

Пробвах и двете но няма как да сравниш.Королата ми дадоха само в града..То ясно че автоматик в града ще е добре.Шкодата пък не беше автомат.Иди сравнявай.Другаъа седмица ще карам Королата на магистрала и ще видя как е.

trib
Мнения: 43
Регистриран на: 26 Фев 2021 22:24
Местоположение: България
Получена  благодарност: 1 път

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от trib » 07 Окт 2021 00:12

travelboy1965, някои от съфорумците тук може би знаят, че от доста време се чудя между нова Корола и Голф. Може би няма друг луд като мен, но взех Голф под наем за един ден, както и Корола. Само, че не беше Хибрид Королата, та направих и тест драйв повече от час с Хибрида. В крайна сметка - след месеци чудене, четене и тестване (не бързам с избора) миналия понеделник реших да поръчам Голфа и отидох до VW, за да правим договор. Казаха ми обаче доставка между 9 и 12 месеца, което за съжаление ме накара да се откажа на този етап. Още повече, че искат 10% капаро. Отидох до Шкода да питам за Октавия, но същата работа - даже търговецът ми каза минимум 12 месеца доставка. Т.е. засега се отказвам от нова кола от ВАГ групата.

Сега ми иде направо да се гръмна и започвам всичко наново - и след като през седмицата тествах Шкода Карок и новия Нисан Кашкай само ми се затвърди мнението, че за моите изисквания Голфът е по-добрата кола. Сега се насочвам към избор на кола втора ръка от официален дилър в Германия на до 50000 км, но с този ковид става доста по-сложно прибирането на самоход...

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от Krachunov » 07 Окт 2021 08:57

trib написа: 07 Окт 2021 00:12 travelboy1965, някои от съфорумците тук може би знаят, че от доста време се чудя между нова Корола и Голф. Може би няма друг луд като мен, но взех Голф под наем за един ден, както и Корола. Само, че не беше Хибрид Королата, та направих и тест драйв повече от час с Хибрида. В крайна сметка - след месеци чудене, четене и тестване (не бързам с избора) миналия понеделник реших да поръчам Голфа и отидох до VW, за да правим договор. Казаха ми обаче доставка между 9 и 12 месеца, което за съжаление ме накара да се откажа на този етап. Още повече, че искат 10% капаро. Отидох до Шкода да питам за Октавия, но същата работа - даже търговецът ми каза минимум 12 месеца доставка. Т.е. засега се отказвам от нова кола от ВАГ групата.

Сега ми иде направо да се гръмна и започвам всичко наново - и след като през седмицата тествах Шкода Карок и новия Нисан Кашкай само ми се затвърди мнението, че за моите изисквания Голфът е по-добрата кола. Сега се насочвам към избор на кола втора ръка от официален дилър в Германия на до 50000 км, но с този ковид става доста по-сложно прибирането на самоход...
В тойота според зависи, от цвят ниво и тн. времето ще е от 3-4 месеца до 8-10 също. Така, че което и да избереш ще има чакане. А с капарото 10% малко са се оАкали. Карока преди година като обикалях с един приятел да тества, модела изложен в салона беше мн зле. Сигурно се поСТОтвам (нещо като повтарям) но пластмасата беше много зле по таблото. Ръчката за лумбалната опора супер тъпо нелогично и неудобно направена. Но това са субективни усещания.
Като пари да ти я докарат от швабия няма ли да ти стъпи,колкото ново тук?

travelboy1965
Мнения: 203
Регистриран на: 04 Окт 2021 12:15
Местоположение: Варна
Автомобил: Меган 2,Корола 1.8 хибрид
Получена  благодарност: 1 път

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от travelboy1965 » 07 Окт 2021 11:02

trib написа: 07 Окт 2021 00:12 travelboy1965, някои от съфорумците тук може би знаят, че от доста време се чудя между нова Корола и Голф. Може би няма друг луд като мен, но взех Голф под наем за един ден, както и Корола. Само, че не беше Хибрид Королата, та направих и тест драйв повече от час с Хибрида. В крайна сметка - след месеци чудене, четене и тестване (не бързам с избора) миналия понеделник реших да поръчам Голфа и отидох до VW, за да правим договор. Казаха ми обаче доставка между 9 и 12 месеца, което за съжаление ме накара да се откажа на този етап. Още повече, че искат 10% капаро. Отидох до Шкода да питам за Октавия, но същата работа - даже търговецът ми каза минимум 12 месеца доставка. Т.е. засега се отказвам от нова кола от ВАГ групата.

Сега ми иде направо да се гръмна и започвам всичко наново - и след като през седмицата тествах Шкода Карок и новия Нисан Кашкай само ми се затвърди мнението, че за моите изисквания Голфът е по-добрата кола. Сега се насочвам към избор на кола втора ръка от официален дилър в Германия на до 50000 км, но с този ковид става доста по-сложно прибирането на самоход...
То като гледам нямам много опции.Аз така ли иначе имам поръчка за Корола хибрид с доставка февруари.Една година е много време за доставка за Шкода.Преди 2 седмици ми бяха казали 9 месеца.И аз се чудех за кола от Германия(снаха ми е от Инголщат седалището на Ауди)но цените въобще не ми харесаха за кола втора употреба.На теб защо не ти хареса Королата Хибрид?За града е приятна за каране.Мен ме притеснява единствено,че е по-ниска а аз ходя често на ски зимата и това,че двигателя е по-слаб.Другата седмица пак ще карам този път на магистрала да видя как е.Октавията много ми хареса,но това което чета за двигатели,окачване малко ме плаши.Пък и наистина на тест драйва не ми хареса особено.Малко като каруца вози.

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от max-2 » 07 Окт 2021 11:12

Окачването на шкода и фолксваген е зле за нашите пътища. Дори и артеон получава ефект на усилване на подскачането на задницата при големи неравности и висока скорост. За возията не говорим.
Не знам новите тойоти как са, но ще видя.
Карината се справя добре.
Carina E 4AFE LB 1992

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Хибридното задвижване - предимства и недостатъци, кеф и/или практичност...

Мнение от Krachunov » 07 Окт 2021 12:02

travelboy1965 написа: 07 Окт 2021 11:02 За града е приятна за каране.Мен ме притеснява единствено,че е по-ниска а аз ходя често на ски зимата и това
Ските какво общо имат? Последните 7-8 години на ски, точно 1 път се е случвало да навали толкова сняг и да ти трябва по - висока кола... и то това само първите 3-4 часа. По - ниското е проблем при стръмни улици заходи за гаражи и бордюри.
travelboy1965 написа: 07 Окт 2021 11:02 че двигателя е по-слаб
Много ми е интересно с колко летите всички дето обяснявате, че е слаб. ДА няма да летиш колкото с 200 коня, но по моите разбирания колата е достатъчно пъргава. Преди месец ми се наложи да транспортирам 350 кила сливи tooth.gif
бая беше клекнала...даже повече. И въпреки това се държеше съвсем прилично. Никога не съм имал проблем на магистрала дори пълна кола 4 възрастни, дете и багаж до тавана (комби). Като на магистрала карам до 160... при изпреварвания основно. Иначе празна магистрала 130-140, тежък трафик според трафика 150-155 но колата си е отзивчива дори по баири.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта