Аре още един Паметник на Културата!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 20:52

govoreh za 91-94
za nai novite znam. 95+ ... 1999? tia malko go izpusnah, puk i sa i super grozni taka che ne me e iad che ne znam nishto za tiah :)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Фев 2005 21:07

za koi Celici kazvash che sa malko grozni, chetriochkite li(1994-1999?)?
Изображение
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 23:22

da tochno tia. ne znaeh ot koia do koia godina e modela.

No vav stock forma sa uber oogly. :) tova deto mi go pokazvash e hubavo

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 24 Фев 2005 03:11

jamie написа: Merih 4AGE non-tvis i 7MGTE injectori - buksite NE sa ednakvi.
mojesh li da ima udarish po edna snimka i da gi kachish da vidya! mnogo me sumnyava che sa razlichni!
po tova koeto az sum vizdal, tryabva da sa ednakvi! wacko.gif
mersi,
punky

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Фев 2005 08:16

ugabuga написа:da tochno tia. ne znaeh ot koia do koia godina e modela.

No vav stock forma sa uber oogly. :) tova deto mi go pokazvash e hubavo
ami mislia che sa mejdu 1994 i 1999, sled tova izlezna 2000-nata tazi podostrenata, koiato e i do sega, no men pak tia hich ne mi dopada. inache az chetriochkite dosta gi haresvam, stiga da sa hatchback obache, coupe i convertable ne gi haresvam. daje edno vreme gledah za takava da si kupia, no sa mnogo redki i si paziat cenata visoka, ta taka i ne si vzeh. estestveno ot van triabva malko da se pipnat, pone hubavi djanti da se slojat i e gotova, a za interiora strashno mi dopada, dosta sa mi odobni(v segashnata generacia edvam vlizam sad.gif )
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Фев 2005 08:19

punkara написа:
jamie написа: Merih 4AGE non-tvis i 7MGTE injectori - buksite NE sa ednakvi.
mojesh li da ima udarish po edna snimka i da gi kachish da vidya! mnogo me sumnyava che sa razlichni!
po tova koeto az sum vizdal, tryabva da sa ednakvi! wacko.gif
mersi,
punky
predpolagam che ima i znachenie koia godina e dvigatelia. ako ne e mnogo star, triabva da si pishe na samite konektori pet cifren nomer, pone na vsichki koito do sega sam poglednal go pishe(s izkluchenie na vaprosnata Supra).
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 24 Фев 2005 11:15

Punky, нямам фото подръка. Разликите са само в позицията на двете странични "ушички" - оттам и конектора няма как да съвпадне - просто няма да влезе. 4АГЕ инжекторите ми са бежовия тип - 235(215?) сс.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 24 Фев 2005 13:28

jamie написа:Punky, нямам фото подръка. Разликите са само в позицията на двете странични "ушички" - оттам и конектора няма как да съвпадне - просто няма да влезе. 4АГЕ инжекторите ми са бежовия тип - 235(215?) сс.
hmmm, stranno.. no moje i da si napulno prav! az tuka shte gledam da napravya edna snimka na non-tivis buksi, da vidime za edni i sushti li govorime.
punky wacko.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 24 Фев 2005 13:58

ALTEZZA написа:
ugabuga написа:da tochno tia. ne znaeh ot koia do koia godina e modela.

No vav stock forma sa uber oogly. :) tova deto mi go pokazvash e hubavo
ami mislia che sa mejdu 1994 i 1999, sled tova izlezna 2000-nata tazi podostrenata, koiato e i do sega, no men pak tia hich ne mi dopada. inache az chetriochkite dosta gi haresvam, stiga da sa hatchback obache, coupe i convertable ne gi haresvam. daje edno vreme gledah za takava da si kupia, no sa mnogo redki i si paziat cenata visoka, ta taka i ne si vzeh. estestveno ot van triabva malko da se pipnat, pone hubavi djanti da se slojat i e gotova, a za interiora strashno mi dopada, dosta sa mi odobni(v segashnata generacia edvam vlizam sad.gif )
az dori ne sam i vijdal takiva hatchbak (mai shte e liftback si mislia). Iavno sa dosta redki. V novite ne sam se vozil. Izglejdat tesnichki ama i porshetata sa tesni :)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Фев 2005 21:12

da prav si, liftback sa. prosto na mnogo mesta kat rediat kolite pod kategorii i tam niamat liftback i vinagi gi slagat pod hatchback, no to razliakata ne e osobeno goliama.
->

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 25 Фев 2005 01:52

i mene ne me kefiat segashnite celica - no pak i reklamata im si kazva vsichko - "looks fasf" - ako vsashtnost barzi shtiaha da sa po shiroki, po niski i po gotini....i shtiaha da se kazvat supri ...sega shte vi pokaja moiata kola i samo ne iskam da se plashite ...ili pak se plashete ama samo ot neshtata koito mislia da i napravia
1. rear wheel drive conversion
2. 20cm wider wheel base
3. 40cm longer wheel base
4. 17" SSR Competition rims
5. 14" stoptech rotors+calipers+pads
6. suspension yet to be designed
7. Dvoumia se za dvigatelia - 2JZ ili da vzema 4 dvigatelia ot toyota echo i da gi montiram v djantite - hem shte stane 4x4 hem shte spestia teglo ...samo ne znam kak shte vkluchvam skorosti i davam gaz i shte se razpraviam sas obshto 12 pedala (8 ako e avtomatik)

priblizitelno shte mi izleze kolkoto onaia volga s drivetrain i interior ot 850i

ama samo merak da ima chovek - i pari - $500K shte me opraviat
Прикачени файлове
celica2
celica2
DSC01290.JPG (111.03 KiB) Преглеждано 4972 пъти
celica1
celica1
DSC01289.JPG (81.01 KiB) Преглеждано 4972 пъти

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 25 Фев 2005 08:58

PAKETA_1 написа: 1. rear wheel drive conversion
taya kola osven AWD, drugo edva li mojesh da i napravish... ako ti tryabva RWD, smeni kolata sus RWD, i sled tova pochvai da ya pravish.
Edinstvenite ekzemplyari konvertnati ot FWD na RWD gi ima po razni drag racing modeli, no te veche ne sa koli, ami edna ramka, sus maket, koito izglezda na originalnata kola.
tazi tvoyata AT185, mojes s mnogo trud i pari da i kachish okachvane rezervorai, dvigatel i pr. na celica alltrack, no po-dobre ya smeni za takava. ako li puk iskash RWD, vzemi edna supra MA70 kato na Lorda, i taka.
pomisli i shte vidish che ima mnogo poveche logika v tova, ot kolkoto da se opitvash da napraviosh RWD ot FWD kola. wacko.gif
uspehi,
punky :thumbsup:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 25 Фев 2005 09:09

[quote="PAKETA_1"]
7. Dvoumia se za dvigatelia - 2JZ ili da vzema 4 dvigatelia ot toyota echo i da gi montiram v djantite - hem shte stane 4x4 hem shte spestia teglo ./quote]

HAhaha te tova me razbi:))
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Фев 2005 10:16

PAKETA, za tochka 7 mi e iasno che ti hrumna na teb, no ostanalata chast ot spisaka ot de ia kradna smile.gif . inache az znam che si razumen chovek i ne ti idvat idei kat na brat ti wink.gif :whistle: inache znam che na teb AWD ti e v dushata, pak ako moje i na zadnia kapak da pishe STi :whistle:
->

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 25 Фев 2005 18:38

znach punky az vsashtnost se sheguvah - niamam namerenie da vlagam nishto v moiata celica - prosto niama nikakav smisal nito logika kakto ti kaza...

a znachi sigurno znaete no v shveitzaria sa razrabotili nov hydrogen fuel cell avtomobil (PEM za da bada po tochen (proton exchange membrane)) koito ima mnogo interesni i novatorski idei...znachi dva elektromotora sa razpolojeni v jantite i tova eliminira transmisii i poluoski - pod kapaka e fuel cell-a kato samo tok se podava kam kolelata...spirachkite sashto sa elektrichni i daje tam sabirat energia kato spirash kato na toyota prius...vsichko se controlira ot computar ....i po princip si mislia che niamat problem da napraviat takava kola sas perfectno 4x4 - 0-100% power na koiato si iskash guma....ta ot tam se setih da slojim dvigateli ot Echo...za tezi koito ne znaiat echo e malka toyota na koiato kato i vdignesh kapaka i kajesh "kade e dvigatelia?" i ot engine bay-a se chuva eho - "kade e dvigatelia, kede e dvigatelia" tongue.gif

a pak lorda i altezata znaiat kakvo stava kato mi dadat na mene AWD - daje lorda hodi da mu leiat kurshum ot uplaha ...taka che mislia sledvashtata mi kola da e RWD
wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта