Тунинг майстор на от който сте доволни

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
ToyotaCelica1.8
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2019 23:35
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: toyota celica 1.8 116 hp 1997

Тунинг майстор на от който сте доволни

Мнение от ToyotaCelica1.8 » 22 Юни 2019 23:40

Здравейте банда,
Наскоро си купих Селика 1997, 116 конски сили 1.8 бензин. Бих искал да ми препоръчате от личен опит човек който разбира от тунинговане. По възможност бих искал да и сложа турбина, или компресор.
(В дългосрочен план и други неща, но като за начало искам да я види някой) Трябва ми човек който разбира от тези неща, бих отделил около 3 бона за този проект. Ако имате човек от който сте доволни моля препоръчайте ми.
Аз съм от Пловдив, но ако си струва бих пътувал и до друг град.
Благодаря предварително worthy.gif worthy.gif

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Тунинг майстор на от който сте доволни

Мнение от skydiver » 23 Юни 2019 20:19

Трудна работа, колега...
Само диното и настройките могат да подминат 1000лв.
Пък и вече всеки иска дизели да прави - качваш бина за 5мин, взимаш 500лв и който откъде е.
Електроника, духалка, дюзи, бутала и биели (не знам дали пасват от някой друг тойотски мотор) кулер, турбо пътища, гарнитурки, уреди, сонди, а искаш и някой друг да я прави...
Тези 3к лв ги удвояваш и се надяваш да влезеш в сумата. Освен ако не си решил да правиш скрап-тунинг.
Ако ти се струва много, помисли си за друг двигател - стоков турбо мотор ( не знам 3S-GTE куплира ли се лесно и изобщо намира ли се лесно и на какви пари... ), който да пуснеш в коша.
И все пак - не казваш какви са ти очакванията за постигната мощност?
Иначе в Пловдив имате достъчно способни хора да я направят.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Тунинг майстор на от който сте доволни

Мнение от Lwerewolf » 24 Юни 2019 22:57

+1 3S-GTE swap. Алтернативно, Celica GT-four... идва си с него :)

Прочети за 7A-FE, няма много файда да правиш каквото и да е по него.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

ToyotaCelica1.8
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юни 2019 23:35
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: toyota celica 1.8 116 hp 1997

Тунинг майстор на от който сте доволни

Мнение от ToyotaCelica1.8 » 25 Юни 2019 19:37

Честно казано търся най-добрия вариант за мен. Не е казано че искам да я правя супер кола, но ще е хубаво ако мога да вдигна поне 30-40 коня. Не знам дали има смисъл да я чипосвам с по голям дросел ? Напълно откровенно не разбирам много затова ми трябва доверен човек с който да говоря. Турбото може и да отпадне.
@skydiver да попитам ако си закупя този 3S-GTE, какви други неща ще трябва да сменям по колата за да се синхронизира и да няма проблеми ? Благодаря

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Тунинг майстор на от който сте доволни

Мнение от skydiver » 25 Юни 2019 23:05

Този 1.8 може би е доста далеч от онзи 1.8, който ти трябва за атмосферен проект.
Имам чувството, че дори с максимални жокери (хиляди левове за all motor атмосферен проект) едва ли ще извадиш още 40 к.с.
Иначе като чуя "чип" и атмосферен двигател, малко ли става смешно, щото не работи така.
Без да съм запознат отблизо с 3S-GTE, със сигурност ще ти трябват :
- здрава скоростна кутия
- подсилен съединител
- къстъм полуоски, според кутията и разстоянията
- някой, който е наясно с жиците, както и електроника (може и да може със стоковото 3S-GTE еку, но може и да не може.) От японците само Хонда е Lego type - взимаш от от всякакви модели и двигатели и става успешен бюджетен домашен скрап тунинг.
- по-мощна бензинова помпа(евентуално), приемаме, че моторът ще е окомплектован и инжектори няма да ти трябват.
- широколентова сонда, в случай че искаш да следиш смесите как се движат. Оттук натам уреди колко ти сърце иска - температура и налягане на масла и води, температура на изх. газове, надналягане(бууст) температура на входяшия въздух, и т.н.Доста пъти са и дори излишни (заемат място tooth.gif )
-турбо пътища и кулер, блоу офф (пак зависи от окомплектовката на мотора)
- аз съм фен на охлаждане на маслото, виждам, че 3S-GTE работи с 4.5л, което е доста добре, но все пак...
Но аз идвам от друг японски форум, просто всекидневната ми кола е Тойота и не мога да те насоча по-добре. Ще трябва някой от гурутата тук да се включи.

P. S. :Помисли и за стоков 3S-GE (атмосферната версия), който с валове (и още нещо *) може и изкара и над 200 коня. Или пък готов 3S-GE Beams... 210 коня от завода (не знам дали ще стане да се завърти в коша напречно).
Не бързай, позапознай се с колегите тук, виж как върви 1.8 192коня, виж някое мощно атмосферно 3S-GE, и накрая ще можеш да решиш и ефективно да насочиш усилия, без да има напред /назад и наляво /надясно.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Тунинг майстор на от който сте доволни

Мнение от Lwerewolf » 26 Юни 2019 02:15

Има 3S-GE сток във това купе, има разни swap теми във 6gc.net. Форума е down, търсиш в google и гледаш cached версия. Пример - http://webcache.googleusercontent.com/s ... irefox-b-d

Като цяло информацията е разпиляна, както винаги :)

За дали си заслужава - Celica 2.0 GT със въпросния 3S-GE (5S-FE GT-тата уж са само в щатите, ама провери двигателя ако гледаш... за всеки случай ;) ) като гледам се продава за под 5к наоколо. Ти си преценявай, аз бих продал колата и взел GT директно. GT-four е друга тема :D
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта