"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Публикувай отговор
Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 14:11

Здравейте, колеги! Новорегистрирана съм във форума, предполагам обаче, че мъжът ми ще ползва моя акаунт по-често (мързи го да се регистрира :D ).
Накратко историята, която ме провокира да пусна тази тема. Отскоро сме собственици на Корола, 2012 г., 1.6 бензин 132 к.с. седан. Ще я ползвам основно аз. Видяхме, че колата подлежи на сервизна акция за смяна на въздушна възглавница и държач на бензиновата помпа. Записахме час в Тойота Пловдив и миналия петък кака рано-рано се паркира пред сервиза - сама женица с врачанска колица (оттам я взехме и не искам да сменям номера). Взеха ми ключа, казаха ми, че след 3 часа ще е готово. След два часа и половина ми се обадиха, върнаха ми ключа, подписах аз там каквото ми дадоха и се прибрах. В понеделник мъжът ми вдига капака и хоп - изненадка! Въздушният дефлектор, който стоеше под капака, над радиатора и частично над акумулатора, го няма. Викаме си - забравили са да го сложат. Обаждаме се във вторник да уточним нещата и оттам ни заявяват, че такова нещо при тях няма и не може да има, защото НЕ СА ОТВАРЯЛИ КАПАКА НА КОЛАТА! Изобщо не са работили по двигателния отсек и т.н. Някой, неизвестно кой, в друг сервиз (който сме посетили в събота или неделя) или пък мистериозен крадец на точно такива кори я е взел, според тях. Аз, като средностатистическа женица не разбирам много от коли, ама ги питам как така таблото е било нулирано, без да се пипа акулулатора?! Обясняват ми, че акумулаторът не се свалял, само се откачвала клемата му. Обаче не ми обясниха как се откача клемата, без да се отваря капака??? Някой ако знае как става тоя номер, много моля да ми обясни!!! Какво да се прави, голяма работа, повечето коли така или иначе са без кори, ама пък защо да е така...Започнахме да ровичкаме из интернет и какво се оказа - въпросната кора просто не може да се открие никъде, освен из някакви украински сайтове, едва ли не колекционерска рядкост ще дойде wacko.gif . Отворих Гугъл отзивите и написах леко коментарче, още си стои. Видях, че една госпожа активно се включва от името на собственика и реших да и напиша имейл. Тя любезно ми отговори същото, което и колегите ѝ от сервиза с последващ коментар, че кората може да е паднала и да не сме я забелязали. Пратих и снимки и схеми да се увери, че туй чудо, метър и кусур, няма как да падне случайно. А мъжът ми, ако има как, ще спи с глава, навряна под капака на колата, по едно време мислех да го заваря с електрожена tooth.gif . Пределно е наясно какво е имало и какво е нямало под тоя капак, след като близо две години избираме и оглеждаме коли.
Съжалявам, че се получи цял разказ. Та кратката версия - ако някой знае как клемата може да се махне от през таблото, да свирка! Ако някой знае откъде да си намеря подобна кора - същото (без мизерника, който я сви, разбира се). И изобщо, ако имате да дадете акъл - давайте!
Последно промяна от Елена на 03 Сеп 2021 14:52, променено общо 1 път.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2021 14:41

Аз знам как се пишат официални писма... За предпочитане - веднага след случката - в сервиза би трябвало да има камери...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 15:01

Писах имейл на Ивелина Коева,която се явява май мениджър на Тойота Пловдив и Пазарджик. Тя не спомена нищо за камери,просто повтори това,което ми казаха и по телефона. Най- вероятно човекът,който го е направил, ще е наясно дали има камери и какво точно снимат. Случката е в петък,ние звъним във вторник сутринта. Честно казано,не мисля,че нещо може да се направи,просто исках да предупредя колегите. Госпожа Коева все още не е отговорила на последния ми имейл,не мисля и че ще го направи. Нямам идея дали някой друг може да реши проблема.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2021 15:05

Ами пратете снимки и информация на Тойота Болканс, и така - нагоре по веригата..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 15:10

Разбирам,но няма как да докажа,че преди сервиза кората е била налична. Не ми хрумна да снимам преди това,защото не предполагах какво може да се случи.Това не е нова кола,нито е гаранционна и ситуацията е нашата дума срещу тяхната. Не знам как стои въпросът с каското- предполагам, че не се занимават с това...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2021 15:12

Каското не се занимават с това. Снимки нямате ли от покупката и т.н..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 15:20

Точно от под капака нямам,за съжаление.Освен това едва ли биха го признали като някакво доказателство. Винаги могат да кажат,че сме си я свалили преди това. Докато се обяснявахме,ми казаха,че имали стъклена стена и ако съм искала,да съм гледала какво правят. Ако на някой тази информация му е полезна,да я има предвид.Може би единственият вариант е с камери,но не знам дали имат,пък и нищо чудно записът вече да е изтрит,все пак сме в България... sad.gif

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от WoLF » 03 Сеп 2021 15:35

Поискайте официално да се разгледа записа за установяване на обстоятелствата... Ако остакажат, отказа се припкрепя по-нагоре. Ако записа не е наличен пак ще има санкции за тях, за такива случаи са тези камери bash.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 15:35

Я,изненада! Докато пусна темата и получих отговор от г-жа Коева! Сега остава да я открият и безплатно да ми я монтират и ще повярвам в Дядо Коледа! :D

"Факт е, че възможностите въпросната кора да е навсякъде другаде, са големи. Права сте,че нито Вие, нито ние имаме каквито и да било доказателства за наличността й, докато ав-лът е бил в Тойота Тиксим Пловдив
Това, което смятам, че бихме могли да направим за Вас, е колегите от сервиза да потърсят при нашите партньори дали тази част се предлага. Вече ги помолих и ако имаме резултат, ще се свържем с Вас"

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от mfandakov » 03 Сеп 2021 15:50

Ами г- жа Коева е активна във форума ни но е банната и сега само чете без да може да се включи.За това и щом писахте тук ,тя любезно реагира. :D

Едва ли има някаква конспирация с тази кора,там се работи и минават разни техници и напълно е възможно да е някакво недоглеждане.
worthy.gif

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 15:57

Предполагам,че е така. Попитах я в имейла дали имат камери. Ако имат- това ще изясни проблема.Надявам се да е мениджър на място и да не позволява да я разиграват,тъй като не смятам,че тя носи някаква вина в случая,по- скоро някой друг злоупотребява за сметка на клиентите. Аз също предположих,че е недоглеждане,обаче пък твърдят,че всички са гледали и не са я видели. Не знам дали сте наясно,но това е доооста голяма част,която не се монтира на други модели ( май че на още един само). Следващите са по-малки и са разделени на две части.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2021 16:45

mfandakov написа: 03 Сеп 2021 15:50 Ами г- жа Коева е активна във форума ни но е банната
Тъй ли? Не знаех :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от mfandakov » 03 Сеп 2021 17:15

Ами да.... tooth.gif с един ник на отмъстител ама на чужд език.
Не гледаш ли IP тойота тиксим. tooth.gif
worthy.gif

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от biro » 03 Сеп 2021 17:47

От сервиза да предоставят запис от камерата в момента на влизане на колата. Там ще се види при отварянето на капака имало ли е кора. Но може да са свалили пред сервиза.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 18:01

От кореспонденцията ми с г-жа Коева дотук не стана ясно дали има камери в сервиза,в последния имейл я попитах и се надявам да ми отговори. Колата след сервизирането беше спряна на паркинг за клиенти точно пред входа на салона,където вече предполагам,че има камери. Ще ви държа в течение на развитието на случката,ако ви е интересно.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта