Сервиз АВТОФАР - никога повече!!!

SAMOOEL
Мнения: 22
Регистриран на: 22 Фев 2012 12:59
Местоположение: София

Сервиз АВТОФАР - никога повече!!!

Мнение от SAMOOEL » 03 Дек 2015 14:36

Здравейте колеги,

Бих искал да споделя с Вас какво мисе случи през лятото при посещение на сервиз АВТОФАР (Люлин, София), за да може да не се случва и с Вас.

В началото на Лятото реших да отида да си проверя климатика (по-точно нивото на фреона) . . . Сега като се замисля не знам защо ми хрумна тази идея при положение, че климатика ми си работеше съвсем нормално. Все пак реших, че карам моята Тойота от 8-9 години и никога не съм проверявал нивото на фреона.

Отидох във въпросния сервиз, обясних за какво съм, приемчикът взе колата, а мен ме прати в чакалнята. След около 20-тина минути дойде при мен и ми каза "ами вие нямате фреон и климатика ви не работи" . . . . Моляяяя . . . поисках веднага да погледна как така нямам фреон, като предишния ден ползвах климатика и всичко си беше наред. Отидох при автомобила, включих климатика и . . . наистина нямаше студен въздух, само вентилатора си духаше. Беше ми обяснено, че предишния ден е било по-студено и съм бил в заблуда, че климатика работи. Казаха ми също така, че преди да заредят с фреон, трябва да ми отстранят "теча" - това било установено с "апаратура" - надули системата и налягането падало!!!

Започнаха да ми обясняват как трябва да оставя колата при тях и след ден-два ще ми се обадят да дойда да си я взема . . . . Попитах ги какво ще струва, а те - ами като я оправим токава ще ви кажем, сега не знаем какви части ще са необходими . . . .

Всичко това започва да ми "намирисва", взех си колата и си тръгнах.
На следващия ден намерих майстор, на когото мога да се доверя и той установи следното:

1) Системата няма загуба на налягане, т.е. теч НЯМА

2) Фреонът ми си е бил наличен, но от АВТОФАР са го "дръпнали" - това бе доказано, като със специална лампа осветихме и намерихме пресни следи от фреон точно там, където от Автофар ми закачиха специалната "апаратура", за да надуят системата . . .

Заредих си нов фреон без да правя каквото и да е ремонти и цяло лято нямах никакви проблеми.

Моят съвет е: НЕ ходете в сервиз Автофар и НИКОГА не си оставяйте колата без надзор - ще ви повредят нещо здраво, за да ви натоварят с измислена сума за труд и още повече за части, а нищо няма да направят.

Безаварийни километри на всички колеги!!!

MOHAX
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2016 14:36
Местоположение: София

Сервиз АВТОФАР - никога повече!!!

Мнение от MOHAX » 08 Ное 2016 15:18

Здравейте,
Имах подобни преживявания със сервиз Автофар. Колата ми влезе за смяна на пистов ремък. Два пъти се връщах - единия път с пътна помощ - стигнах до Константин Величков и колата започна да вибрира и трябваше да спра. Последно като си взех колата бяха ми написали на бележката, че антифриз са ми доливали. За 10-15 лв антифриз. Тръгвам - и ми светва лампата за антифриза! Това беше преди около 2 години. Тази година, в друг сервиз ми казаха, че едната ролка на ремъка не се върти. В момента колата ми е в сервиз за смяна на пистов ремък, който пак е на "салата".
Единственото свястно нещо, което са свършили е, че са избрали приемчика с едни такива много светло сини очи - като те погледне и 30 % ти минава гнева, ама само първия път. (жена съм) Не карам Тойота, но не мисля, че в случая има значение. Не ходете там! Това е люлинско-мутрафонско място, където няма да се погрижат добре за колата ви!

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Сервиз АВТОФАР - никога повече!!!

Мнение от WoLF » 09 Ное 2016 10:14

С такива приемчици и такива "майстори" ясно са се таргетирали към госпожици със сериозни пропуски в знанията... Шегата настрана - ако тези са такива некадърници или по-скоро доста кадърни в измамите ще имат посещения ми се струва dry.gif bash.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

blaskowtiz
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Ное 2017 19:45
Местоположение: Bulgaria

Сервиз АВТОФАР - никога повече!!!

Мнение от blaskowtiz » 24 Ное 2017 21:09

Да съживя малко темата за АвтоФар - да не си помислите, че се е променило положението, за съжаление не видях
тази тема преди да отида при тези мошеници (говоря за АвтоФар Люлин, до Билата).

Отидох да ми се смени заден ляв шенкел, защото беше заминала резбата на главината, това го
обяснявам два пъти на жената зад бюрото и на "майстора".

Оставям си колата и на другия ден отивам да видя, че ми е сменен заден ДЕСЕН шенкел.

Така и не успяха да ми обяснят защо са сменили шенкела със здрава главина, след като изрично споменах, че това е
причината за смяната.

Накрая никаква коректност, само невинно вдигане на рамене - няма предложение да сменят лявата главина, с някакво намаление,
за да компенсират за некадърната си грешка - дал си парите, вече не си интересен.

На бандата от алчни и некадърни хора, работещи в Автофар - харчете си със здраве "заработените" пари,
повече кракът ми няма да стъпи в тази дупка, спестете си нерви и вие и пропуснете този "сервиз"!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта