Впечатления от моята Toyota

Публикувай отговор
stefanb
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2008 10:30
Местоположение: Sofia

Мнение от stefanb » 21 Мар 2008 13:00

Да, ама не. май или поне аз не намирам... То в Яриса отпред карфица да пуснеш няма къде да падне...та може да не го виждам, затова и питам. Рових и отдолу, (на Астрата беше под купето), рових покрай резервоара (на МБ е там) - ядец...

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Мар 2008 13:36

Бензинови филтри трябва да имаш поне 2.
Единия в моторния отсек, метално "бурканче" е. Другия е тип "чорапче" и е закрепен на бензиновата помпа - когато помпата е в резервоара (защото има и коли с външни).

stefanb
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2008 10:30
Местоположение: Sofia

Мнение от stefanb » 21 Мар 2008 14:44

Е, отивам да ровя тогава. В резервоара няма да бъркам, но в моторния отсек може да не съм го видял, а и в мануал репера не се споменава... В детали.ру рових също, и там няма показано...
Накрая си казах - ами той ако беше беше за смяна щеше да е задръстен, нямаше да върви колата, а тя си върви много, няма замисляне, така че кво ще си губя времето и го зарязах... Но сега пак ще погледна.
Благодаря...

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

Мнение от alokin » 23 Мар 2008 22:41

Ael написа: ....при един лек инцидент качих 20см бордюр с мръсна газ без да запретна нищо и без никви поражения....
Колега Аел, това, че видими поражения не е имало при преодоляването на този ОГРОМЕН бордюр, не бива да те успокоява....
обикновенно при такива скокове е възможно разкъсване на кордите вътре в гумата. В последствие това се проявява в биене на поразената гума!!!!
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 24 Мар 2008 16:56

За сега карам без проблеми,нищо не се е разтракало. Бордюра беше наистина доста висок и аз незнам как се разминах без нищо (за сега).

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 25 Мар 2008 00:10

Мойте впечетления от кола ми вече след 105 000 км са добри.На тези километри ми предстоеше най-голямия сервиз.Излезнаха някой неща който не подозирх че трябва да се сменят но вече се обеждавам че след 100 000 км колата почва да си има неща за смяна колкото и да е пазена.КАто се замисля за този пробег имам сменени два Oxigen Sensor и Биелетки през другото време имам само консомативи масла филтри и някоя изгоряла крушка.След около 7000-8000 километра ми предстои и смяна на съдинителя.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 25 Мар 2008 00:14

Е,съединителят е консуматив. :thumbsup:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 25 Мар 2008 00:23

LEXUS написа:Е,съединителят е консуматив. :thumbsup:
Прав си рано или късно всичко става консуматив biggrin.gif laugh.gif

gogo_dobrev
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Мар 2008 15:02
Местоположение: София

Toyota Auris 2.0 D4D 6 speed

Мнение от gogo_dobrev » 25 Мар 2008 12:13

Здравейте колеги. Изчетох всички мнения и реших и аз да драсна няколко реда за впечатленията ми.
Моят автомобил еToyota Auris 2.0 D4D 6 speed, юли 2007г., в момента е на 15 000 км. и общо взето съм доволен. Тези километри съм ги навъртял колкото в града толкова и извън него. Имам обаче няколко забележки:
1. Както писаха някои от колегите проблема със скърцащите накладки - неприятно е!!!
2. На 4 000 км. ми се наложи да сменям съеденителя, защото се чуваха някакви странни звуци. При натискане на същият шума изчеваше, обаче когато го пуснеш започваше странното тракане. Смених го в ТМ ауто и временно изчезна този шум. Сега съм вече на 14 000 км. и тракането се възобнови. От сервиза ми обясниха, че този проблем се срещал и при Toyota Rav 4, на която сменили даже цялата скоростна кутия но шума пак бил същият. Странно, но се свиква.
3. На доста места по калниците и предния капак боята започна да се лющи /дълбоко/ от камънчета, които съм намерил на магистралата. Според мен не е много качествена.
4. Возията си е доста твърдичка и в купето се появиха различни шумове /от коланите, от таблото/, но за сметка на това, както писаха колегите, колата е стабилна.
Други забележки засега нямам и се надявям да нямам. Може би тези дефекти са породени от страната производител - Турция поне аз до такъв извод стигнах.
Иначе мотора е перфектен и разхода е много добър.
Ами това е засега от мен и въпреки всичко оставам верен на TOYOTA.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 25 Мар 2008 12:33

Posledniq pat kato bqh v TM auto mi kazaha che na dizeloviq rav4 se smenq suedinitelq s mahovika i tova udovolstvie struva 3000 lv.

gogo_dobrev
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Мар 2008 15:02
Местоположение: София

Мнение от gogo_dobrev » 25 Мар 2008 16:57

Не знам колко е струвало при мен, защото смяната на съеденителя ми го пое гаранцията и ТМ не ми дадоха много обяснение за цена, точоно каква е повредата и т.н.

dementor
Мнения: 50
Регистриран на: 10 Окт 2007 19:54

Мнение от dementor » 26 Мар 2008 20:51

Реших и аз да драсна няколко реда за Авенсис-а, който стопанисвам и управлявам от септември 2007. Нивото на оборудване е Комфорт/Седан/1.8 бензин. Купена е от ТМ и е на 4000к.
Доволен съм от:
1. Возията.
2.Стабилността на пътя..
3. Разхода при извънградко каране.
4.Обема на купето и на багажника.
5. Управлението и спирачките.
Не съм доволен от:
1.Избора на нископрофилни гуми (205/55/16) които намирам за неподходящи за дупките по градските улици. 15-цолови джанти със съответните гуми биха били по-подходящи.
2. Качеството на дамаската в купето. Вярно че е най-ниското оборудване ама сегментът задължава.
3. Разхода при каране в софийските задръствания biggrin.gif
4. Лампите в купето не са куплирани с контактния ключ, а няма и зумер-забравиш ли ги ще зареждаш акумулатор.
Като цяло:
Доволен съм от избора и препоръчвам колата като перфектен семеен автомобил.

Аватар
COSTA
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Мар 2008 15:25
Местоположение: София

Мнение от COSTA » 27 Мар 2008 16:19

Карам втори Авенсис /1-я 1.6.бензин/ 2.0 D4D вече е на 100 000 км. и определено съм много доволен от колата, пътувано е доста както у нас така и навън, НО /както винаги има едно но../ Може ли да не се индикира на таблото като ти е изгорял халоген например - за което Сърбите ме отвяха естественно- ако знаех че не свети .т.е. на таблото ми беше светнала лампа за това щях да ги изключа заради сърбите, че ги знам че се заяждат. На таблото освен това по никакъв начин не може и да се разбере кога си на габарити, кога на къси светлини, лампата е една трябва да се гледа ключето отсрани.Верно дребни неща изглеждат НО :))
Следващата ако не е Lexus, пак ще е Toyota :)))

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

Мнение от alokin » 27 Мар 2008 21:03

dementor написа:.....3. Разхода при каране в софийските задръствания biggrin.gif.........
....какво съвпадение - и на мен не ми допада разходът по задръстванията....далечен спомен остана времето когато разстоянието от ЦУМ до хотел Шипка (срещу Пирогов) с Лада го взимахме за 6 мин и половина ....в 9 и половина сутринта в делничан ден .....
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

Мнение от alokin » 27 Мар 2008 21:11

COSTA написа:...... като ти е изгорял халоген например - за което Сърбите ме отвяха естественно.........
Коста, за сърбите не знам но у нас не може да изгориш, ако имаш комплект резерви крушки в багажника. Тогава спокойно казваш - господа при последната проверка преди 10 км всичко беше в ред, иначе щях да си сменя крушката, и вадиш с поглед на смирен млад духовник комплекта.....
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 154 госта