охладителна система

Заключена
hristosthristov
Регистриран: 04 дек 2014 21:17

охладителна система

Мнение от hristosthristov » 11 сеп 2018 19:20

Здравейте колеги.Имам няколко въпроса и ще съм благодарен ако някой ме насочи какво да направя,но първо да обясня проблема.Тойота рънър 2.4 дизел 1991г.Загрява ми при по-голям баир и стига до червения сектор.Изляза ли на равно стрелката застава в нормално положение.Пробвах да чистя радиатора с добавки и обезмаслители,но не излизат никакви отлагания и боклуци,чиста течност.Махнах термостата и пробвах.Пак тръгна да загрява но сега стрелката застана между средата и червения сектор.Не знам дали е нормално и не знам как да проверя дали виското работи както трябва.Благодаря предварително,ако някои ме посъветва как да постъпя.

Потребителски аватар
hallowe_en
Регистриран: 06 сеп 2015 03:55

охладителна система

Мнение от hallowe_en » 11 сеп 2018 21:47

Здравей,
перката за охлаждане включва ли се?
Аз бих започнал от нея.
Има ли някакви нехарактерни звуци от двигателя чукане, тропане?

Поздрави,
Стани
Тoyota Avensis II
дата на производство декември 2003
дизел
85kw (116кс)
model: CDT250L AWMEYW
пробег: 230 000км

hristosthristov
Регистриран: 04 дек 2014 21:17

охладителна система

Мнение от hristosthristov » 12 сеп 2018 11:38

Перката се върти,но тя нали се увлича от въртенето на мотора,а като загрее виското трябва да зацепи и тогава перката да се върти с оборотите на двигателя,а колкото до чукане и тропане няма такива.

tora
Регистриран: 22 яну 2016 11:37

охладителна система

Мнение от tora » 12 сеп 2018 12:03

Първо бих проверил, каква е реалната температура, за да съм сигурен в показанието.
Не съм виждал на живо, чел съм за кавитирали перки на водна помпа, и водата да не може да циркулира с предвидения дебит.

Заключена