Celica

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
loser
Мнения: 70
Регистриран на: 05 Юли 2009 13:20
Местоположение: София

Celica

Мнение от loser » 08 Юли 2009 08:19

Здравейте банда, от няколко дни съм горд собственик на Селика Т20.
По принцип съм във Хонда филма от много време и когато реших да си взема и аз кола , а не само да ровя по колата на сина ми се заоглеждах за читав Прелюд. Да ама не, само разни изкъртени коли се продават на цени като за нови, и погледнах на страни. Тогава се появи ТЯ! Колата е гледана като писано яйце. Общо взето съм много доволен и от возията и от поведението на пътя. Единственото е ,че този двигател е слабичък за това купе. От това което прочетох във форума разбрах, че да се опитвам да го събудя е безсмислена кауза. Питането ми към Вас е какво трябва да взема задължително от мотор 3СГЕ за да направя суап, и с въпросния мотор ще добие ли прилична динамика. Благодаря Ви за отговорите и се надявам, че ще бъдат рационални, а не от типа "ще бега зверски".

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 08 Юли 2009 10:04

От така написаното не ми стана много ясно какво точно питаш. 3СГЕ или 3СГТЕ? Искаш да суапваш или какво?
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
bachvarov
Мнения: 120
Регистриран на: 29 Сеп 2008 10:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bachvarov » 08 Юли 2009 10:13

mai iska da swapne s1s 175hp ... ako e taka dosta rabota si e

1-motor
2-skorostna kotiq
3-poluoski
4-nosa4i
5-shenkeli
6-komputer
7-cqlata kabelna mreja
8-kontakten klu4 (ako kolata e s imb)
9-obortoper i skotostomer (po jelanie)

nie s moq kolega koito pritejawa T20 115hp mislehme da go prawim, no kato odarihme 4ertata se okaza 4e za po-malko ot 2500lv nqma kak da stane ... dane goworim 4e nqma kak se prekara pez KAT.
<=== CELICA GT-S POWER ===>

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 08 Юли 2009 10:20

В Т20 се монтират 4-5 двигателя. В зависимост от зависи може да мине без скорости, ма поне да беше написъл къв двигател живее вътре...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
bachvarov
Мнения: 120
Регистриран на: 29 Сеп 2008 10:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bachvarov » 08 Юли 2009 10:28

q date zapitam toz motor 3S-GE 175hp deto plovdivchanina go prodawa za 1500 s1s si4ko koeto trqbwa za swap-a moje li damu se sloji turbo kit s1s promenliva geometriq s mehani4en klapan da nqma nujda dase oprawlqwa komp-a i ako moje kakwo trqbwa dase smenq po nego . butala ? bieli ? trqwali da se podmenqt ?
<=== CELICA GT-S POWER ===>

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 08 Юли 2009 10:52

За можене, може да се садне на всичко. Въпроса е че с апетита идват и разходите :censored: :censored: :censored: При компресиран мотор (тоя сигурно е 10.5-11:1) не мож го надуеш особенно. За разреждане има няколко подхода. С подложка и две гарнитури, бая селско ма върши работа или да сложиш такива бутала, обаче вече цената става друга. За сместа чесно казано няма как да стане със стоковото ЕКЮ демек отиваш на някакъв пиджбек СМТ6 примерно къде 300$ (лично не ме кефи ма спестява главоболията с мегаскюирта) или стендалоун което са си допълнителни кинти, време , нерви за окабеляване и т.н. Като при сички положения излизаш от бюджет 2500лв...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
bachvarov
Мнения: 120
Регистриран на: 29 Сеп 2008 10:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bachvarov » 08 Юли 2009 17:29

:iroc: thanks
<=== CELICA GT-S POWER ===>

loser
Мнения: 70
Регистриран на: 05 Юли 2009 13:20
Местоположение: София

Мнение от loser » 08 Юли 2009 17:39

Здравейте отново, благодаря Ви за бързата реакция. Сега по ред.
1. Двигателя е 7афе. Извинявам се, че не го написах в първия пост.
2. Тази подмяна на шенкели и носачи значи ли, че размера на дисковете е различен?
3. Нямам никакво намерение да го регистрирам преди нова година, а ако наистина след нея акциза падне тогава ще отида в КАТ.
4. Намерил съм си двигател т.е. цяла кола търкаляна през таван, при това на много прилична цена, и ДВГ-то изглежда добре, но все пак идва от Италия. За това ме интересуват цените на сегменти, лагери основни и биелни и гумички за клапани, гарнитури защото е срамота двигателя да е на земята и да не се отвори.

Аватар
bachvarov
Мнения: 120
Регистриран на: 29 Сеп 2008 10:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bachvarov » 08 Юли 2009 18:30

moje da zamitash kolegato w tozi post

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=8393&start=240

raboti s ka4estweni 4asti i dostawq b1rzo.
<=== CELICA GT-S POWER ===>

Аватар
polsun
Мнения: 242
Регистриран на: 06 Фев 2009 07:45
Местоположение: Габрово/В. Търново
Обратна връзка:

Мнение от polsun » 08 Юли 2009 20:51

bachvarov написа:...dane goworim 4e nqma kak se prekara pez KAT.
Това не е проблем просто трябва да мине Технотест, казвам го от опит понеже на една Вектра 1.8 бяха монтирали V6 от Омега, закарахме я в София мина си технотестта издадоха бележка за успешно преминат преглед и от там в КАТ.
Toyota Celica '01 1.8 VVT-I
Изображение http://venci.bg http://lexus-bg.eu

Изображение

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 08 Юли 2009 23:25

polsun написа:
bachvarov написа:...dane goworim 4e nqma kak se prekara pez KAT.
Това не е проблем просто трябва да мине Технотест, казвам го от опит понеже на една Вектра 1.8 бяха монтирали V6 от Омега, закарахме я в София мина си технотестта издадоха бележка за успешно преминат преглед и от там в КАТ.
Абе тракшъна и оборотомера как го пуснахте с тоя В6 и с каква скоростна кутия постигнахте тоз резултат?

П.П. От 7а на 3с колегата да не се надява на особенна съвместимост laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
polsun
Мнения: 242
Регистриран на: 06 Фев 2009 07:45
Местоположение: Габрово/В. Търново
Обратна връзка:

Мнение от polsun » 09 Юли 2009 07:20

diver написа:
polsun написа:
bachvarov написа:...dane goworim 4e nqma kak se prekara pez KAT.
Това не е проблем просто трябва да мине Технотест, казвам го от опит понеже на една Вектра 1.8 бяха монтирали V6 от Омега, закарахме я в София мина си технотестта издадоха бележка за успешно преминат преглед и от там в КАТ.
Абе тракшъна и оборотомера как го пуснахте с тоя В6 и с каква скоростна кутия постигнахте тоз резултат?

П.П. От 7а на 3с колегата да не се надява на особенна съвместимост laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Да не мислиш че знам просто Вектрата му я продавам на тоя пич, но по документи беше на мое има и затова ходих аз на Технотест. Ако ще и скоростна кутия и тракшън от Трабант да тури biggrin.gif не ме каса , важното за мен беше да майна тоя немски боклук и да си зема паричките tongue.gif tongue.gif

П.П. Говорим за Вектра Б '98 година
Както и да е де просто мисълта ми беше че колегата няма да има проблем в КАТ, и затова давам този пример
Toyota Celica '01 1.8 VVT-I
Изображение http://venci.bg http://lexus-bg.eu

Изображение

Аватар
bachvarov
Мнения: 120
Регистриран на: 29 Сеп 2008 10:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bachvarov » 09 Юли 2009 08:50

PROBLENA E GOLQM I SE NARICHA AKCIZ :)

no i na nego 6te mu nime wremeto, nadqwam se politicite dasi spazqt
obe6tanieto kato nikoga :salute: :salute: :salute:
<=== CELICA GT-S POWER ===>

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 10 Юли 2009 00:22


Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 28 Юли 2009 21:42

Автора да знае че с турбо сметката стъпва на около 2000лв и много труд от негова страна.Моята е 4афе ама те са много близки със 7афе :)
Човек и добре да живее умира .......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта