Всичко за TOYOTA PICNIC, проблеми, ремонти, надеждност, съвети и бъдеще!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
leecho
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2017 10:02
Местоположение: София

Всичко за TOYOTA PICNIC, проблеми, ремонти, надеждност, съвети и бъдеще!

Мнение от leecho » 19 Апр 2018 14:32

Здравейте Пикник маняци,
аз съм нов във форума и още не съм се ориентирал много но искам да предложа нещо! Във форума има немалко информация за модела Пикник/ или пиЧник/ както го нарича един мой приятел, но и недостатъчно. Рашъните имат яко информация и солидни знания и обмен. Пускам новата тема, защото според мен този модел има място и то солидно в автомобилния живот въпреки стария си модел. Много хора карат такъв модел и се оказа, че и много малко майстори разбират на тази кола. Отделно се оказва, че е и трудна за ремонт със не съвсем евтини части. Въпреки това, аз карам такава кола от 10 години и мога да кажа, че моделът е много много истински, яко товарно магаре и просторен семеен автомобил. Идеята за темата ми дойде когато разглобих стария си Пикник и го продадох на части. От цялата страна ми звъняха за съвети, а аз след толкова години определено мога да помогна със съвет на много хора притежаващи пиЧника. Разбира се аз също се нуждая от обмен на опит и информация за това ми се ще да се посъберем ТУК собствениците на това возило и да обмени мнения и опит, да си споделим тегоби и преживявания. След като помогнах на поне 15 човека как да си оправят вътрешните карета, кой тампон на двигателя е за смяна и защо? ще се радвам ако админите харесат темата. Picnik forever.
Благодаря дано се посъберем. Съвсем скоро си закупих и онлайн книгата" Как да ремонтирам Пикник" и бих желал да я споделя.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Всичко за TOYOTA PICNIC, проблеми, ремонти, надеждност, съвети и бъдеще!

Мнение от Akima » 19 Апр 2018 15:26

Не посочвате нищо конкретно - давам ви 24 часа за разумни аргументи и демонстрация.
Като човек направил не един и два фотоотчета ви съветвам да разгледате какво и как става.

Във форума има достатъчно теми за този ретро "автомобил" със средна възраст 28 години.
Всички, които харесват "тостери на колела" отдава са си купили Corolla Verso или Avensis Verso.

Не желая да съм груб или да ви чупим хатъра - но щом толкова разбирате от модела създайте полезна тема с FAQ, а не поредната такава за чесане на езици на скучаещи чичаци.

Сега малко от мен: Успех с начинанието. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

leecho
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2017 10:02
Местоположение: София

Всичко за TOYOTA PICNIC, проблеми, ремонти, надеждност, съвети и бъдеще!

Мнение от leecho » 19 Апр 2018 16:47

worthy.gif Ами...както казах, бая ми е трудно да се оправя тука ама...ще поразгледам къде да го втурна това нещо и да е правилно. Ако мислите, че е поредната говорилня изгрийте го. Ще опитам да го формулирам по инак. А старо старо но масово се кара " тостера" и е доста мътен за поддръжка.

leecho
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2017 10:02
Местоположение: София

Всичко за TOYOTA PICNIC, проблеми, ремонти, надеждност, съвети и бъдеще!

Мнение от leecho » 19 Апр 2018 16:48

А иначе знам, че е Ипсум но в Европа е само Пикник.

leecho
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2017 10:02
Местоположение: София

Всичко за TOYOTA PICNIC, проблеми, ремонти, надеждност, съвети и бъдеще!

Мнение от leecho » 20 Апр 2018 02:09

И да разрових се из форума има доста теми, които съм пропуснал да видя. И аз смятам, че новата тема е безмислена. Изтрийте я смело, ненужна е!

leecho
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Окт 2017 10:02
Местоположение: София

Всичко за TOYOTA PICNIC, проблеми, ремонти, надеждност, съвети и бъдеще!

Мнение от leecho » 20 Апр 2018 02:11

Akima написа: Не посочвате нищо конкретно - давам ви 24 часа за разумни аргументи и демонстрация.
Като човек направил не един и два фотоотчета ви съветвам да разгледате какво и как става.

Във форума има достатъчно теми за този ретро "автомобил" със средна възраст 28 години.
Всички, които харесват "тостери на колела" отдава са си купили Corolla Verso или Avensis Verso.

Не желая да съм груб или да ви чупим хатъра - но щом толкова разбирате от модела създайте полезна тема с FAQ, а не поредната такава за чесане на езици на скучаещи чичаци.

Сега малко от мен: Успех с начинанието. :thumbsup:
И да разрових се из форума има доста теми, които съм пропуснал да видя. И аз смятам, че новата тема е безмислена. Изтрийте я смело, ненужна е!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта