ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от gimara » 03 Дек 2017 12:46

hellrider написа: определено обмислям следващият закупен от мен автомобил Тойота да дойде от Пловдив...
Те щото са цвете за мирисане.....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от slowtraveler » 03 Дек 2017 16:57

Колеги, че то така излезе, че няма сервиз, който да е цвете за мирисане :)
Според мен проблемът е повече психологически - в сервиз отиваш при проблем, губиш време, създават ти дискомфорт (оставяйки си колата там) и на всичкото отгоре си плащаш :)
Дори и без проблем понякога е изнервящо... Ето например преди месец посетих оторизирания сервиз на Мерцедес/Джип и направиха пълен преглед на автомобила освен ТО... Нямаше никакъв проблем...
Решавам да си сменя сам гумите, поставям крика на място, което според мен е много здраво - здрав профил, захванат с болтове върху 'шасито', и укрепвайки още повече окачването (триъгълен профил между неподвижни части на купето)... Започвам да повдигам и ми се стори, че нещо леееко помръдна... Веднага смъкнах крика да огледам мястото - оказа се разхлабен як болт.
Тъй-като там е едното място за повдигане на автомобила на подемник, то стъпката крие този болт и е напълно нормално да не забележиш, че е развит... Дали са виновни? Не смятам, че на тяхно място при повдигане на автомобила на подемник бих забелязал развития болт...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от kostadinnm » 04 Дек 2017 20:49

Toyota Yarispz написа: Добре че тойотите по принцип са корави машини и рядко се налага да ходят в сервиз tooth.gif
междо другото искам неискам трябваше да си закарам в официален сервиз единия автомобил тия дни, защото ми изгоря крушка (да вметна това го отчитам като единствената повреда откак колата е излязла от магазина в далечната 2008г. w00t.gif ) а смяната и е като на френски автомобил(т.е. френска инДЖинерна мисъл)без разглобяване не става wacko.gif...
ако се наложи някъде на път под надзора на КАТ да се прави таз сложна манипулация boxed.gif :censored:...
Пасажерския мигач в калника или на фара за мъгла беше - за тях едва ли ще те спрат?!
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от Toyota Yarispz » 05 Дек 2017 20:54

kostadinnm написа:
Toyota Yarispz написа: Добре че тойотите по принцип са корави машини и рядко се налага да ходят в сервиз tooth.gif
междо другото искам неискам трябваше да си закарам в официален сервиз единия автомобил тия дни, защото ми изгоря крушка (да вметна това го отчитам като единствената повреда откак колата е излязла от магазина в далечната 2008г. w00t.gif ) а смяната и е като на френски автомобил(т.е. френска инДЖинерна мисъл)без разглобяване не става wacko.gif...
ако се наложи някъде на път под надзора на КАТ да се прави таз сложна манипулация boxed.gif :censored:...
Пасажерския мигач в калника или на фара за мъгла беше - за тях едва ли ще те спрат?!
замина крушката на левия фар! Нали имаше един момент когато КАТ искаха да носим резервни крушки и ако се наложи да ги сменяме напът....
tooth.gif Toyota

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от kostadinnm » 05 Дек 2017 21:05

Toyota Yarispz написа:
kostadinnm написа:
Toyota Yarispz написа: Добре че тойотите по принцип са корави машини и рядко се налага да ходят в сервиз tooth.gif
междо другото искам неискам трябваше да си закарам в официален сервиз единия автомобил тия дни, защото ми изгоря крушка (да вметна това го отчитам като единствената повреда откак колата е излязла от магазина в далечната 2008г. w00t.gif ) а смяната и е като на френски автомобил(т.е. френска инДЖинерна мисъл)без разглобяване не става wacko.gif...
ако се наложи някъде на път под надзора на КАТ да се прави таз сложна манипулация boxed.gif :censored:...
Пасажерския мигач в калника или на фара за мъгла беше - за тях едва ли ще те спрат?!
замина крушката на левия фар! Нали имаше един момент когато КАТ искаха да носим резервни крушки и ако се наложи да ги сменяме напът....
тойота yaris 2008-ма хеч owners manual -> стр. 281
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

p_g_petrov
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Сеп 2014 10:09

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от p_g_petrov » 15 Май 2018 17:28

Случайно попаднах на тази тема та да споделя моите приключения с ТМ Ауто запад.
Върнаха ми колата с пукнато предно стъкло (бях я оставил за ремонт на задна броня). Обяснението беше, че така съм им я дал. Няма да си заведа стъклото по щета заедно с бронята, а ми ще се разкарвам 2 пъти до божурище според тях. Платих си го от моята застраховка разбира се. Те такива работи не признават.
Писах до къде ли не, вкл комисия защита на потребителите и т.н. Никакъв отговор не получих.

На задната броня ремонта и е под всякаква критика. 2 пъти ходих гаранционно да си я оправят и все зейва след няколко месеца. Накрая се оказа че те въобще не са я нагрявали след първия път а са я намествали на "сухо", защото трябвало иначе да я пребоядисват. Сега каското няма да ми я плати защото се води вече оправена. Нова струва 800лв. Ремонт на детайла ще ми струва 300 но не им вярвам че ще я направят като хората.... Остава селският вариант да я ударя нарочно някъде че да я оправят пак, а не правя такива работи....

Та така за официалните ТМ Ауто. Адски съм доволен от тойота, но сервиза на ТМ Ауто са скандални според моя скромен опит с тях.

yarists
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2019 17:08
Местоположение: yaris
Автомобил: лек

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от yarists » 23 Яну 2019 17:25

Gandalf написа: 03 Дек 2017 11:11 Разбирам много добре колегата. 3 седмици отне боядисването на ужилена
предна и задна броня. Като оставях колата ми беше казано, че ремонта ще отнеме
2-3 седмици. На 16-тия ден почнах да звъня да разбера кога ще е готова колата.
Звънях директно на служебния мобилен на приемника. 2 дена никой не отговори и
не върна обаждане. След разговор с ТМ-Изток, се обадиха, че колата е готова.
Отивам в офиса на приемниците, всеки си гледа компютъра, най добър ден, няма може ли да
помогна, все едно влизам в селския сервиз.
В тази връзка колата вече я обслужвам в Благоевград. Записват час за след 1 ден.
И за бояджийски услуги ли ?

iaks
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Юли 2012 11:35

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от iaks » 30 Мар 2019 15:52

Здравейте колеги, една препоръка и от мен. Само първо да кажа, че от 2012г. съм къде "горд", къде не чак толкова "горд" клиент на Тойота София запад. Имам 5-6 бояджийски визитаций и 5-6 обслужвания все там и мнението ми е базирано на този опит.
Относно работата мога да кажа, че имам моменти, когато съм бил доволен, има и такива, когато не съм бил. Но нещо друго и по-важно искам да кажа. Когато си оставяте колите за тенекиджийски/бояджийски услуги там, снимайте номерата на акумулаторите и на други такива лесни за подмяна "консумативи" за да не се чудите после как е възможно оригинални консумативи да изкарват толкова малко... guns.gif
Toyota RAV4 2.2 D4D AWD

mladen76
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Окт 2018 16:37
Местоположение: СОФИЯ
Автомобил: тойота авенсис 2009

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от mladen76 » 03 Апр 2019 20:54

здравейте и аз да ги похваля,взех си колата от там беше за предна броня и заден калник и задна врата за боя.Чаках близо месец за час,иначе за една седмица я направиха но бяха ми одрали прага така че си гледаите хубаво колите като ги изкарвате от там.Даже и си доплатих някакви 6-7 лв ама това не е важно.

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от Gandalf » 27 Яну 2020 16:22

yarists написа: 23 Яну 2019 17:25
Gandalf написа: 03 Дек 2017 11:11 Разбирам много добре колегата. 3 седмици отне боядисването на ужилена
предна и задна броня. Като оставях колата ми беше казано, че ремонта ще отнеме
2-3 седмици. На 16-тия ден почнах да звъня да разбера кога ще е готова колата.
Звънях директно на служебния мобилен на приемника. 2 дена никой не отговори и
не върна обаждане. След разговор с ТМ-Изток, се обадиха, че колата е готова.
Отивам в офиса на приемниците, всеки си гледа компютъра, най добър ден, няма може ли да
помогна, все едно влизам в селския сервиз.
В тази връзка колата вече я обслужвам в Благоевград. Записват час за след 1 ден.
И за бояджийски услуги ли ?
За боя е да речем за след 7-10 дена. Вече два пъти ходя там. Нямам забележки.
След като излезе възлагателното писмо първо им звъня, ако има нещо
да се поръчва, да не чака колата там и тогава им я карам.
Corolla 1,4 D-4D

deagle
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2022 14:56
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Аурис

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от deagle » 02 Юли 2022 17:29

Здравейте колеги,

Наскоро закупих Тойота Аурис 1.6 бензин, 2018та година, поддържана в Тойота Велико Търново, сервизна книжка, история и така нататък. Колата наближава 90 хил километра за които виждам че предстои малко по-скъпо обслужване.
Звъннах в ТМ Изток, никой не вдигна, но пък ми върнаха обаждане, че колата може да влезе за обслужване края на следващата седмица.
За добро или лошо се зачетох в коментарите относно официалните сервизи и сериозно започвам да се притеснявам какво ще се случи с колата - ще бъдат ли сменени/проверени нещата от дългия им списък:

Периодичен преглед на 6г. или 90 000км.

Извършване на обслужване на 90 000 км, в съответствие с ръководството.
Включително: Подмяна на двигателно масло & маслен филтър.
Проверка охладителна система, маркучи & връзки.
Проверка на радиатор & кондензер за запушване & признаци на увреждане.
Проверка на охладителна течност.
Проверка въздушен филтър.
Подмяна запалителни свещи.
Проверка канистър.
Подмяна на флуида на съединителя.
Подмяна Спирачна течност.
Проверка спирачни накладки & дискове.
Проверка спирачни маркучи и тръби.
Проверка волан, предавка & връзки.
Проверка шарнири & прахозащити.
Проверка полувал включително маншони.
Проверка предно & задно окачване.
Проверка на изпускателната система за безопасност & течове.
Проверка състояние на гуми & налягане.
Проверка височина на спирачния педал & работа на ръчната спирачка.
Проверка на капачка на резервоар, клапан за горивните изпарения & горивопроводи.
Проверка включване скорости.
Подмяна поленов филтър
Проверка монтаж шофьорска стелка
Проверка за корозия по автомобила.

На думи звучи добре, но ще се провери ли наистина и смени съвестно това което е описано.
Разбира се искам да си запазя/удължа гаранцията и историята на колата в официален сервиз, просто след всичко което прочетох започнах да се съмнявам дали си заслужава.

Моля за мнения и хора, които има пресни впечатления.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от peterhr » 03 Юли 2022 18:06

Мен лично ме съмнява да проверяват толкова много неща. Вече 5 пъти обслужвам в София и Пловдив. И нищо друго освен накладки и дискове не гледат. А гледат точно накладки и дискове, защото искат да ги сменя при тях - веднага на момента. Задните ме изпързаляха и ги смених на 38 000км. Но за предните вече се отказах и отидох на друго място да ги гледат. Не помня точно кога беше, но май на 65 000 като я обслужвах и искаха да сменят предни дискове и накладки. Което за мен е супер странно. После смених само накладки.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

deagle
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2022 14:56
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Аурис

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от deagle » 03 Юли 2022 21:17

Като гледам историята на моята - предни и задни накладки са сменени на предното обслужване - 75к километра, евентуално във Велико Търново да не се опитват да ги пързалят толкова.
Иначе си има и логични неща - смяна спирачна течност, свещи, флуид съединител (защо не е трансмисионно масло а флуид). Не съм много компетентен кое кога трябва да се сменя, просто се притеснявам от умишлено правене на мизерии.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от мехаННика » 04 Юли 2022 11:55

Като гледам какъв си "хаирлия", с първи пост в заядливата тема, си мисля че няма да намериш сервиз който да те удовлетвори. Не си мисли че всичко изброено ще бъде демонтирано за изследване в лаборатория, нещата са доста по прости. Един добре поддържан автомобил на 90х км няма да има сериозни проблеми, достатъчно е един внимателен оглед фокусиран върху личните ти забележки ако има такива. Безсмислено е да търсиш врагове и зла умисъл, с такава нагласа сигурно ще си намериш. Изглежда имаш добър автомобил, ползвай го със здраве и удоволствие.

deagle
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2022 14:56
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Аурис

ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Мнение от deagle » 04 Юли 2022 12:15

Не не, съжалявам ако е заприличало на такова. Винаги проверявам за сервиз на който мога да вярвам за колите си и като цяло успявам. Просто ми предстои обслужване и за съжаление зачетох точно тази тема.
Предпочетох да имам смислени постове, отколкото мнения колкото ей така да ги има. Разбира се че не мисля, че всичко ще се разглобява и ще се носи в лаборатория, това няма как да стане, предположих че темата си заслужава продължение и преки впечатления.
Напоследък ми се насъбраха негативни преживявания, извинявам се ако съм прозвучал прекалено черноглед в темата.
Хубав ден на всички!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта