DumpValve ,Инсталирана ,Снимки ,Клипчета.

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

DumpValve ,Инсталирана ,Снимки ,Клипчета.

Мнение от LordDigital » 31 Юли 2005 06:03

Сложихме дъмпарката:


Изображение

Изображение

По-високо качество:

http://supra.stalx.com/Project/FullSize ... C07765.JPG

http://supra.stalx.com/Project/FullSize ... C07767.JPG

ВидеоКлипче (слушаите звука де)(използваите SaveAs):

http://supra.stalx.com/Project/FullSize ... pValve.MPG


Мнооогооо е трудно да кажа ,че усечам ГОЛЯМА разлика защото като я отворя шума става НЕВЪОБРАЗИМ ,буквално ми заглъхват ушите. На всичкото и от горе ,все още съм на нисък надув за да улегне гарнитурата.

Определено обаче ,анализа на данните от WideBand показва повече от 500 оборота по-ранно развъртане на турбото! което само по себе си е пре-достатъчно.

Всичко ми излезна доста солено ,ма нема как имаше доста неща които требеше да се правят специфично за моита кола ,което тука не е никак ефтино. За сега плановете са да си взема StraighTrue Ауспух и да го сложа от страни като на Shelby/Viper ,понеже наистина като е само тръба не може да се кара (поне на отворени прозорци)...
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: DumpValve ,Инсталирана ,Снимки ,Клипчета.

Мнение от Japanese_fever » 31 Юли 2005 06:20

Kak be 4ovek tova e ujasiq?!? wacko.gif

Az mojto Baljan4e 50cc kato go karah bez aspuh v kvartala i ima6e 6a6 i panika i puskah vsi4ki alarmi na kolite, a na6iq parking na blok s 8 vhoda si be6e dosta golqm. laugh.gif
A ne moga da si predtawq kakvo da slu6a6 6 cilindura 3.0L prez truba, nqkakva luda veselba e!?! laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 31 Юли 2005 06:31

ne znam kav a problema sas shuma. kupi si tapi za ushi i karai kato men.

az na 9spi samo sas downpipe si karam i kolata vaobshte ne e shumna. e ... auspuha mi e 2 1/8 incha ama vse pak... aaa i katalizator imam, kato se mahne se ochakva da stane mnogo po shumna.

btw tova sas taia kusa truba ne mislia che ti varshi niakva rabota. ot edna strana e hubavo da ima izvestna daljina traba, za da go ima efekta na kumina.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: DumpValve ,Инсталирана ,Снимки ,Клипчета.

Мнение от Japanese_fever » 31 Юли 2005 08:13

Abe Lorde, ne znam kak to4no se polzava toq DumpValve, no dobriq zvuk idva, kogato vuzduha vleze v rezonans! Az si padam malko muzikant i rezonanasa nali znae6 kakvo e - tuj kato 4asticite navsqko edno tvurdo tqlo se dvijat s opredelena skorost, kogato vuzduha(v trabata na primer) zapo4ne da trepti sus su6tata 4estota kato 4asticite(mulekulite) na trubata se polu4ava 2-3no po-silen zvuk i tova e rezonans.

Kato bqh v BG malko na krajok o aviomodelizum malkite DVG-ta na samolet4etata 3-5cc na izpuskatelniq kolektor im slagahme malka yduljena trubi4ka, koqto spomaga za polu4avane na rezonans i daje vdiga konete na dvogatel4eto i mu pozvolqva po-burzo da se produhva - to4no tova, koeto i na teb ti trqbva.
Ta misulta mi e, 4e trupata sled DumpValve-a trqbva da se iz4isli kolko dulga i debela da bude v zavisimost nalqganeto na vuzduha v neq za da s epolu4i optimalen efekt.

Abe ne znam kakvi gluposti rusq, no ima li smisul ot tova deto go prikazvam vuob6te?!? laugh.gif

Znam e-mail-a na edin ot BG, kojto znae kak se pravi rezonatorna truba, no ne znam kakvi parametri mu trqbvat za da q iz4isli?!? wacko.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 31 Юли 2005 10:49

ugabuga написа:
btw tova sas taia kusa truba ne mislia che ti varshi niakva rabota. ot edna strana e hubavo da ima izvestna daljina traba, za da go ima efekta na kumina.
ne znam dali tova ima osobeno znachenie pri turbo dvigatel.
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 31 Юли 2005 15:11

i az ne znam. sia karam samo s downpipe. kato sloja auspuh shte vidim dali shte e po dobre :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Mm

Мнение от LordDigital » 01 Авг 2005 04:18

Ideqta na trybata e da ne mi precaka poda (kato duha srestu nego i mu izroni pokritieto) ,ta prosto soci nadolu tva e vsicko.

Shuma obache e neVyobrazim. Smetam da si prawq poleka leka edin auspuh deto da trugva na strani i da izliza kato na Viper/Cobra.
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: DumpValve ,Инсталирана ,Снимки ,Клипчета.

Мнение от LordDigital » 01 Авг 2005 04:20

Japanese_fever написа:Abe Lorde, ne znam kak to4no se polzava toq DumpValve, no dobriq zvuk idva, kogato vuzduha vleze v rezonans! Az si padam malko muzikant i rezonanasa nali znae6 kakvo e - tuj kato 4asticite navsqko edno tvurdo tqlo se dvijat s opredelena skorost, kogato vuzduha(v trabata na primer) zapo4ne da trepti sus su6tata 4estota kato 4asticite(mulekulite) na trubata se polu4ava 2-3no po-silen zvuk i tova e rezonans.

Kato bqh v BG malko na krajok o aviomodelizum malkite DVG-ta na samolet4etata 3-5cc na izpuskatelniq kolektor im slagahme malka yduljena trubi4ka, koqto spomaga za polu4avane na rezonans i daje vdiga konete na dvogatel4eto i mu pozvolqva po-burzo da se produhva - to4no tova, koeto i na teb ti trqbva.
Ta misulta mi e, 4e trupata sled DumpValve-a trqbva da se iz4isli kolko dulga i debela da bude v zavisimost nalqganeto na vuzduha v neq za da s epolu4i optimalen efekt.

Abe ne znam kakvi gluposti rusq, no ima li smisul ot tova deto go prikazvam vuob6te?!? laugh.gif

Znam e-mail-a na edin ot BG, kojto znae kak se pravi rezonatorna truba, no ne znam kakvi parametri mu trqbvat za da q iz4isli?!? wacko.gif
AA mnogo sa slozni tez naUki:)

Za sega samo gledam da izlizat na vyrgal izgorelite gazove. Ako moze i da ne e bezNadezno shumno - oste po-dobre...
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: DumpValve ,Инсталирана ,Снимки ,Клипчета.

Мнение от Japanese_fever » 01 Авг 2005 05:09

LordDigital написа:
AA mnogo sa slozni tez naUki:)

Za sega samo gledam da izlizat na vyrgal izgorelite gazove. Ako moze i da ne e bezNadezno shumno - oste po-dobre...
A ogun(fire) 6te izliza li 6tom e po-kusa trubata?!? :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

El Camino

Re: Mm

Мнение от El Camino » 01 Авг 2005 10:15

LordDigital написа:Ideqta na trybata e da ne mi precaka poda (kato duha srestu nego i mu izroni pokritieto) ,ta prosto soci nadolu tva e vsicko.

Shuma obache e neVyobrazim. Smetam da si prawq poleka leka edin auspuh deto da trugva na strani i da izliza kato na Viper/Cobra.
Моята Королка като я взех си беше вече със разпорена тръба за 1вото гърне, която обаче не се виждаше, щото беше отгоре. След като напълно се разкачи през едно планинско и я забелязах, си обясних и дупката на мокетчето в краката на шофьора. Явно отдавна е карана така.. та като ми се разкачи съвсем тръбата я пребарвах от време на време да не достигне критична температура. В тоя смисъл тоя downpipе си е направо наложителен. Шума беше невъобразим, но чак като подадеш газ.. иначе си крузваш като тунингован голф.. а шоу ефекта е поразителен biggrin.gif . Ех.. морето.. сините вълни :whistle: . Да не говорим, че на Королката се усещаше и разлика в мощноста.
Лорде, тази клапа с електромоторчето, къде я намери? Хубаво е станало при теб, не знам що се притесняваш от шума. Все пак не е мислено това да се кара така в града, а на писта, дето адреналина те бие на мах определено звука няма да е с негативен ефект май. Тестдрайв му е майката:). В гаража и с 5 гърнета да я форсираш все ще е прекалено:).
Имаш ли някакъв линк, за моторчето или поне как се води на енг. да го потърся?

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 01 Авг 2005 10:57

Ефекта на комина се проявява при разлики във височина (т.е. трябва тръбата да е вертикална) :thumbsup:
Така че тук той няма смисъл.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Re: Mm

Мнение от ALTEZZA » 01 Авг 2005 21:57

El Camino написа: Имаш ли някакъв линк, за моторчето или поне как се води на енг. да го потърся?
http://www.quicktimeperformance.com/sto ... detail&p=3
->

El Camino

Re: Mm

Мнение от El Camino » 02 Авг 2005 09:46

ALTEZZA написа:
El Camino написа: Имаш ли някакъв линк, за моторчето или поне как се води на енг. да го потърся?
http://www.quicktimeperformance.com/sto ... detail&p=3
Az li ne razbrah ili Lorda se e orysil za towa kupeshkoto? unsure.gif

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 02 Авг 2005 10:19

Оръси се не амиии...като поп
Но джаджата е супер тарикатска...Ел камино, и аз си мислих как може човек сам да си го направи и си представях някаква клапа от голям карбуратор или тротъл боди...и направо със жило от купето...застопоряване на три позиции...затворено, средно и отворено...работата че да седнеш да го правиш сам в Америца няма сметка...по добре ходи на работа и си го купи

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 02 Авг 2005 10:23

toi Lorda ne go e kupil za taz cena, pak e minal po tankata tarifa wink.gif
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта