"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Публикувай отговор
Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от TATI » 13 Сеп 2021 18:38

Мисля, че темата избяга от същината си.
Заключвам я, а колежката като получи някаква информация по казуса, да напише едно ЛС на модератор да я отключи!
----
П.П. По молба на Елена, отключвам темата, тъй като е получила отговор
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 13 Сеп 2021 19:45

Уважаеми колеги, моля да не разводняваме темата, за да не дразним модераторите. Накратко работата стана "Имаше ли юнак Гюро глава?" Копирам ви имейла от Тойота Балканс и моя отговор до тях. Четете отзад напред :D
"Здравейте отново! Изпращам ви снимките, но не знам как точно по тях ще прецените, тъй като посещението ми в сервиза е било на 27.08. и е минало вече доста време. Сами разбирате, че наличие на прах или липсата му не е показателно, тъй като автомобилът се използва ежедневно, както и че е бил на автомивка. Автомобилът ни е с VIN AHTLH56E403068857. В този сайт TOYOTA COROLLA S AFRICAZRE151L-DEFNPW - BODY - FRONT FENDER APRON DASH PANEL | Japan Parts EU (japan-parts.eu) кората фигурира под номер 153295А. Колата закупихме на 11.08 и не сме ползвали нито бояджийски услуги, нито сервизи, тъй като я взехме обслужена от частно лице. Все пак се надявам да отговорите на въпросите ми за наличието на камери в сервиза и за възможността да се откачи акумулатор, без да се отваря капака на колата, както твърдят Вашите служители. Благодаря Ви за бързата реакция и се надявам случаят да се изясни.
Поздрави: Елена ................



>-------- Оригинално писмо --------
>От: "Customers @ Toyota Bulgaria" toyota@contact.toyota.bg
>Относно: RE: FW: Fwd: Re: Отзив относно сервизните услуги в Тойота Пловдив [ ref:_00D58Z5BV._5008ez7Vv:ref ]
>До: "......................................................
>Изпратено на: 13.09.2021 15:40

Здравейте, .........,

Във връзка с Вашия случай, бихме искали да Ви информираме, че при проверката по VIN номер на автомобила в нашата система излиза, че автомобилът няма такава кора. По принцип по спецификация на бензиновите модели Corolla тази кора е съвсем малка (различна) и има допълнение за закриване на скобата на акумулатора. Все пак може да има и изключения. Моля да ни изпратите цялостна снимка на двигателния отсек. Ако е имало такава кора ще се виждат следи, където е била монтирана.

Също така бихме искали да обърнем внимание, че е възможно, ако автомобилът е имал такава кора и е посещавал бояджийно-тенекеджиен сервиз преди това и е била сваляна бронята, тази кора също да е била свалена.

Оставаме на Ваше разположение за съдействие по разрешаване на случая и наистина се надяваме да изясним обстоятелствата.

Поздрави,
Отдел Клиентски програми
Тойота Балканс"
Линкът за проверка, който им пратих, е същият, който колегата tora поства в темата. Вече ми писна да се занимавам, още повече, че не търся нито компенсации, нито нищо, просто се дразня от тъпотиите..... no.gif Не знам вие какво можете да разберете от снимките, аз най-вероятно не бих могла.
Прикачени файлове
тойота 1.jpg
тойота 1.jpg (166.17 KiB) Преглеждано 5580 пъти
Тойота 2.jpg
Тойота 2.jpg (164.86 KiB) Преглеждано 5580 пъти
Тойота.jpg
Тойота.jpg (179.72 KiB) Преглеждано 5580 пъти

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от TATI » 13 Сеп 2021 19:54

Няколко страници по-назад, колегата slowtraveler предложи същото.
Защо наистина не постнете една снимка, на която наистина ще се види дали е имало или не такава кора?
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 13 Сеп 2021 20:00

TATI написа: 13 Сеп 2021 19:54 Няколко страници по-назад, колегата slowtraveler предложи същото.
Защо наистина не постнете една снимка, на която наистина ще се види дали е имало или не такава кора?
Ето, поствам снимки.По- назад в темата съм показала снимка на кола с кора.
Редактирам, за да допълня. Пратих им още един имейл със снимка на кората от ръководството на потребителя .
Прикачени файлове
Дефлектор.jpg
Дефлектор.jpg (157.63 KiB) Преглеждано 5569 пъти

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 13 Сеп 2021 20:26

Елена, тъй-като не съм разследващ и т.н., просто бих Ви посъветвал да огледате ВНИМАТЕЛНО резбите, където щатно се захваща кората - ако е завиван болт, ще има следа...
Според мен това би било единствената реална насока за наличието на нещо монтирано на тези отвори... И евентуално - да предоставите на Тойота снимки на тези места.
Съвсем без да искам да Ви обидя - продължавам да не съм 100% убеден в правотата на едната или другата страна...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от BOz » 13 Сеп 2021 20:31

Обикновено тези кори се захващат с пластмасови щипки.
Но на база направените снимки аз силно се съмнявам, че тази кола е имала въпросната кора.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
memorex
Мнения: 812
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от memorex » 13 Сеп 2021 20:42

Точно с щипки се захваща и тези щипки се свалят с известен опит и търпение иначе се чупят а в тойота струват солено като за щипки.Следи от наличие на такава кора може да има по гумените тампони дето подпират капака под формата на хоризонтални резки които се получават от вибрациите при допир.Просто предполагам така .Има и други начини за да се установи но не си струва по принцип от мухата да се прави слон.
П.С.Няма ли някой да се похвали с нещо придобито след сервиз.Нещо в плюс. :)
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 13 Сеп 2021 20:46

Да,с пластмасови щипки се захваща. Не знам какви точно следи очаквате да видите,след като капакът я покрива почти плътно. Не искам да ви убеждавам в нищо,но защо ми е да се занимавам с това? На нашата липсваше правоъгълничето над акумулатора. Може би си мислите,че искам да си окомплектован колата ли,що ли...Защо не ми отговарят на въпроса за камерите. unsure.gif Който както иска,така да го разбира....

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от ufer » 13 Сеп 2021 21:02

Явно няма пичове в Тойота! Ако аз бях собственикът, отдавна щях да съм осигурил на жената една нова кора (дори и да не е имало такава) и така да си оправя имиджа с месеци и години напред, което би се отплатило многократно във времето. Ама откъде толкова акъл у тези "бизнесмени"...

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от urb » 13 Сеп 2021 21:11

На мен ми откраднаха решетката и емблемата и като резултат нямах решетка и емблема. А винаги съм имал. Камери има, записи няма. Да съм пуснал оплакване в полицията. Да бе. За 100 лева общо. Купих си решетка и емблема и забравих за Тойота като марка. Факт. Те загубиха повече, понеже не си взех новия автомобил от тях.
Вярвам на колежката, но никога няма да си признаят че са крадци. Предпочитат да овъртат. Записи няма да видите. Просто там ще се види истината. Типично по Български обвиняват клиента.
Знам и други неща, но не са форума.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от mfandakov » 13 Сеп 2021 21:16

До г-жа Коева /голям шеФ фъф Тойота/

МОЛБА ЗА СЪДЕЙСТВИЕ

Уважаема г-жа Коева , ние всички редови членове на www.toyotabg.eu най учтиво ВИ молим да проявите разбиране и да решите проблема с изчезналата
пластмаска от колата на нашата колежка.Благодарим предварително и се извинямаваме за търсеното съдействие но не можем да се справим сами и вече навъртяхме 10 страници в разследване и безсмислени съждения.Надяваме се ще проявите разбиране и ще решите този толкова важен за нас въпрос.


С Уважение....
Подпис/не се чете/
worthy.gif

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от TATI » 13 Сеп 2021 21:21

ADE150,NDE150,NRE150,ZRE151,ZZE150
Открийте разликите :)
Елена, съжалявам, но по-назад сте показали снимка на корола с кора, но тя няма нищо общо с вашата.
Снимката от книжката също не е за вашата кола, а за моделите с кора, които са с други двигатели.
На снимките, които сте постнали от вашата кола, не е имало кора.
Разликите са в двигателите и съответно от там идва и разминаването с "има кора, няма кора"
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 13 Сеп 2021 21:27

mfandakov написа: 13 Сеп 2021 21:16 До г-жа Коева /голям шеФ фъф Тойота/

МОЛБА ЗА СЪДЕЙСТВИЕ

Уважаема г-жа Коева , ние всички редови членове
tooth.gif :cheers: Хора, развеселихте ме! Мъжо съжали 1000 пъти, че изобщо ми каза за тази тъпа пластмаска :D Какво да се правя,като съм такава порода зла. Спирам се вече, ако ми отговорят- добре,ако не- край, приключвам драмата, ще надувам z- rock радио,за да не ми дрънчи и готово :cheers:

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от mfandakov » 13 Сеп 2021 21:38

Събота вечер бяхме в Jagerhof ходим там от самото му откриване,в малката наливна бира на съпругата ми открих опаковка целофанова от клечка за зъби. tooth.gif
Вдигнах скандал всички на вторият етаж разбраха,подразни ме наливача на бира./не казвам барман щото е един прост наливач/та този същият каза откъде да съм сигурен че не сте я изпуснали вие.Е нямаше как да докажа но не сме използвали никога на маса клечки за зъби.
Мисля че някой преди нас е пил бира и после е пуснал малката целофанова обвивка в чашата но онзи мизерник не е мил чашите а само ги е напълнил наново за следващият клиент.Скандалът от моя страна бе дивашки/не се гордея с което. :D / Но и аз като Вас не можех да докажа че там е имало нещо. tooth.gif
worthy.gif

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от TATI » 13 Сеп 2021 22:32

Отново отключих темата по молба на Елена.
Елена, вашата е Valvematic
Кори на този модел се слагат на Dual VVT-i, както и на дизеловите версии - поне така излизат по всички каталози.
И за да изясним най-накрая,
Моля, някой колега с такава корола, африканска сглобка да бъде така добър да щракне една снимка и да видим къде е разковничето
7 страници за една пластмаса....
Добре, че не става дума за нещо сериозно :)
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта