Не ходете в сервиз Петков Дружба 1

Аватар
bigplam
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2011 12:29
Местоположение: София
Автомобил: Рав 4

Не ходете в сервиз Петков Дружба 1

Мнение от bigplam » 29 Юли 2019 16:55

Пиша чак сега, защото наскоро пуснаха реклама по радиото на най-некомпетентия и лъжлив сервиз който може да съществува. Моя опит с тях беше през 2013г малко преди Коледа, когато колата ми просто спря. Майстора при който ходех , каза че ще може да я види чак след 10 Януари и затова реших да търся друг. Попадна ми сервиз Петков, които имаха денонощна услуга, нещо което не бях чувал и много се впечатлих. Извиках ги а ми закарат колата и да почнат да я правят. Знаех, че ще е нещо сериозно по двигателя и чаках да ми кажат какво е точно. Обадиха ми се и казаха, колко е сложно всичко, ще трябва да свалят главата, шлайфане, клапани и т.н, може да са буталата и че ще е 700-800лв. Казах им да действат. Направиха всичко ама цената вече 1200лв. и колата започна да и свири турбото и да губи мощност. Било от едни клапани, които се продавали само оригинални на DENSO, и трябва да ги сменя. Не можело втора употреба. Купих ги (червен и зелан клапан) 500лв. и им ги дадох да ги сменят. Пак нищо. Колата отново няма мощност. Дюзите ми били за смяна. Отидох да ги рециклирам. Отново нищо. Накрая започна да не пали. Сега пък стартер да рециклирам. Добре. В крайна сметка след всичките сменени неща колата беше без мощност и свирещо турбо. Разправях се с тях, но те ми казаха, че не знаят каквъв е проблема и да си карам така колата, пък те са работили по колата и тези пари трябва да им платя. След разправии им платих взех си колата и отидох при моя майстор, който вече трябваше да ми рециклира турбото защото вече беше гръмнало и да оправи проблема с мощността. Оказа се че са объркали връзките на някои от клемите с кабели , в резултат от което са им се стопили изолациите и е подават правилно сигнали. В крайна сметка колата тръгна, но мнението на моя майстор, е че турбото е гръмнало, защото главата като са я шлайфали е била толкова мръсна отвън, че се е съмнявал дали от вътре са изчистили стружките които евентуално да попаднат в турбината. това е недоказуемо естествено, но след като видях как работят тези хора, не го изключвам. ХОРА НИКОГА НЕ СТЪПВАЙТЕ В ТОЗИ СЕРВИЗ.
Видях един пост на човек, ходил там и описва подобна картинка, и същата девойка и същите разправии с Петков. Браво на него че е успял да си отсои правата, не като мен.
https://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=73891
п.с. изадоха ми сервизна книжка и бележки с всички ремонти. Още ги пазя. Цените на частите не са завишени като при колегата, но ремонта излезе ужасно скъп и най-лошото че колата след това не вървеше.

vency
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Сеп 2019 20:59
Местоположение: София
Автомобил: TOYOTA RAV4,2006,2.0VVTI

Не ходете в сервиз Петков Дружба 1

Мнение от vency » 06 Окт 2019 20:12

Заставам зад мнението на колегата. Там цари пълна некомпетентност

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта