Спирачки Корола Е11

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Спирачки Корола Е11

Мнение от Matematiks » 24 Окт 2022 08:50

Здравейте колеги,
отдавна с един приятел (също собственик на такава кола) бистрим този проблем, защото Е проблем и то огромен.

Някой справил ли се е и как с проблема с липсата на всякакви спирачки на Корола Е11?
За мен теи коли нямат абсолютно никакви спирачки, нула, зеро, много е зле положението...
Имам два в момента, приятелят също има и той споредля същото мнение- тази кола явно по дифолт няма никакви спирачки...
Не зная от какво са спестили, но не спира нищо, направо е опасно да се кара според мен. Десетки пъти съм се разминавал на косъм от челен!
Имам чувството, че помпата някакси няма сила, вакуума ли е слаб, сервото ли е зле, не зная, и искам да разбера какъв е проблема и да го отстраня/ъпгрейдна
Имам достъп до пълна спирачна система за донор от Корола 2011 година, чудя се може ли да се пригоди нещо от там- помпа, серво, апарати (дисковете са с 5 дупки и ще е тегаво намирането на такива с 4 дупки)

Всякакви идеи биха били полезни, защото искам да реша този проблем.
Благодаря предварително punk.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от Akima » 24 Окт 2022 10:21

Докато наричате отворите "дупки" се придържайте към заводската комплектация. bash.gif ppp.gif

ВНИМАНИЕ:
Модификациите по спирачната система при неправилна намеса могат да доведат до сериозни наранявания и/или смърт!


Ако попрочетете на тази над 20-годишна платформа отдавна всичко е направено:
https://www.drive2.ru/l/474084675959128739/

Със сигурност ще трябва да се кара само с R16 джанти и нагоре.
Излишно е да отбелязвам, че начинанието може да подмине цената на автмобила...
Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Спирачки Корола Е11

Мнение от Matematiks » 24 Окт 2022 11:48

Здравей колега Акима, благодаря за включването. :whistle:
Няма какво да се придържаме, спирачната система на тази кола е просто не смехотворна, а даже е опасна!
Карам колата от 8 години и имам доста км навъртяни.
Скоро си купих и много запазена 4х4 версия, като се надявах, поне заради теглото да спира по-добре(Королата е доста лека), уви това не е случая-същата работа на кола без спирачки!
Надя2вам се,д а се включат и други колеги, да кажат дали усещат същото нещо (макар, че това е субективно)
Последно промяна от Akima на 24 Окт 2022 12:27, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от Оги » 24 Окт 2022 13:22

Това ново дваесе ли е, какво е... Моята спира като малко по-яко и вдига задника, а предната броня и се забива в пътя. Не ми е трябвало да я пързалям на гуми, та за такова не знам. Предполагам накладките ви може да са опечени или някви твърди.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от ufer » 24 Окт 2022 14:09

Колата иска майстор и пълна профилактика на абсолютно всички възли с последваща смяна на износени детайли... Има и добре запазени части втора употреба, но човек трябва да се разрови и да е находчив... :thumbsup:

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Спирачки Корола Е11

Мнение от Matematiks » 24 Окт 2022 15:10

Колата е минала РЕВИЗИЯ и имаше леко подобрение (на старата) Ревизия на апаратите, нови накладкина двата моста и нова спирачна течност. Пропускам ли нещо?
Новата е супер поддържана и е на малко километри и мисля, че няма нужда от ревизия
Тези коли НЕ СПИРАТ
Карали сме и други коли КОИТО СПИРАТ, та можем да направим сравнение
Предположих, че ще ми влезнат оунери, които ще кажат че спира - но тук говорим за 3 от 3 и НЕ СПИРА тази кола
Две комбита и един хеч
Имам още една кола, кяото е Ауди с 312 мм отпред, но все пак е два пъти по тежка- в момента, в който пинеш спирачата и колата ЗАКОВАВА
Королата натискаш- нЕма никой.... натискаш по силно- АБС
Общо взето това е поведението
Искам да добавя, че съм карал ДОСТА коли, имам книжка от почти 30 години!
---
ufer написа: 24 Окт 2022 14:09 Колата иска майстор и пълна профилактика на абсолютно всички възли с последваща смяна на износени детайли... Има и добре запазени части втора употреба, но човек трябва да се разрови и да е находчив... :thumbsup:
Би ли обяснил по подробно,моля- нали затова питам ermm.gif
Както казах горе- ревизия на апарати и водачи, нови накладки (не евтини) и нова спирачна течност.
Двете ръчни спирачки работят перфектно, на половината ход на ръчката точно и двете на едно и също място.
Последно промяна от Akima на 24 Окт 2022 15:40, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения.Има бутон за редакция.

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от ufer » 24 Окт 2022 15:44

По-подробно! Помпата ревизирана ли и то както трябва, понякога само смяна на гумички не е достатъчно, защото ако спир. цилиндър е износен повечко, спирачките пак ще са слаби. При някои модели има и ремонтни размери... Спирачните тръбопроводи и маркучи продухвани ли са с проверка дали дават поне добра струя. Особено някои маркучи понякога се разлагат отвътре и се стесняват, което съответно пак води до слаби спирачки. Отделно, вакуумната връзка между мотора и спир. помпа/сервото би трябвало да има един еднопосочен клапан (или друга вакуумна система) и ако той (тя) не затваря (работи) добре, ефектът върху спир. усилие пак е негативен. Самото серво може да има втвърдена мембрана или пък малка дупчица - ефект негативен. Най-лошото е, че всяка една от тези дреболии може да ти отрови живота, докато я откриеш и изисква наистина много търпение или майстор с подобно търпение. В случая аз давам добър пример за търпение с този дълъг текст... :thumbsup: :D

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Спирачки Корола Е11

Мнение от Matematiks » 24 Окт 2022 16:09

Благодаря! Полезно инфо
Лошото е, е това вярно е "епопеята на забравените"
Но щом се налага ще се прави, дано майсторът ми е търпелив.
Това, което ме учудва е 3 от 3 различни автомобила с еднакви симптоми... вярно е, че са стари, ама все пак unsure.gif

Помпата от новата Корола заедно със сервото ще фитне ли? В смисъл, да елиминирам серво и помпа от веднъж, остават маркучите после и тръбопроводите

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от ufer » 24 Окт 2022 18:02

Пътеката води пак към майстора. Помпата заедно със сервото може физически да пасне, но да не изчислена и да не е подходяща технически точно за твоята кола. При помпите има тенденция да се увеличава диаметърът на спир. цилиндър, което в твоя случай може и да е добре, но може и да има пак слаб ефект. В крайна сметка като мине на спирачния стенд и даде добри показатели на прегледа, значи е наред. Друг е въпросът, какво е личното усещане за спиране, там мярка няма - за един "кове", за друг е слаба. При всяко положение майсторът ще я пробва, както вероятно и ти... :D А маркучите и тръбопроводите трябва да се проверят преди да се сложи "новата" помпа... :thumbsup:

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Спирачки Корола Е11

Мнение от Matematiks » 24 Окт 2022 20:29

Благодаря, полезно ми беше.
Иначе няма какво да се лъжем, не е до усещане - НЕ СПИРА punk.gif
Карали сме и други коли, един ноермален Сеат спира пъти повече.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от BOz » 24 Окт 2022 20:40

Matematiks написа: 24 Окт 2022 15:10 Королата натискаш- нЕма никой.... натискаш по силно- АБС
Ми тая кола не може да спира над лимита на АБС-а. Щом има АБС, значи спира. :whistle:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Спирачки Корола Е11

Мнение от Matematiks » 24 Окт 2022 21:10

BOz написа: 24 Окт 2022 20:40
Matematiks написа: 24 Окт 2022 15:10 Королата натискаш- нЕма никой.... натискаш по силно- АБС
Ми тая кола не може да спира над лимита на АБС-а. Щом има АБС, значи спира. :whistle:
Не зная как да го обясня точно, но:

Примерно се налага да спреш, не екстремно, караш си съвсем нормално, да кажем със 60 и трябва да спреш на пешеходна пътека.
Когато съм с Аудито съвсем леко ПИПАМ ъгълчето на педала на спирачката, не я натискам, и забива муцуната яко, ще захапе асфалта с ножа на бронята :whistle:
С Королата ако пинпа спирачката, имам чувството, че ще ми се изсмее ехидно неква катерица под волана :) вече трябва да стъпиш мъжката за да започне да спира, и пак разстоянието , за което спира от същата скорост е два ПЪТИ по голямо а колата е два пъти по-лека.
Надявам се,да съм успял да го обясня.
Никой ли колега няма такова усещане, само аз ли или вече такива Короли се броят на пръсти tooth.gif

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от ufer » 24 Окт 2022 21:26

Голяма дилема имаш... tooth.gif Все едно да сравняваш по какво се различават Марс и Венера... Закарай я на стенд, като имаш толкова съмнения... :thumbsup:

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Спирачки Корола Е11

Мнение от biro » 24 Окт 2022 22:02

Точно си мислех да питам дали не сравняваш с ВАГ.
Навремето един приятел си купи голф втора ръка от Дупница и понеже нямаше шофьорски опит ме помоли да отида с него да докарам колата до Русе. Спирачката беше отвратителна, леко я докосваш и кове. Като трябваше да спирам губих време да внимавам колко натискам.
Явно нещата не са се оправили - преди месец карах VW ID.4 и същия проблем със спирачките (и с окачването също. Много твърдо и на всяка малка неравност има троп-скръц. Кола на 3000 км тропаше в неравности и интериора скърцаше. Разбрах защо водачите на немски автомобили толкова внимателно преминават през легнал "полицай").
На моята тойота си иска малко повече ход на педала и по този начин по-прецизно мога да дозирам спирачното усилие. Но пък спира перфекто, когато има нужда.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Спирачки Корола Е11

Мнение от Matematiks » 24 Окт 2022 22:53

Сега търсим оправдания защо спирачките на тази кола са боклук ли? Дали е заради неизправност или просто са си така, не мога да кажа, това питам. Явно отгвор няма да получа а ще търсим оправдания колко били "кофти" другите спирачни системи. worthy.gif
В момента примера е с ВАГ, но и Опел и Хонда спират ПЪТИ по добре та дори и Нисан Микра(която е Рено).
На последния преглед се наложи да натискам 3-4 пъти ме кара, по спомен. Иначе минах без забележки(уж).
Потретвам- ако една кола да търсим някакви повреди, ако са две ... ама три от три ermm.gif
Ненам, ще се опитам да говоря с майстора да видим какво можем да направим.
ufer написа: 24 Окт 2022 21:26 Голяма дилема имаш... tooth.gif Все едно да сравняваш по какво се различават Марс и Венера... Закарай я на стенд, като имаш толкова съмнения... :thumbsup:
Човек, ще я закарам наистина! Много е зле положението. Мислех, че е моята кола, сега съм с друга- същите боклук спирачки. Приятел също казва същото...
Защо да сравнявам Марс и Венера? Една кола или спира, или не. Вярно, аудито е с 312 отпред, но просто силата някакси на вакуума е много по голяма, ненам как да гообясня.
Пери всички положения, тая кола е опасна за каране с такива спирачки.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта