Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Публикувай отговор
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Окт 2014 20:46

iovkito написа:Тази тема отдавна е за заключване.
Ама разбира се! tooth.gif
щом е за Приус и има икономично каране е задължително за заключване. Дизелджиите във форума, само това целят. :whistle:

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Окт 2014 20:52

nowyaris написа:И защо бе Стоянчо всички трябва да смятаме че точно твоята информация е реална и достоверна?????Защо всички трябва да мислим че тя е най-обективната?????...
А защо трябва да смятаме, че информацията на някой който е чул нещо или видял не както трябва е по-достоверна от тази на собствениците на Приуси? Видеотата и снимките са фалшиви и нагласени нали, а колите ни са манипулирани да харчат по-малко. Няк'ва конспирация, явно има тук. Тези дето ги имат колите, трябва да се съгласяват непременно с тези, които смятат, че е еди как си без да ги имат. Я кажи сега моят Приус колко гори по твоята „експертна“ оценка! tooth.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Окт 2014 21:01

stoyankirov написа:Ако мога да напомня за този клип колкото и противници да срещна той в нета https://www.youtube.com/watch?feature=p ... lR_tqx_n2o. При мен със скорост 120км/ч. ми отчете от Нова до Стара Загора 5.1/100 на автопилот по АМ Тракия. Не знам за вятър и промили на наклона, но това беше резултата. Датата беше 23 септември тази година.
Изпреварил си ме. Пуснах същия клипа, който съм заснел, преди да ти видя мнението. Гледам, че и разходите са ни сходни. Твоя 5,1 моя 5,2. Значи и твоя Приус нещо е счупен, като моя. Дизелджиите щом казват, че не може толкова да харчат, трябва да ги слушаме! Те знаят повече от нас, колко ни харчат колите. Само не мога да разбера, защо когато стане дума за пряк тест и се дърпат и бягат, като ужилени. Тест техните с нашите „неикономични“ Приуси. Гледам spritmonitor.de и там някакъв хибриден заговор явно има, щом нафтовите печки са с по-високи средни разходи. biggrin.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от iovkito » 28 Окт 2014 21:20

Ще видя следващата седмица колко ще ми даде дизелчето до Мюнхен и обратно , хем да ви видя трафика , между приусите да се появи и един авенсис , макар и неекологичен. laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Окт 2014 21:31

iovkito написа:Ще видя следващата седмица колко ще ми даде дизелчето до Мюнхен и обратно , хем да ви видя трафика , между приусите да се появи и един авенсис , макар и неекологичен. laugh.gif
Ако имаш време ми пиши на лични. Може да се видим и тъкмо да се увериш колко действително харчи Приуса, а не само ала-бала ди си пишем тук. А за Приусите в Мюнхен, може би ще видиш повече такива, отколкото Авенсис. Много от такситата са П2, П3 и П+, а преди само нафтови печки караха. Защо ги подмениха и аз не знам... :whistle:

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от iovkito » 28 Окт 2014 21:37

prius 3 написа: Защо ги подмениха и аз не знам... :whistle:
Защото въртят по 200 км на ден градско.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Airfan » 28 Окт 2014 21:37

prius 3 написа:
iovkito написа:Ще видя следващата седмица колко ще ми даде дизелчето до Мюнхен и обратно , хем да ви видя трафика , между приусите да се появи и един авенсис , макар и неекологичен. laugh.gif
Ако имаш време ми пиши на лични. Може да се видим и тъкмо да се увериш колко действително харчи Приуса, а не само ала-бала ди си пишем тук. А за Приусите в Мюнхен, може би ще видиш повече такива, отколкото Авенсис. Много от такситата са П2, П3 и П+, а преди само нафтови печки караха. Защо ги подмениха и аз не знам... :whistle:
Щото данъка е нисък?
Изображение Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от nowyaris » 28 Окт 2014 22:35

За тез тиролски селяни мога да кажа всичко,освен че са широки души-цепят цента на четири преди да го изхарчат.В цялото градче има само 3 /три/ хибрида-два Ауриса и един Ярис.Другото 95% е дизел.Останалото е бензин,ама не е "електричка" . Днес заредих Туарега до капачката,цената беше 1,219 Евро за литър.Бензина беше 1,279.При тази разлика колкото и 1,8 литров Приус да е по-икономичен от 1,8 литров дизел,явно аритметиките на тукашните не се връзват за хибрид.И си търкалят дизелите.А може би пък са тъпи и не разбират от новости biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от nowyaris » 28 Окт 2014 22:51

prius 3 написа:
nowyaris написа:И защо бе Стоянчо всички трябва да смятаме че точно твоята информация е реална и достоверна?????Защо всички трябва да мислим че тя е най-обективната?????...
А защо трябва да смятаме, че информацията на някой който е чул нещо или видял не както трябва е по-достоверна от тази на собствениците на Приуси? Видеотата и снимките са фалшиви и нагласени нали, а колите ни са манипулирани да харчат по-малко. Няк'ва конспирация, явно има тук. Тези дето ги имат колите, трябва да се съгласяват непременно с тези, които смятат, че е еди как си без да ги имат. Я кажи сега моят Приус колко гори по твоята „експертна“ оценка! tooth.gif
По моя "експертна" оценка колкото му налееш всичко си изгаря.както и другите коли.Докато не тръгнат с чешмяна вода все си е набутвация.Колата е като жената-зависи за какво ще я ползваш.Някои са чудесни за едно,други за друго.Лошото е че всичките харчат.Темата е за мнения,коментари и съвети.Мненията явно са разнопосочни,коментарите започнаха да придобиват забележим говежди оттенък,а съветите никакви ги няма .Затова си мисля и аз,както и други колеги ,че темата е за заключване и демокрацията няма нищо общо.
ПП.Аз съм върл бензинджия :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 28 Окт 2014 23:02

no.gif
Ключ.....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Georgi fligt
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2020 19:03
Местоположение: Irlandiq
Автомобил: Toyota Prius 20

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Georgi fligt » 25 Авг 2020 19:09

Здравеите,прясно нов съм в тоя страхотен форум,от 3 години карам приус 20 преди фейса,имам нужда от помощ,какви са плюсовете и минусите ако сменя оригиналните джанти със такива от приус 3,17 ки?
Искам да сложа тези 205/50/17 благодаря ви,между другото напълно сте прави за пътищата и горивото в Бг,когато карах в България приус 2,среден разход лято,4.5-5.5 л./100,зимата с размразяването 6/6.7,откакто живея в Ирландия,лятото 3.8/4.1,зимата макс,5.4 при минус 3,4 градуса,това абсолютно смесени цикли къси,дълги разстояния,всеки ден различно.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 27 Яну 2024 16:17

Приус 2 има не малко случаи на счупени задни пружини.
Преди около месец чух по време на шофиране странен звук. След обмисляне реших да проверя пружините. Както заподозрях едната беше счупена.
Днес смених и двете задни. Изненада ме колко е чиста долната част, през която минава ухото на амортисьора и се закрепва за моста. Все едно чисто ново.
Изображение

Изображение

п.п. Седмица по-късно след случката колата мина в Тойота на обслужване и преглед по незнам си колко точки за изправност. Нарочно не им казах нищо, за да видя тяхната проверка какво ще намери. Не намериха проблема.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от WoLF » 27 Яну 2024 22:18

И кой номер взе в крайна сметка? Стана ли ясно каква е разликата между номерата?
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 31 Яну 2024 09:58

Разликат на хартия би трябвало да е по-твърда пружина за американския пазар.
Тук никъде не намерих аналог на американската, за да проверя реално каква е разликата. На европейската дебелината на пружината е 11 мм.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 31 Яну 2024 11:05

Повече ги товарят?!
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта