Сайт за проверка по VIN за екстри

GeorgievG1
Регистриран: 08 апр 2021 12:24

Мнение от GeorgievG1 » 03 окт 2021 09:01

Здравейте, може ли да ми препоръчате сайт през който да проверя нивото на оборудване на колата ми по vin, или поне дали мога да добавя определени екстри, които ме интересува да има колата ?

Благодаря предварително!

Потребителски аватар
mapamop
Регистриран: 28 юли 2019 12:49
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005

Мнение от mapamop » 03 окт 2021 11:48

Каталозите - намирате си номерата на "липсващите" части, търсите ги, и ги монтирате. Под "монтирате" е вероятно да се наложи да модифицирате и електрическата инсталация, според зависи от екстрата.
Не е ясно за какъв автомобил става дума и какви екстри. На абстрактният въпрос, получавате абстрактен отговор.
Каталози има на:
japan-parts.eu
toyodiy.com
toyota.7zap.com
catcar.info
toyota.epc-data.com
Ровите по торентите и си сваляте Toyota EPC, и инсталирате ...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

GeorgievG1
Регистриран: 08 апр 2021 12:24

Мнение от GeorgievG1 » 06 окт 2021 19:06

mapamop написа:
03 окт 2021 11:48
Каталозите - намирате си номерата на "липсващите" части, търсите ги, и ги монтирате. Под "монтирате" е вероятно да се наложи да модифицирате и електрическата инсталация, според зависи от екстрата.
Не е ясно за какъв автомобил става дума и какви екстри. На абстрактният въпрос, получавате абстрактен отговор.
Каталози има на:
japan-parts.eu
toyodiy.com
toyota.7zap.com
catcar.info
toyota.epc-data.com
Ровите по торентите и си сваляте Toyota EPC, и инсталирате ...
Става въпрос за т25 2005г и ме интересуваше имаше ли как да си добавя подгрев на седалките, евентуално след като закупя такива с подгрев и копчетата/врътките за контрола на подгрева, също така подгрев на огледалата, дали изобщо има шанс да полагам усилия в търсенето им.

Потребителски аватар
mapamop
Регистриран: 28 юли 2019 12:49
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005

Мнение от mapamop » 06 окт 2021 19:56

GeorgievG1 написа:
06 окт 2021 19:06
добавя подгрев на седалките, евентуално след като закупя такива с подгрев и копчетата/врътките за контрола на подгрева, също така подгрев на огледалата
Не съм сигурен дали го има окабеляването за седалките отдолу в снопа с кабелите под седалките. Но принципно ако го има, ти трябва по спомен едно реле, предпазител, които се слагат на интеграционното реле/бушонното табло в купето под бутоните за корекция на огледалата.
За подгрева на огледалата си мисля че май беше стандартно вграждане и се пуска или заедно с подгрева на чистачките на предното стъкло (при мен) или с този за задното стъкло. При мен също не работеше подгрева на огледалата, но се оказаха 4 кородирали кабелни обувки в огледалата. Разбира се дясното стъкло на огледалото,успях да го убия докато разкопчея последната обувка и в момента съм с Prasco за 12 лева. Просто подгрева е едно тънко фолио с метализация и скъсах крачето докато дърпах заварената от корозия обувка.
Другият вариант за неработещ подгрев на огледалата е предпазител - предполагаемо №12 - MIR HTR. Провери ако е изгорял ЗАЩО е изгорял - изгорелият предпазител не е причина а е следствие от авария.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Отговори