Може ли Lexus GS450H да работи само на бензинов мотор

Аватар
48shift
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Фев 2022 00:45
Местоположение: Sofia
Автомобил: toyota
Получена  благодарност: 2 пъти

Може ли Lexus GS450H да работи само на бензинов мотор

Мнение от 48shift » 15 Фев 2022 03:03

slowtraveler написа: 13 Фев 2022 08:24 48shift, демонстрирате пълно непознаване на хибридната система... Подмяна на хибридната система с обикновена такава изисква освен подмяна на ДВГ, но и подмяна на цялата трансмисия (скоростна кутия, диференциали, кардани) и окабеляване (заедно с компютрите)...
Да но ще си спести бъдещи проблеми, от към хибридната система и после няма да има нова тема,умря ми батерията , и ми сложиха ми втора употреба клетки и тя пак се развали, или нещо друго..
Щатския 3.5 бензинов мотор е идеален може от блъсната кола да се намери доста изгодно .

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Може ли Lexus GS450H да работи само на бензинов мотор

Мнение от slowtraveler » 15 Фев 2022 20:31

Колега, ако погледнете статистиката, ще се убедите, че хибридната система е много по-безпроблемна от алтернативната 'стандартна' компановка, която предлагате...
Какво ще спести? Та вие предлагате построяване на нов автомобил.... Какво би използвано от стария - тенекията на купето, като дори окабеляването трябва да се смени...
Да не говорим за всичко извън тази тенекия - ВСИЧКО... Скоростната кутия, диференциали, кардани, управление и т.н. и т.н. и т.н.... Двигателят е най-малката грижа...
И получаваш 'хибрид', дето е пипан от толкова ръчички, че не знаеш къде ще е скрит заека...
Да не говорим за изгубените преимущества, които предлага хибридната система..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Може ли Lexus GS450H да работи само на бензинов мотор

Мнение от Lwerewolf » 16 Фев 2022 01:04

Да имаш такава кола и да не можеш да дадеш 4к за батерията (това ми струваше за клетки "втора употреба" производство преди 6 месеца по QR код от изпокатастрофирали C-HR-и)... да взема да изброя цените на разни други НЕхибридни компоненти. За ентусиастите има и доста по-евтини варианти, просто това беше опцията "правя един път максимално бързо, лесно и читаво (съотв. не най-евтино) и забравям".

3.5 моторът както казахме вече го има във тази кола, не виждам защо да се рови от щатите да се вкарва. Слагаш му aftermarket въздушни филтри заради безумната фабрична кутия (ни кутията, ни филтърът имат някакви гумени уплътнения -> подишва прах >> микс със маслото от картерната вентилация >> всичко към пети цилиндър защото е най-прекият път през колектора >> "полиране" на всичко по пътя), друго специфично не съществува.

Инвертерът е по-големият проблем, но слагаш 3.769 диференциал от щатските и това до огромна степен е решено (до степен тотално ме мързи да пробвам ls600h-ския)... и колата получава осезаемо по-добра динамика ако не те интересува, че можеш да вдигнеш "само" ~246км/ч.

Как и да е, дай да направим франкенщайн и после да се чудим (да речем) от къде да вкараме A76(0/1)E ако нещо вземе, че тръгне - а теми за скапани автомати има доста повечко от такива за инвертери... въпреки, че автоматът във тези коли не е кекав.

Отново пропускаме моментът колко ще струва цялото удоволствие за да се направи поне близко до еквивалентно на фабрично нехибриден екземпляр. Ако тръгнем да пишем и времето, което ще отнеме във търсене на разлики между купетата...
...в смисъл GS350/430/460 изооообщо не са лоши... примерно арабски GS460 със LS460 header-и/ECU (няма директно впръскване за този пазар но не е толкова фрапантна разликата), IS-F trans ECU, багажник със пълноразмерна резервна гума... нали това ако искаме да сме ентусиасти.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Може ли Lexus GS450H да работи само на бензинов мотор

Мнение от dracunculus » 16 Фев 2022 07:26

Както казаха колегите в последните два поста, а и аз ще допълня.....нямаш пари, или не искаш да дадеш за нов инвертор, но си готов да сменяш двигателя и покрай него 3/4 от колата. Чисто финансово това е за мен самоубийство, сериозно.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта