Apexi електроника

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Apexi електроника

Мнение от Akima » 02 Авг 2019 00:06

Престарали сте се. :whistle:
Твоят 3S не съм го засичал скоро - движи ли се редовно?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Apexi електроника

Мнение от maldezzar » 03 Авг 2019 13:55

Vokil написа: 01 Авг 2019 23:49 Има добри отзиви за: link; ecumaster аз лично съм доволен от мегите и така :) 20 коня от атмосферка са доста сериозна цифра. Постигали сме ги от 1.8 с един приятел но колата (това което остана от нея) реално почти нямаше изпускателна система (тръба около и под метър) и махнахме дебитомера и всички всмукателни тръби остана на гол дросел дори без въздушен филтър.
Колега дай телефон на лично да те разпитам малко за въпросната електроника, че все пак ми трябва човек дето я е ползвал. punk.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Apexi електроника

Мнение от Vokil » 09 Авг 2019 23:33

Akima Моята тотка е с 4А :) но това лято не съм я карал с тия задръствания и синята зона си карам само скутерчето колкото и да си харесвам колата.


maldezzar Питай тук ще ти отговоря мисля че ще е полезно и други хора да прочетат какво ще си пишем.
Човек и добре да живее умира .......

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Apexi електроника

Мнение от maldezzar » 10 Авг 2019 14:20

Vokil написа: 09 Авг 2019 23:33 Akima Моята тотка е с 4А :) но това лято не съм я карал с тия задръствания и синята зона си карам само скутерчето колкото и да си харесвам колата.


maldezzar Питай тук ще ти отговоря мисля че ще е полезно и други хора да прочетат какво ще си пишем.
Като начало въпросната електроника от сайта им в България ли я купихте? За какъв двигател я ползвахте ? Кой я настрой ? Дали има за 2зз-ге имаш ли идея?
П.С. Тези дни ще им звънна да видя какво ще кажат (представителите).
П.С.2 Писах по ФБ на Теодор от Прогаз, защото не можах да намеря негов телефон. Същия каза, че Апекси била доста остаряла като концепция и щял да провери за моя двигател какви са вариантите за електроника.... и така вече 1 седмица smile.gif (явно човека си има доста работа)
Toyota Celica 7gen

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Apexi електроника

Мнение от Vokil » 13 Авг 2019 00:06

Купих си я от човек в България . Двигател 4A-FTE ако трябва да го кажем по тойотски :) Настройките са си мое дело. Може и да има MS PNP за тоя мотор но когато аз си монтирах моята още нямаше "плъг енд плей" модели на мегите та се наложи да си клонирам кабелите от оригиналния компютър и да си запоя стандартната букса за платка 2.2
За твоята кола бих ти препоръчал да си оставиш оригиналния компютър да ти управлява празния ход бенз помпата климатика има как да се направи така че да си мисли че той командва парада А мегата да управлява аванса горивото и лифта.
Човек и добре да живее умира .......

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Apexi електроника

Мнение от maldezzar » 13 Авг 2019 19:43

Vokil написа: 13 Авг 2019 00:06 Купих си я от човек в България . Двигател 4A-FTE ако трябва да го кажем по тойотски :) Настройките са си мое дело. Може и да има MS PNP за тоя мотор но когато аз си монтирах моята още нямаше "плъг енд плей" модели на мегите та се наложи да си клонирам кабелите от оригиналния компютър и да си запоя стандартната букса за платка 2.2
За твоята кола бих ти препоръчал да си оставиш оригиналния компютър да ти управлява празния ход бенз помпата климатика има как да се направи така че да си мисли че той командва парада А мегата да управлява аванса горивото и лифта.
Да разбирам те, какво имаш предвид и сега идва най-големия въпрос, кой ще го направи ? tooth.gif tooth.gif Едва ли ще има много желаещи, но ще видя. Няма да бързам, сега правя други дребни неща, като съм готов с всичко вече ще остане само електрониката.... но като гледам ще е трудна работа в Б-я smile.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Apexi електроника

Мнение от Vokil » 13 Авг 2019 23:04

В София се сещам за двама души в Пловдив Нико вероятно знае някого нали имаше лотус с такъв мотор. Пък ако не намериш друг вариант в по-зимните месеци мога да ти отделя малко от времето си но ще трябва да се разхождаш до Варна.
Човек и добре да живее умира .......

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Apexi електроника

Мнение от maldezzar » 14 Авг 2019 23:03

Vokil написа: 13 Авг 2019 23:04 В София се сещам за двама души в Пловдив Нико вероятно знае някого нали имаше лотус с такъв мотор. Пък ако не намериш друг вариант в по-зимните месеци мога да ти отделя малко от времето си но ще трябва да се разхождаш до Варна.
Може би ще трябва да почна първо от София към Пловдив, а ти да си последен вариант колега, че 600 км. са си 3 дни път с камили tooth.gif
Toyota Celica 7gen

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Apexi електроника

Мнение от maldezzar » 29 Сеп 2019 17:36

Малко ъп по темата. Колата вече е с торсен диференциал, "пичовете от Рапидо" ми затриха Интейка някъде в склада им и вече 9-ти ден чакам да ми кажат къде ми е пратката, а поръчах ецумастер дт3 с базова карта и лънч контрол преправено направо за буксите на мойто Ецу за 2зз-ге. Чакам го и него и като ги сложа нещата, ще ходя да видя на дино дали има някакъв ефект или не :D
Toyota Celica 7gen

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта