Gumi7 - пробутване на дефектна стока

efex
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Май 2022 15:16
Местоположение: Sofia

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от efex » 09 Май 2022 18:41

Здравейте, регистрирам се специално за да ви спестя нерви,
защото докато продължаваме да си затваряме очите, ще получаваме подобни
услуги.
Направих поръчка от Гуми7 на 25.03.22 и до днес 09.05 гумите
ги няма като веднъж ги сгрешиха и втори път няма надежда
да пристигнат защото вече ги нямало.
Здраво си изпатих че първо не потърсих информация,
и впоследствие разбира се като прочетох какво става, още ме е яд.
На 80% от клиентите им се опитват да пробутват залежала стока,
или поръчките се бавят с месеци. Но моето заключение след всички
перипетии с тях е че те зарибяват с някакви по евтини цени
и след това се опитват да ти продадат гуми от които имат по голяма печалба.
А всичките им гуми които купуват са все с някакави проблеми.
ТОВА Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ СЛЕД ЛИЧНО МОИ ОТНОШЕНИЯ С ТЯХ,
и не ангажирам никой с това. Просто се надявам подобни фирми, с времето
да не продължават да съществуват и да ни правят на балами.
Бях поръчал 4 FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN 195/65 R15 91V
но ми донесоха само две от тях
и две FALKEN SINCERA SN110
като вторите определено си бяха нещо дефектни.
Днес когато поисках да ми подновят поръчката за пореден път,
ми казаха че ги нямало а в същото време в сайта могат
да се поръчат и на всичкото отгоре пише 32+ наличност.
Т.е. надявам се ако има и други хора които са изпатили, просто да потвърдят
за да можем да предпазим повечето след нас. Ако съм е динствен
ок, просто сък карък но от всичко което изчетох като коментари за тях
(извън техния сайт) виждам че "каръците" са много.
Дано да бъда полезен и да спестя време и нерви на повече хора.

Разбираемо е подобно очерняне на фирми, да се прави и заради конкуренция, и тогава става сложно
човек да изрази мнение след като случая не е такъв. Затова докато е само моето мнение, нека не се взима
толкова на сериозно. Моята борба е ако има и други препатили, да може да се събере по справедливо
общо мнение за да има успех подобно излияние. Нека "защитниците" които вероятно ще се изсипят,
да не се напъват много. Идеята е ако съм единствен - майната му, но ако това е масова политика на спомената фирма
да направим така че да спестим главоболия на възможно повече хора.
Казвам "защитници", защото след като им писах на имейла да им се оплача, и същевременно се
жалвах и в друг форум, "случайно" и "мигновено" се появиха защитници, с мнения "та чак запознати със случая".
Жалкото е че преди да започна тази "зла" пропаганда, опитах какво ли не за да получа телефон или връзка
с някой началник по веригата и се оказа че по-скоро мога да намеря начин да се обадя на Байдън но не и на
някой шеф във Гуми7. И след като е толкова трудна обратната връзка, си давам сметка че съответния шеф
е наясно какво ще получава по телефона, но явно не му пука, от което следва че и това което предлага е
"развъдник" на недоволни клиенти.
Работил съм във фирма в която в подписа на електронната поща седеше телефона на биг боса и ако някой
не си гледаше работата, знаете какво следва. В момента тази фирма се конкурира с продукти на Microsoft,
но това е защото някой го е еня за клиентите и за това което прави.
Надявям се с честни мнения и факти да се прекрати съществуването на подобни фирми като Гуми7,
или да им се помогне да станат достатъчно добри за да не се налага да губим време в подобни теми.

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от max-2 » 09 Май 2022 22:19

Купувал съм от тях преди 5 години и гумите бяха перфектни. Винаги има изключения. Но ако не оправят нещата с дефектните гуми thumbdown.gif
Carina E 4AFE LB 1992

OVI
Мнения: 230
Регистриран на: 24 Яну 2022 22:06
Местоположение: Sofia
Автомобил: RAV4, MY2022, 2.5 HSD Luxury
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от OVI » 11 Май 2022 22:34

efex написа: 09 Май 2022 18:41 или да им се помогне да станат достатъчно добри за да не се налага да губим време в подобни теми
Явно нищо не се е променило за 8 години.

Тогава аз правих поръчка през тях за конкретен модел гуми, уж налични на склад. Докато ги чаках попаднах на негативни оценки за тях по разни форуми. Притесних се, защото ги бях поръчал на изплащане, като финансирането минаваше през някоя банка, не помня коя. И когато и моята поръчка нещо се забави, на деня след уговорения срок използвах случая да откажа поръчката и да канцелирам лизинговия договор без задействане на наказателни клаузи.

Двигателист
Мнения: 423
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от Двигателист » 11 Май 2022 22:53

В какво се изразява дефекта на гумите?

efex
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Май 2022 15:16
Местоположение: Sofia

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от efex » 12 Май 2022 09:25

Двете гуми които бяха сгрешени, имаха доста нюанси отстрани, и съвсем леко забележимо усукване.
Когато ги разтовариха, ги сложих плътно една до друга, при което можеше да се види разминаването.
Винаги когато съм купувал гуми, са идвали с етикетите. В случая нито едната от четирите нямаше етикет.
Целия филм започна след като още с разтоварване аз констатирах че всички гуми не са еднакви, защото
шарката на двете беше очевАдно различна от другите две. И при моето изразено учудване,
шофьора "артистично" също се направи на учуден, при условие че беше чакал поне минута две
до тях преди аз да дойда, т.е. аз съм мега убеден че той е знаел още преди мен че са различни.
След този цирк аз започнах да ги гледам още по обстойно иначе имаше вероятност даже да не обърна чак
толкова внимание. Друг интересен факт е че шофьора уж между другото вметна "не ми ли вършат работа другите две"
тъй като те са просто друг модел но пак са летни пак ала бала и т.н, т.е. почти същите са.
Да, наистина имат малки разлики като модели по принцип и не е такъв голям проблем, но състоянието им
видимо беше доста по различно от другите две, още повече че ДОТ-а им беше доста по стар(но пак в рамките на 18м).
В последващите препирни по телефона също беше спомената фразата "не ми ли вършат работа другите две", защото видиш ли
този модел вече не бил наличен(като в същото време в сайта пише 32+ налични), което вече потвърди моите съмнения че
има нещо гнило в Дания т.е. в Гуми7.
Междувременно след като упорито отказаха да ми изпълнят поръчката, отново започнах да инвестирам време в търсене и намерих
същите гуми в ДРУГ сайт. Ето фактите - гумите бяха с ДОТ-0922(а при гуми7 бяха нещо си **20, но не помня точно), бяха с 11лв по евтини на брой! Доставката в гуми7 беше 29лв
а при тези дето поръчах беше 24, НО при гуми7 можех да ползвам отстъпка в сервиз с който имат договорка за процент отстъпка,
а при тези които поръчах, доставката е безплатна когато се поръчат в техен сервиз за монтаж. Монтажа(+ баланс и т.н.) и на двете места е 50лв,
но в случая тези 24лв за доставка отиват за монтаж. При партньорите на Гуми7 отстъпката беше 9лв. като тежестите се заплащат отделно.
От втората фирма ми предложиха монтаж още на следващия ден но аз не можех и затова го отложих за по-следващия,
т.е. вчера.
Така че в цялото приключение спестих над 50лв от цената и монтажа. Сега освен да им се обадя(на Гими7) и да им благодаря, не виждам друг вариант.
В никакъв случай не ми пишете да споменавам новата фирма, защото иначе всичко това ще стане като една дълга тънка реклама на тези
от които си намерих така желаните гуми. Просто съм много изнервен от цялата сага и загубих достатъчно време което не ми струва малко.
Моето виждане(след цялото приключение) е че Гуми7 имат някакъв потенциал и е добре да има повече конкуренция, но по мои впечатления от една година насам
положението е започнало яко да се оSира(заключението ми се основава на коментарите които прочетох впоследствие).
По-скоро се надявам ако имат интерес, да си подобрят услугите за да има повече фирми и така
клиентите, в случая ние, да получат по добри услуги и качествени стоки, а ние когато видим че някой се отклонява от "правия път",
веднага да реагираме и ги коригираме. Моето верую винаги е било че когато сме повече хора и критично настроени към това
което получаваме, това е пътя за просперитет на всички, а не само да се оплакваме и да мрънкаме "ами аз кво мога да направя?".
В случая изгубих тройно повече време за едните гуми +нерви и негативни емоции, но го правя с цел , ако може всеки да влага по малко
в тази насока за да може всички ние да си защитим правото на коректно отношение едни към други.

efex
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Май 2022 15:16
Местоположение: Sofia

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от efex » 15 Май 2022 12:06

След последния гигантски скандал който им вдигнах по телефона на 09.05,
им дадох срок до края на следващия работен ден(10.05) да ми кажат какво правим
с поръчката, като изрично исках да ми потвърдят по телефона последното решение,
защото разговорите ми се записват и държах да имам "следа" точно защото бях
се подготвил и за жалба до КЗП.
Разбира се до 10.05 не се обадиха, и както бях запалил с 200,
ги наредих на още места за тяхното супер отношение.
НА 13.05 влезнах да изтегля последния статус на поръчката, за да изпратя
документи към КЗП и понеже не ми излезна поръчката, се направих на ударен и се обадих
да питам защо я няма. Оказа се че трябвало да се сложат четири нули преди номера.
НО!!!! междувременно ми сервират, че поръчката е подновена и ОМГ! ЧУДО!
Освен че е подновена, ми дават 3% отстъпка в знак на "извинение" което е 12,70лв!!!
(т.е. оценяват изгубените ми нерви и време на 3лв на гума... просто грандиозно)
НО! НО! НО!, срока за доставката - НЕ Е ИЗВЕСТЕН!!!
Оператора ми казва - "..ами когато пристигнат...".???!!!?!
А на въпроса ми - "-Това означава ли че пак мога да чакам над месец?" - ми отговарят
"- ами никой не може да каже..."???!?!?!?!? ОМГ!! @@№!@№$№$!!! :@№$@№@№%@.
Просто не знам как да се изразя по "ясно" - @№$%@№$%@№%№$%№$%.
"-А защо не ми се обадихте след като изрично ви казах да ми звъннете каквото и да е решението??"
"- Емииии....???!?!?!"
Във формуляра на КЗП в точката за "очаквано съдействие",имах намерение да избера
"доставка на стоката", но сега нямам друга опция защото ме поставят в патова ситуация.
Просто вече не знам къде се намирам в този филм.
Вие сами преценете има ли смисъл цялото ми загубено време и нерви, за спестяването на вашите такива.

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от mapamop » 15 Май 2022 12:28

Вижте чл. 50, 51,52 от ЗЗП дали не вършат работа. Звъннете или идете наживо в КЗП. Предвид че не сте си получили стоката, още не тече 14 дневния срок за връщане според мен. Кондултирайте се с КЗП и им нашийте една жалба. Изобщо не са приятни тия проверки за търговците, че се затварят обекти докато тече проверката. И обикновено финансовите последици не са приятни.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от iovkito » 15 Май 2022 16:43

С гумите положението започна да става много странно. Много често ми се случва да имам проблеми с чисто нови гуми, кофти баланс и т.н. Започвам да се радвам вече като малко дете, когато монтирам гуми, вдигна 120 и нищо не ми тресе в колата. От Примекс съм имал много дефектни гуми, за всичките съм пил една студена вода. Тези от гуми7 не ги знам какви са, но се радвам, че никога не съм поръчвал от тях. Интересно защо с оригиналните гуми Yokohama, с които купих рав4-ката си, нямах никакви ядове, но за съжаление разпрах едната по черно и ги изхвърлих.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от mapamop » 15 Май 2022 17:14

2 комплекта по 4 зимни и летни от Диана - няма драми
На Опела 2 зимни дебица, 2 зимни Нексен пак от тях - така заминаха на вторични суровини без кривини.
2 летни Ханкук на Опела от Примекс - без драми.
Приятел с връзки в Диана, каза че 2020 всички фабрики са спрели за месеци, и после са разтиквали залежалото в складовете до 2021. След това май не успяха да влезнат в ритъм и пак разчистваха складовете че 2020 дефакто не е имало продажби. Та в тая светлина е възможно от заскладяването може да са кривините, стария дот и може би заради забавени вериги са сменили съставките в рецептите. Каквото и да говорим, си е само спекулации, а от производителите няма да излезе официален отговор.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

efex
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Май 2022 15:16
Местоположение: Sofia

Gumi7 - пробутване на дефектна стока

Мнение от efex » 19 Май 2022 07:17

Понеже в един друг форум ми зададоха "обичайния въпрос", се чувствам "длъжен"
да пейстна отговора и тук:
Taratajki написа: 17.05.2022, 16:22:28 написа: Аз не разбирам, след като някой не те иска за клиент, защо се напиняш?
Все едно е единствена алтернатива. Губиш време и нерви, понякога и пари, за какво?"
Отговора ти се съдържа във въпроса!!!
Въпрос: " - Защо се напиняш?.."
Отговор: " - Губиш време и нерви, понякога и пари,.."
Обяснение : Там където хората определят съдбата си като "несправедлива", се налага да го правят,
защото в подобни случаи си казват "ами аз к'во мога да направя" и махат с ръка и продължават, и така
до следващия който ще им загуби....."
Аз не съм от тези хора и затова ТЪРСЯ ОТГОВОРНОСТ от този който ми е загубил
част от енергията ми(независимо в какво е изразена), и така до следващия
който "евентуално" ще се съобрази да не ми губи ценните неща.
А докато %-та на тези като мен е нищожен спрямо %-та на тези които махат с ръка,
това ще бъде трудна мисия за мен, но когато процента се обърне, тогава ще съм удовлетворен
че такива като мен са направили нещо полезно за другия %.
Социализацията е нещото което довежда до напредък на определен биологичен вид,
но самата социализация изисква корекции за управление на "правилната посока".
Индивиадулизацията сама по себе си е обречена на изолация и застой.
Ефектите на социализация и други подобни са умножени по 1000 при човешкия вид и резултата е видим.
Саморазрушението с принципа "разделяй и владей" е рака който ни е обхванал.
Те това е цялата борба по принцип - "КАК ДА БЪДЕМ ЕДИННИ"!!!
Отговор - "когато всеки намери начин да бъде полезен на другите"!!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта