"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Публикувай отговор
tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от tora » 07 Сеп 2021 15:19

Ako напишете VIN, може да се види дали поне фабрично е имало такава. Иначе за акумулатора си има капак само за него и не е необходимо да да се сваля цялия дефлектор...

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 07 Сеп 2021 16:09

tora написа: 07 Сеп 2021 15:19 Ako напишете VIN, може да се види дали поне фабрично е имало такава. Иначе за акумулатора си има капак само за него и не е необходимо да да се сваля цялия дефлектор...
VIN AHTLH56E403068857

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от tora » 07 Сеп 2021 18:23


Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 07 Сеп 2021 18:29

Точно.153295 А, даже го бях пратила на госпожа Коева,за да я уверя,че няма как случайно да е изпаднала по пътя,без да забележим. tooth.gif На нашата нямаше правоъгълничето над акумулатора.

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от GringoBG » 07 Сеп 2021 22:09

И сега кво излиза? Снимки преди и след сервиз човек да си прави като все едно е с кола под наем?

И тез филми със изчезналите гуми от "хотелите" за гуми са често явление в и извън БГ. Та така. Колата на снимки отвътре и отвън, а гумите под възглавницата... Жалка история.
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от mirott » 07 Сеп 2021 22:14

Много странни мнения има в темата. Дамата казва, че са им откраднали част от колата, типично по български ние се опитваме да я разубедим, че изобщо я е имало тази кора. Що за хора сме се чудя вече...
Общо взето Елена, отваряйте си очите занапред. Не само в сервизите на Тойота. Навсякъде. Пълно е с некомпетентни, неграмотни, нагли и крадливи хора. И то на високи позиции. За съжаление не само в милата ни родина. Култура, възпитание, грамотност и професионализъм липсват масово. И все по-зле ще става. Вземете си поука и си отваряйте очите. За съжаление такъв живот предстои...

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от urb » 07 Сеп 2021 22:33

Типично по Български потребител пуска тема, а два-три дежурни трола се опитват да му обеснят че нищо не разбира, объркал се е и т.н. От Тойота награда ли ще ви дадът? На мен ми откраднаха решетката, барабар с емблемата. Решетката не беше даже оригинална, а тайванска. И аз ли съм си карал колата без решетка. Да, не съм си снимал колата преди да я дам за акция в официалния сервиз? Не вярвах че ще ме окрадът, но е факт. Сега като ходя в КИА, също не снимам и за щастие хората там са точни. На съмняващите и хейтърите им пожелавам да им окрадат и техните коли, знам че е крайно, но само тогава ще разберат какво се случва. И съм сигурен че ще оревът всичко после.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 08 Сеп 2021 08:04

urb написа: 07 Сеп 2021 22:33 Типично по Български потребител пуска тема, а два-три дежурни трола се опитват да му обеснят че нищо не разбира, объркал се е и т.н.
Благодаря на всички за мненията,нито едно от тях не съм приела за тролско. Мисля, че всеки има право да подлага на съмнения и двете страни,това е логично и не ме обижда. Наистина е възможно човек да се заблуди,да не догледа нещо.Ако не бях сигурна,нямаше да си позволя да набеждавам когото и да е.

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от boyanmt » 08 Сеп 2021 08:16

Колега,urb,добър ден!
Наистина е много кофти да си присвоят нещо,докато автомобила е на сервиз,но факт е че се случва,и продължава да се случва. Не мисля че има разлика в служителите в БГ сервизите на Тойота и Киа,все едни и същи са.
Аз имах един случай с Wag group мой автомобил. Оставих го за годишна смяна масла и филтри. Върнаха ми го след 5 часа и дълбоко надрана задна алуминиева джанта. Последва скандал,те отказват да поемат отговорност,но им показах че за 5 часа,колата е навъртяла 107км градско,и че ще им скъсам гъзовете от гонка. След 2 часа имах нова джанта,но станах "нелоялен и проблемен" клиент в системата им,за което лично аз..си го преместих...от там...там tooth.gif
Със настоящата бангия- също има цигански изпълнения по сервизите на марката,правят "изпитания" като настъпват колата ( запис по рекордер 123км/ч)по извънградски пътища, а аз отивам с претенция за оглед на предница?
От всичко горенаписано,бих казал че всички оторизирани сервизи са един дол дренки.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 08 Сеп 2021 09:03

► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от ufer » 08 Сеп 2021 09:20

Това положение е нещо като резултат от останките от "соца". Вероятно някои от вас още помнят как една голяма част от механиците от сервизите на Лада, Москвич, Волга караха почти винаги с отлични двигатели и окачване своите коли, без да са дали и една стотинка за нови резервни части. Сигурно ще се досетите, откъде са осигурявани тези части. Не вярвам положението да се е променило особено. А за успокоение ще цитирам Иречек, който в пътеписа си за нашите земи е написал кратка характеристика на българското племе: Крадливо, лъжливо и еб....во! И май се е оказал прав...

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от urb » 08 Сеп 2021 09:22

Смисъла е това което споделяме да се прочете от тези сервизи и малко от малко да се поспрат с тези кражби. И една кражба по-малко, пак е нещо.
Тойотата се я ремонтирам сам, примерно съединител такива неща не, защото нямам канал. Но ако ходя някъде, то е при проверени сервизи. А за официалните просто няма как да им избягаш. Затова трябва малко повече да бъдем критични спрямо тях. В Казанлък примерно в КИА преди позволяваха даже да стоиш вътре и да си гледаш какво се прави по колата ти. Това ако не е бонус, незнам кое е.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 08 Сеп 2021 11:58

slowtraveler написа: 08 Сеп 2021 09:03
► Виж съдържание
Колата купихме на 11.08 тази година.Снимките бяха качени в mobile.bg, съответно след обявата бившият собственик ги е свалил.Снимка от под капака нямаше,тъй като дефакто нищо не се вижда от корите,които закриват двигател и т.н. Колата е закупена от частно лице,не от автокъща, всичко беше платено, отидохме в сервиза,в който е обслужвана колата, вдигнахме я на подемник,дадоха ни разпечатка с историята на колата- дори не сме сменяли масло и филтри,тъй като това беше се случило наскоро. Знам,че на всеки,който е търсил и купувал кола, това може да му се струва съмнително, но наистина извадихме невероятен късмет. Колата беше пусната за продажба към 23 часа вечерта, а ние се обадихме на сутринта и на обяд вече бяхме във Враца, харесахме и спазарихме. В това време непрекъснато звъняха други хора във връзка с обявата, но просто бяхме първи. Две години оглеждаме коли, беше ни ясно,че читавите по обявите изчезват за отрицателно време,не без помощта и на автокъщите- прекупвачи. Нямам за цел да убеждавам който и да било в каквото и да било, потърсих съвет и получих такива, за което благодаря. Исках и да предупредя тези,които нямат представа какво може да се случи,защото това е абсурдно.

urb написа: "В Казанлък примерно в КИА преди позволяваха даже да стоиш вътре и да си гледаш какво се прави по колата ти. Това ако не е бонус, незнам кое е."
В интерес на истината след патърдиите по телефона ми казаха,че имали стъклена стена и ако съм искала,да съм стояла да гледам. Ако ми го бяха казали когато приемаха колата, щях да се възползвам задължително.Но те ми взеха ключа и ми казаха,че ще ми се обадят след 3 часа. Това за стената мисля,че вече го написах.
Последно промяна от Елена на 08 Сеп 2021 12:40, променено общо 1 път.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Akima » 08 Сеп 2021 12:07

 ! Съобщение от: Akima
Има бутон за редакция - не пускайте последователни мнения в една тема.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 08 Сеп 2021 15:05

Елена, Благодаря за уточнението.. Значи правилно съм разбрал - вие сте нови собственици на автомобила..
Съвсем не смятам да Ви убеждавам, че кората я е нямало преди това - Вие знаете по-добре... Мисля съм обосновал причините за съмнението и нуждата от уточняващите въпроси съвсем коректно :thumbsup:
Бих Ви посъветвал да огледате добре монтажните дупки и цялото място - дали има следа от някогашен монтаж ...
Да, може и да са я прибрали, ама за какво им е такава 'ценност'?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта