Некоректен продавач от Пловдив

belhaker
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2020 00:00
Местоположение: Sofia

Некоректен продавач от Пловдив

Мнение от belhaker » 11 Юли 2020 00:32

Наскоро започнах да си търся автомобил и се насочих към Rav4. Попаднах на тази чудна оферта за XLE 2013-та: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9156831921 (0888342219). Колата е внос от Канада и продавачът (Стоян Борисов, ако не лъже) ме увери, че колата не е наводнявана или удряна. След малко търсене намерих истинската оферта - https://www.impactauto.ca/Vehicles/Vehi ... =1326845&t . Както се вижда, колата е ударена и с различен пробег. Не питайте как, но на 100% е сигурно, че е същия автомобил.

Друга оферта от същия продавач е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1162175401 (с друг телефон 0878888202). За тази не съм търсил повече детайли. Знам, че продава и други автомобили. Не бих му се доверил.
Прикачени файлове
rav4oferta2.png
rav4oferta2.png (650.29 KiB) Преглеждано 17895 пъти
rav4oferta.png
rav4oferta.png (869.39 KiB) Преглеждано 17895 пъти

Двигателист
Мнения: 423
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Некоректен продавач от Пловдив

Мнение от Двигателист » 18 Юли 2020 13:11

Разбирам разочарованието ти, но за да си спестиш подобни емоции вбъдеще, трябва да приемеш някои неща.
Първо. Няма уважаващ себе си джамбазин който да не пипне километража. Някакво болестно състояние на ума е :D . Понякога си мисля, че ако показва нула, ще ти го направят отрицателен, само и само да го върнат.
Второ. Познавам хора, които внасяха коли от САЩ (от Канада не вярвам да е по различно). За да има смисъл (разбирай печалба, хляб), автомобилите бяха леко ударени. Ремонтират се тук и се продават. Обръщам внимание – леко ударени, а не тоталки, от две една, с 4 кутии кит на тавана и т.н., защото има и джамбази работещи в тази ниша. Удара от твоята обява си е козметичен и не би трябвало, ако всичко друго е наред да те откаже. Виж само как е с корозията, защото там това е проблем. Ако естествено не е изпръскана отдолу върху ръждата (врачански патент на вноса от Австрия :D )
Трето. Наводняван автомобил е брак, дори и да изглежда като нов.
И малко встрани от темата. Ще ти кажат, че по-малък е риска по отношение с кола купена от България. Имай предвид, че има ганьовци, които особено на много карани коли, които след определен момент не стъпват в официалните сервизи, да върнат километрите.
Преди години си бях харесал един Авенсис Т25 комби, купуван от България. Хубав беше. Човека сподели, че е имал щетички, все пак няма как, стара кола... Имах познат в Алианц тогава. Помолих за справка на щетите. Когато видях снимките на една от щетите се отказах, макар, че ефекта е просто психологически. Беше удар отзад, от едната страна, почти до колонката. Колата си беше грамотно направена в ТМ-Ауто с нови части, включително таван :D и си беше напълно ок, но...
Така, че и до късмет си е доста тази работа с употребяваните автомобили. Другия вариант – нов от магазина.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Некоректен продавач от Пловдив

Мнение от Оги » 21 Юли 2020 21:56

Няма коректен търговец на стари коли. Не търси такъв. Тук коли на няколко години се внасят с проблем, който в последствие се оправя. Или са сдухани от каране. Ако търговците внесат кола без проблем и на малко реални километри- тук не могат да я продадат и да спечелят. Защото са скъпи.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта